Fotovoltaika Vsetín: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Zlínský kraj > Vsetín

Vsetín se stává v roce 2024 centrem fotovoltaiky díky naší rodinné firmě MOBIS. Vyznačujeme se třicetiletou tradicí na trhu a důležitou roli hraje naše kompletní realizační tým, který zahrnuje projektanty, elektrikáře, revizní a servisní techniky.

V rámci našich služeb na poli fotovoltaiky v Vsetíně vás ani neobtěžujeme žádnými zálohovými platbami a instalaci zvládneme do 60 dnů. Pro potenciální zájemce o fotovoltaiku je zásadní zanechat nám své telefonní číslo pro další bezplatnou konzultaci a odborné poradenství.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Prvním faktorem, který je potřeba zvážit je geografická poloha vašeho pozemku. Vsetín je ve srovnání s ostatními městy v ČR jasně na špici co se týče množství slunečního svitu, což je pro provoz fotovoltaické elektrárny klíčové.

Druhým důležitým faktorem je velikost a konfigurace vašeho pozemku či střechy, kterou hodláte pro fotovoltaickou elektrárnu využít. Prostor musí být dostatečně velký a směřovat na jih, aby byla maximální efektivita elektrárny zajištěna. Velký pozemek na Vsetíně, nejlépe rovinatý, je ideální volbou pro instalaci velké a efektivní fotovoltaické elektrárny.

Posledním, ale neméně důležitým faktorem je finanční plán. Vsetín má mnoho bank a finančních institucí, které nabízejí příznivé podmínky pro financování fotovoltaických projektů. Je důležité si předem dobře spočítat náklady a výnosy, včetně možného využití dotací a slev na daních.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Vsetín je město, které se nachází v srdci Valašska a jeho obyvatelé jsou v posledních letech stále více nadšeni z možnosti využívání solární energie. Instalace solárních panelů je skvělý způsob, jak snížit spotřebu elektrické energie a šetřit na nákladech, ale vybraná střecha musí splňovat určité technické požadavky.

Střecha musí být dostatečně velká, dobře orientovaná a správně konstruovaná. Není vhodná pro instalaci solárních panelů každá střecha - je zapotřebí brát v úvahu její velikost, orientaci, materiál a statickou zátěž. Například střecha z eternitu či špatně orientovaná střecha mohou významně ovlivnit účinnost takového systému.

V městě Vsetín však naštěstí nabízíme bezplatné služby technického zhodnocení vašeho domu pro účely instalace fotovoltaiky. Náš technik pečlivě provede kontrolu a zajistí tak, že vaše střecha je vhodná pro instalaci solárních panelů a že tak můžete začít efektivně využívat energii slunce.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Pasáže se programem Nová zelená úsporám jsou velice jednoduché a vše je přehledně zobrazeno na webových stránkách. Pomocí tohoto programu získáte finanční podporu až do výše 75% zpětně.

V případě, že by Vám tato suma nepokryla náklady na instalaci fotovoltaických panelů, máte možnost tyto náklady ještě zvýhodnit prostřednictvím leasingového programu pro modernizaci drobných energetických zdrojů, který poskytují České spořitelny.

Pokud vlastníte nemovitost na Vsetínsku, máte právo na další specifické dotace, které jsou určené právě pro majitele nemovitostí v této oblasti. Také je možné, že by město Vsetín mohlo nabídnout vlastní projekty či dotace pro podporu obnovitelných zdrojů energie.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Pokud tak víte, že kapacita siti je dostatečná, je třeba zjistit, zdali máte k dispozici dostatek vlastní volné plochy pro instalaci solárních panelů.

Část domácích majitelů si může myslet, že budou svou fotovoltaickou elektrárnu umisťovat na střechu, ale v případě, že máte k dispozici volnou plochu, může se pozemní montáž ukázat jako lepší varianta. Dále je nutné zjistit, ve které části Vsetína se nacházíte a jaký je výskyt slunce. Bydlet na svahu v Vsetíně je například výhodné pro instalaci solárních panelů zejména na střechách, neboť slunce zde svítí delší dobu během dne.

Pokud pro Vás tedy není problém vyřešit tyto základní prvky, tak je instalace fotovoltaické elektrárny možná a můžete začít plánovat další kroky. Především je důležité vyřešit všechny technické a administrativní požadavky tak, abyste se mohli s úsměvem na tváři dívat na svou první vyrobenou ,,zelenou'' energii.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Vzhledem k tomu, že dodatečné náklady na instalaci fotovoltaických systémů jsou často vyšší v regionech, kde je složitější instalace, je důležité zvážit veškeré tato kritéria, abyste byli schopni posoudit, zda se investice vyplatí. Město Vsetín je zapojeno do různých programů na podporu instalace fotovoltaických systémů, díky kterým lze získat některé z daňových úlev na nákup a instalaci systémů.

Vsetín je známý svými příznivými podmínkami pro výrobu solární energie. Poloha a klimatické podmínky Vsetína jsou ideální pro instalaci fotovoltaických systémů a nabízí tak velký potenciál pro využití solární energie. Analýza odhadovaného výkonu fotovoltaického systému v regionu Vsetína je dalším důležitým aspektem úvah o návratnosti.

V konečném důsledku je rozhodnutí o investici do fotovoltaických systémů komplexním procesem, který zahrnuje řadu faktorů. Je důležité pamatovat na to, že různé ekonomické a environmentální výhody mohou představovat silný impulz k investici do solárních panelů či fotovoltaických systémů v Vsetíně.

Závěr

Vsetín se stává jedním z míst, kde stojí za to investovat do fotovoltaické elektrárny, ale předtím je potřeba zvážit několik klíčových faktorů.

Poloha nemovitosti a její orientace jsou jedním z nejdůležitějších kritérií pro úspěch vašeho fotovoltaického projektu. Nemovitosti na území Vsetína většinou splňují tato kritéria, ale je dobré se s někým poradit, kdo má s tímto druhem technologie zkušenosti.

V setínské oblasti je také důležité vzít v úvahu klimatické podmínky. Fotovoltaické panely nejlépe pracují za jasného slunečního počasí, ale pokud je vaše nemovitost v oblasti, kde je hodně mraků či sněhu, mohlo by to negativně ovlivnit výkon vaší fotovoltaické elektrárny. Proto doporučujeme pro Vsetín a jeho okolí se detailně seznámit s klimatickými podmínkami v oblasti před investicí do fotovoltaické technologie.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Jaká je výhodnost investice do fotovoltaiky od firmy Mobis v Vsetíne?

  Investování do fotovoltaických systémů od naší společnosti MOBIS v Vsetíne může být velmi výhodné. Díky naší dlouholeté praxi a odborným znalostem nabízíme kvalitní služby na klíč, od projektování až po instalaci. Pokud vezmeme v potaz rostoucí ceny energie a nestabilitu jejich dodávek, investice do solárního systému může být velmi efektivní a dlouhodobě rentabilní.

 • Je možné využít dotace na instalaci fotovoltaických systémů v Vsetíne?

  Ano, v okrese Vsetín je možné využít různé dotace a podpory pro instalaci fotovoltaických systémů. Firmy i domácnosti mohou získat finanční podporu od různých programů podporujících obnovitelné zdroje energie. Naše společnost MOBIS vám s tím ráda pomůže a poskytne vám aktuální informace o dostupných dotacích a podmínkách pro jejich získání.

 • Jaké jsou technické požadavky pro instalaci fotovoltaiky na střechách v Vsetíne?

  Technické požadavky pro instalaci fotovoltaických systémů v Vsetíne závisí na konkrétních podmínkách dané lokality a střechy. Základním předpokladem je dostatečná plocha orientovaná na jih, střecha bez stínu a dostatečná nosnost konstrukce. Naše společnost MOBIS provede důkladný průzkum vaší nemovitosti a stanoví optimální řešení pro instalaci solárního systému.

Další lokality: