Fotovoltaika Valašské Meziříčí: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Zlínský kraj > Valašské Meziříčí

Valašské Meziříčí se stává lídrem v oblasti fotovoltaiky díky práci MOBIS, rodinné firmy specializované na fotovoltaiku s třicetiletou tradicí. S vlastním realizačním týmem, který zahrnuje projektanty, elektrikáře, revizní a servisní techniky, MOBIS nabízí komplexní služby v oblasti fotovoltaických technologií.

Klíčovým rysem naší činnosti je, že pro instalaci solární elektrárny nevyžadujeme žádné zálohy a svoji práci dokážeme dokončit do 60 dnů. To nás v Valašském Meziříčí a okolí činí oblíbeným a důvěryhodným partnerem v oboru fotovoltaiky.

Pokud máte o naše služby zájem, neváhejte nám zanechat své telefonní číslo. Naše konzultace je bezplatná a naši odborníci se Vám ozvou co nejdříve možné, aby Vám pomohli s realizací Vaší solární elektrárny v Valašském Meziříčí a okolí.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Poloha a velikost pozemku
Před instalací fotovoltaických panelů musíte zohlednit umístění a velikost vašeho pozemku - zda se nachází ve Valašském Meziříčí či jiném městě a jestli je dostatečně velký a vhodně orientovaný pro efektivní využití slunečního záření.

Státní dotace a regulace
Důležitým faktorem výše případného zisku z fotovoltaické elektrárny je stávající režim dotací a regulací. Před investicí se tak doporučuje seznámit s aktuálními podmínkami poskytování státních dotací na fotovoltaiku a regulací v oblasti obnovitelných zdrojů v zemi a konkrétně ve Valašském Meziříčí.

Počáteční náklady a návratnost
Investice do fotovoltaiky vyžaduje značné počáteční náklady, které se však postupně vrací během provozu elektrárny z prodeje vyrobené elektrické energie. Návratnost investic může být delší nebo kratší v závislosti mimo jiné na místě instalace, například ve Valašském Meziříčí.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Valašské Meziříčí se stává lídrem v oblasti instalace solárních panelů ve svých domech. Ale ne všechny střechy jsou vhodné pro instalaci fotovoltaických systémů.

Úhel natočení, orientace a velikost střechy hrají klíčovou roli v efektivitě solárních panelů. Navíc, materiál, ze kterého je střecha vyrobena, může ovlivnit, zda je instalace solárních panelů vůbec možná. Například u střech z eternitu se instalace solárních panelů obecně nedoporučuje.

Ve Valašském Meziříčí ale nabízíme bezplatné technické zhodnocení vašeho domu pro účely instalace fotovoltaiky, což zahrnuje také analýzu střechy a její schopnosti unést zátěž solárních panelů. Tato služba pomáhá obyvatelům Valašského Meziříčí optimalizovat své solární systémy a efektivně využit slunce.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Město Valašské Meziříčí se aktivně podílí na rozvíjení obnovitelných zdrojů energie a nabízí svým občanům možnost získat dotační podporu na instalaci solárních elektráren.

Město Valašské Meziříčí doporučuje svým občanům o dotační podporu na solární elektrárnu žádat především prostřednictvím programu 'Nová zelená úsporám', jehož nové podmínky platí od 1.9.2024.

Valašské Meziříčí také poskytuje podporu při přípravě žádostí o dotace z programů RES+ a OP TAK, aby podpora fotovoltaických instalací nebyla jen pro velké agendy, ale pro všechny občany Valašského Meziříčí.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Valašské Meziříčí - pokud zvažujete instalaci fotovoltaické elektrárny, je prvním krokem zjistit, zda vás poskytovatel distribuční sítě "připojí". Bez tohoto připojení by bylo možné vaši elektrárnu spustit pouze v takzvaném "ostrovním" režimu, což by vám neumožnilo prodávat přebytečnou energii zpět do sítě.

Konkrétně na území Valašského Meziříčí je kapacita distribuční sítě omezená, a proto je caný, aby jste před instalací fotovoltaické elektrárny prověřili dostupnou kapacitu. Bez tohoto kroku by mohla být vaše elektrárna "odříznuta" od sítě.

Často používaným nástrojem pro zjištění dostupné kapacity je mapa připojitelnosti od EGD. Ale úplně přesné informace o možnosti připojení do sítě ve Valašském Meziříčí získáte až po podání žádosti o připojení.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Valašské Meziříčí se stává oblibeným místem pro instalaci solárních panelů, díky své ideální geografické poloze a přívětivému klimatu pro využití solární energie.

Pokud tedy uvažujete o investici do solární elektrárny v Valašském Meziříčí, budete muset vzít v potaz různé faktory. Náklady na pořízení a provoz solárního systému, možnost získání státních dotací a úspory na nákladech za elektřinu jsou klíčové parametry pro posouzení ekonomické návratnosti.

Přesnou a detailní ekonomickou analýzu pro konkrétní projekt v Valašském Meziříčí může poskytnout specializovaná firma. I přesto, že výsledky takové analýzy jsou obvykle orientační, mohou poskytnout cenné informace pro rozhodování o investici do solární elektrárny.

Závěr

Investice do fotovoltaické elektrárny vyžaduje pečlivou přípravu a analýzu. Především je nutné zvážit možnost instalace na vaši nemovitost v Valašském Meziříčí. Důležitým faktorem jsou technické specifikace střechy, dostupnost slunečního světla a legislativa.

Dále je nutné přemýšlet o ekonomické výhodnosti investice do fotovoltaické elektrárny. Zohledněte také své energetické nároky a možnosti dotací, které mohou ovlivnit celkový finanční model systému fotovoltaických panelů v Valašském Meziříčí.

Planoucí výhodou je nabídka bezplatné konzultace od profesionálů v oboru. Tito specialisté jsou vybaveni nezbytnými informacemi a technickými znalostmi, které vám pomohou lépe porozumět instalaci a provozu fotovoltaické elektrárny ve Valašském Meziříčí. Zeptejte se na jejich rady a zvažte všechny dostupné možnosti dříve, než se definitivně rozhodnete pro tuto ekologickou investici.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Jaké jsou výhody instalace fotovoltaického systému v oblasti Valašské Meziříčí?

  V oblasti Valašské Meziříčí máme dostatek slunečních dní, které umožňují maximální výkon fotovoltaických systémů. S firmou MOBIS máte jistotu profesionální instalace a servisu. Navíc, investováním do fotovoltaiky zde podporujete lokální ekonomiku a přispíváte k dosažení cílů v oblasti obnovitelných zdrojů energie. Díky rostoucím cenám energie a možnosti dotací se investice do fotovoltaiky rychle vrátí a následně ušetříte na nákladech za elektřinu.

 • Jaká je kvalita služeb firmy MOBIS při instalaci fotovoltaických systémů v Valašské Meziříčí?

  Firma MOBIS je dlouholetým hráčem na trhu fotovoltaiky a v oblasti Valašské Meziříčí máme řadu spokojených zákazníků. Přistupujeme individuálně ke každému projektu a nabízíme komplexní služby od návrhu až po instalaci a servis. Naše firma je známa svou vysokou kvalitou práce, používáme jen prověřené a kvalitní materiály a naši technici jsou pravidelně školeni v nejnovějších technologiích.

 • Jaké jsou možnosti financování instalace fotovoltaiky v Valašské Meziříčí?

  Existují různé možnosti financování instalace fotovoltaického systému. Můžete využít vlastních prostředků, ale je také možnost získat dotace od státu či EU. MOBIS vám může poskytnout podrobné konzultace a pomoci s přípravou žádosti o dotaci. Výše dotace a další podmínky se mohou lišit podle konkrétní regionální a státní politiky v oblasti obnovitelných zdrojů. Naše firma využívá své bohaté zkušenosti a znalosti aktuálních podmínek trhu, aby vám mohla nabídnout nejvýhodnější možnosti financování.

Další lokality: