Fotovoltaika Zašová: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Zlínský kraj > Zašová

Zašová v Zlínském kraji je na cestě k větší energetické soběstačnosti díky svému novému projektu s názvem Fotovoltaika Zašová 2024. Zašová se již dlouho věnuje rozvoji obnovitelných zdrojů energie, a tento projekt je dalším krokem v jejím poslání.

Projekt je vedem rodinnou firmou MOBIS, která je na trhu s fotovoltaikou již 30 let a považuje se za špičkového dodavatele takových řešení. MOBIS nabízí kompletní balíček služeb, které zahrnují vše od projektování až po instalaci a údržbu systémů.

Na installaci fotovoltaiky v Zašová nevybírá MOBIS žádné zálohy a zajišťuje úplnou instalaci do 60 dnů. Rychlost a profesionalita jsou jasnými výhodami, které MOBIS přináší svým zákazníkům. Pro více informací je důležité, aby zájemci o tuto službu bezprodleně kontaktovat firmu přes jejich webové stránky.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Zašová v Zlínském kraji je velmi vhodnou lokalitou pro instalaci fotovoltaických panelů. Místní klimatické podmínky a dostatečné množství slunečního svitu během celého roku umožňují efektivní výrobu elektřiny a zajišťují rychlou návratnost investice.

Před samotnou investicí je však nezbytné zvážit několik faktorů. Velmi důležitý je stav nemovitosti, na které se fotovoltaická elektrárna má instalovat. Kompetentní odborná firma by měla provést celkovou kontrolu a zhodnotit technické možnosti a stavební nároky. Dále je potřeba vyhodnotit aktuální spotřebu elektřiny a plánovaný výkon fotovoltaické elektrárny.

Zároveň je důležité vybrat spolehlivého partnera pro instalaci a servis fotovoltaické elektrárny, protože instalace a provoz takového zařízení vyžaduje speciální znalosti a dovednosti. Programy podpory ze strany státu a Evropské unie také mohou významně ovlivnit rozhodnutí o investici. Investice do fotovoltaické elektrárny v Zašová Zlínský kraj tak může být prospěšná nejen pro vás, ale i pro budoucnost naší planety.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Zašová Zlínský kraj je nyní jedním z měst, kde se roste zájem o instalaci solárních panelů. Avšak ani v Zašová Zlínský kraj není každá střecha vhodná pro tuto instalaci.

Velikost střechy, její orientace a použitý materiál jsou kritické faktory pro úspěšnou instalaci. Například eternitové střechy jsou často problémem pro řadu instalátorů, protože mohou začít zatékat po instalaci panelů.

Kromě toho je velmi důležitá statika střechy, aby nedošlo k deformacím kvůli váze panelů a konstrukce. Proto doporučujeme využít našich bezplatných služeb technického zhodnocení vašeho domu pro účely instalace fotovoltaiky, které provádí náš technik v Zašová Zlínský kraj a okolí.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

V obci Zašová Zlínský kraj je nyní ideální čas začít investovat do solární energie. Dotace na fotovoltaiku se mohou proměnit výraznější úspory na Vaší investici do solární energie.

Je důležité podrobně rešeršovat podmínky pro získání těchto dotací. Mezi několika dostupnými programy, jako jsou RES+ a OP TAK, je přímo pro rodinné a bytové domy relevantní program "Nová zelená úsporám", který se od 1. září 2024 mění.

Při plánování své nové solární elektrárny v Zašová Zlínský kraj je tedy zásadní informovat se o dotačních možnostech.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Pokud se nacházíte v Zašové v Zlínském kraji a uvažujete o instalaci fotovoltaické elektrárny, zajisté vás zajímá, zda vaší elektrárnu provozovatel distribuční soustavy ,,připojí'' do distribuční sítě. Tato informace je klíčová, protože bez připojení do sítě by vaše elektrárna mohla fungovat pouze na takzvaný ostrovní režim. To by znamenalo, že byste nemohli prodávat přebytky zpět do sítě a celá vaše elektrárna by byla ,,odříznutá'' od vnější distribuční sítě.

V Zašové v Zlínském kraji jako na jakémkoli jiném místě se kapacita distribuční sítě liší. K dispozici je mapa připojitelnosti nabízená EGD, která nabízí poměrně přesnou představu o dostupné kapacitě vaší lokality. Pokud je na mapě vaše území označené modře, kapacita distribuční sítě je již vyčerpaná.

Jak ale zjistíte s jistotou, zda je možné vaši elektrárnu v Zašové v Zlínském kraji připojit do distribuční sítě? 100 % přesnost získáte až pomocí žádosti o připojení, která vám může být vyřízena na základě vašeho požadavku. Takže i přesto, že mapa připojitelnosti poskytuje užitečný přehled, vždy se obraťte na odborníky, kteří vám poskytnou nejaktuálnější a nejpřesnější informace.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

V obci Zašová Zlínský kraj se stále více obyvatel rozhoduje pro investici do solárních panelů. Návratnost investice je zde považována za hlavní faktor, jelikož roční spotřeba elektrické energie a cena elektřiny v tomto regionu neustále rostou.

Nicméně, instalační firmy občas slibují nadměrně kratkou dobu návratnosti, což může být klamavé. Bez ohledu na to, obyvatelé Zašová v Zlínském kraji by měli brát v úvahu, že tyto údaje jsou často jen přibližné a neměly by být brány jako definitivní.

Nabízíme však bezplatné ekonomické analýzy výhodnosti fotovoltaických elektráren v Zašové Zlínském kraji, které využívají nejpřesnějších dat a předpovědí cen, aby obyvatelům poskytly co nejpřesnější odhad nákladů a výnosů. I když se jedná pouze o odhad, může být tato analýza velmi užitečná při hodnocení přínosnosti investice.

Závěr

Zašová Zlínský kraj je oblastí, která je velmi příhodná pro instalaci fotovoltaických elektráren. Sluneční svit v Zašové Zlínský kraj je nadprůměrný a zeměpisná poloha umožňuje efektivní využití solární energetiky.

Je důležité zvážit několik faktorů před rozhodnutím se pro instalaci fotovoltaické elektrárny. Mezi největší patří klientovy finanční možnosti, vhodnost samotného pozemku pro instalaci a také dohodnutí smlouvy se distributorem elektrické energie.

Proto se v Zašové Zlínský kraj rozmáhá zájem o fotovoltaické elektrárny. Pokud byste měli zájem o konzultace v oblasti fotovoltaiky, neváhejte se na nás obrátit. Těšíme se na spolupráci s Vámi.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Je fotovoltaika výhodná v městě Zašová?

  Díky ideálním klimatickým podmínkám a podpoře obnovitelných zdrojů, nabízí Zašová, Zlínský kraj, velký potenciál pro využití fotovoltaické energie. Navíc, naše rodinná firma MOBIS poskytuje odborné poradenství a kompletní servis od původního návrhu až po instalaci.

 • Jaká je doba návratnosti investice do fotovoltaiky v Zašové?

  Doba návratnosti investice do fotovoltaiky v Zašová se liší v závislosti na mnoha faktorech, včetně velikosti instalace, spotřeby elektrické energie a ceně elektřiny. Naši experti z firmy MOBIS vám pomohou analyzovat ekonomickou výhodnost vaší situace.

 • Jaký je proces instalace fotovoltaického systému od firmy MOBIS v Zašové?

  Proces instalace fotovoltaického systému v Zašová, Zlínský kraj, zahrnuje několik kroků, včetně technické konzultace, výběru vhodného systému, realizace projektu a průběžného sledování výkonu systému. Naše tým z firmy MOBIS vám bude k dispozici po celou dobu instalace, abyste byli jisti, že vaše investice je správná volba.

Další lokality: