Fotovoltaika Zubří: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Zlínský kraj > Zubří

Zubří se těší mimořádné příležitosti v roce 2024, což znamená inovativní a udržitelné proměny v oblasti fotovoltaiky. Přední firma MOBIS s 30letou tradicí na trhu s fotovoltaikou věnuje velkou pozornost tomuto městu a představuje řadu exkluzivních nabídek a služeb.

MOBIS se může pochlubit vlastním realizačním týmem, který který zahrnuje profesionální projektanty, zkušené elektrikáře, revizní i servisní techniky. To, čím se MOBIS odlišuje, je nabídka instalace solární elektrárny bez vybírání záloh a s garantovaným termínem realizace do 60 dnů. Celý tento proces je pro zákazníky Zubří silně zjednodušen.

Pro ty, kteří mají o fotovoltaiku v Zubří zájem, je velmi důležité nechat MOBISu telefonní číslo pro rychlou a bezplatnou konzultaci. Tým specialistů se vám ozve nejpozději do následujícího pracovního dne, aby vám poskytl veškeré potřebné informace.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Geografická poloha je jedním z klíčových faktorů při rozhodování o investici do fotovoltaické elektrárny. Sluneční svit je totiž základním zdrojem pro výrobu elektřiny a zeměpisná šířka a délka, nadmořská výška, ale také klimatické podmínky rozhodují o množství vyrobené energie. V České republice se tak výhodnost investice liší napříč územím.

Pokud plánujete investovat do fotovoltaiky v městě Zubří, tak vězte, že Zubří leží v mírném podnebném pásu s průměrnou roční teplotou vzduchu 7°C a dostatečným množstvím slunečního svitu, což činí Zubří ideálním místem pro instalaci fotovoltaických panelů. Výhodou je také fakt, že výroba energie ze slunce nezatěžuje životní prostředí, fotovoltaika tak přispívá k udržitelnému rozvoji města Zubří.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Zubří nabízí jedinečnou příležitost pro instalaci solárních panelů pro obyvatele zájemce o obnovitelnou energii. Nicméně, je důležité, aby vaše střecha vyhovovala technickým kritériím, které jsou nezbytné pro jejich instalaci.

Při hodnocení vhodnosti vaší střechy pro instalaci solárních panelů je nutné vzít v úvahu několik faktorů. Patří sem velikost střechy, orientace střechy vůči slunci, materiál střechy a její statická únosnost. V Zubří jsme připraveni prověřit technickou výhodnost vaší střechy pro instalaci solárních panelů.

Naši technici v Zubří nabízejí bezplatnou službu technického zhodnocení vašeho domu pro účely instalace fotovoltaiky. Spolehlivě posoudíme, zda vaše střecha splňuje všechna kritéria pro úspěšnou instalaci a maximální výkon solárních panelů.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Zubří se stal jedním z předních měst v České republice využívajícím solární energie. Návratnost investic do solárních elektráren se výrazně zkrátí díky dotačním programům na podporu obnovitelných zdrojů.

Je důležité si uvědomit, že existuje celá řada dotačních programů na podporu obnovitelných zdrojů. Zahrnují programy jako je RES+, OP TAK a další. Zejména pro vlastníky rodinných a bytových domů v Zubří je důležitý program pod názvem Nová zelená úsporám, který se od 1. září 2024 mění.

Planování investice do solárních elektráren v Zubří by mělo vždy zahrnovat detailní studii těchto dotačních programů. Správná příprava a orientace ve světě dotací Vám mohou ušetřit mnoho peněz a urychlí návratnost Vaší investice. Udržujte se v obraze a sledujte veškeré změny a novinky v dotačních programech.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Připojení vaší fotovoltaické elektrárny do distribuční sítě je klíčovým krokem v procesu realizace vašeho solárního projektu. Základním předpokladem úspěšného provozu fotovoltaické elektrárny je zapojení do distribuční sítě, které umožňuje prodej přebytků energie zpět do sítě.

Aby bylo možné zjistit, zda je připojení do sítě vůbec možné, poskytuje společnost EGD nástroj zvaný mapa připojitelnosti. Tato mapa je efektivním způsobem, jak ověřit možnosti připojení v konkrétní lokalitě, jako je například obec Zubří.

Nicméně, konečnou jistotu o možnosti připojení získáte až po podání žádosti o připojení k distribučnímu operátorovi. Tento proces je važným krokem v realizaci fotovoltaického projektu, který náš tým za vás rád vyřídí, ať už se váš projekt nachází kdekoliv, včetně obce Zubří.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Zubří je město, kde stoupá zájem o investice do solárních elektráren. Město se může pochlubit řadou úspěšných solárních projektů, což při rozhodování o investici do solární elektrárny vaši volbu může ovlivnit.

Je však důležité zdůraznit, že při investování do solární elektrárny v Zubří je třeba zohlednit řadu faktorů. Je potřeba uvážit nejen počáteční investiční náklady, ale také předvídatelné provozní náklady a očekávaný výnos.

Pro naprosté pochopení této problematiky je třeba konzultovat odborníky v oblasti solární energie, kteří jsou schopni poskytnout detailní informace a přesnou analýzu. Bez toho je těžké udělat informované rozhodnutí o investici do solární elektrárny v Zubří.

Závěr

Fotovoltaické elektrárny se staly populárním způsobem, jak ušetřit na nákladech za energií a zároveň snížit ekologickou stopu. Investice do této technologie však vyžaduje předem dobrou přípravu a důkladnou analýzu.

Je nezbytné zjistit, zda je Vaše stavba v obci Zubří vhodná pro instalaci fotovoltaické elektrárny. Důležité je vzít v úvahu polohu stavby, orientaci a sklon střechy, stejně jako stínové poměry. Při hodnocení těchto kritérií je vhodné se obrátit na odborníky v oblasti fotovoltaiky, kteří Vám poskytnou nejen technické, ale i legislativní a ekonomické rady pro optimální využití fotovoltaiky v Zubří.

Pokud se rozhodnete pro instalaci fotovoltaické elektrárny v Zubří a potřebujete konzultovat svůj záměr, jsme zde pro Vás. Naši specialisté jsou připraveni poskytnout vám veškeré potřebné informace a provést předběžnou analýzu vaší nemovitosti v Zubří. Nabízíme bezplatnou konzultaci; stačí nám zanechat své telefonní číslo a my se vám ozveme co možná nejdříve.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Jaké jsou výhody instalace fotovoltaického systému od firmy MOBIS v Zubří?

  Firma MOBIS je dlouholetý expert v oblasti fotovoltaiky a nabízí komplexní služby od návrhu, přes realizaci, po servis a údržbu vašeho solárního systému. Naše výhody spočívají v individuálním přístupu, špičkové technologii a garanci kvalitního provedení. Navíc, využívání fotovoltaiky v Zubří nabízí řadu ekonomických výhod, jako je možnost nižších účtů za energii a dotační podpory. Zubří je také výhodné svou podnebnou polohou, kdy využíváte maximální množství sluneční energie.

 • Jaké dotace na fotovoltaiku jsou dostupné v Zubří?

  Protože podpora obnovitelných zdrojů je stále prioritou národních i regionálních orgánů, existují různé formy dotačních programů, kterých se lze v oblasti Zubří využít. Podmínky a výše těchto dotací se mohou měnit, proto je důležité zůstat v kontaktu s našimi odborníky z MOBIS, kteří vám poskytnou nejaktuálnější informace a pomohou vám s žádostí.

 • Je moje střecha v Zubří vhodná pro instalaci solárního systému od firmy MOBIS?

  Instalace solárního systému vyžaduje určitou technickou vhodnost střechy, včetně dostatečné plochy, správného sklonu a orientace, a také absence stínících prvků. Každá střecha je však jedinečná a nezáleží jen na těchto základních parametrech. Naše tým MOBIS v Zubří vám rád poskytne bezplatnou konzultaci a provede technický průzkum pro posouzení vhodnosti vaší střechy pro instalaci solárního systému.

Další lokality: