Fotovoltaika Uherský Brod: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Zlínský kraj > Uherský Brod

Úspěšnost firmy MOBIS v oblasti fotovoltaiky je výsledkem třicetileté práce v Uherském Brodě. Naše síť odborníků včetně projektantů, elektrikářů, revizních a servisních techniků je připravena uspokojit potřeby nejnáročnějších zákazníků při instalaci solárních elektráren.

Naše cenová politika je férová a transparentní. U nás nevybíráme žádné zálohy a zaručujeme instalaci do 60 dnů po objednávce. Tato rychlost a spolehlivost nás zdůrazňuje mezi konkurencí v Uherském Brodě.

Komunikace s našimi zákazníky je pro nás prioritou. Pokud máte zájem o naše služby v oblasti fotovoltaiky v Uherském Brodě, neváhejte nás kontaktovat a zanechat nám telefonní číslo pro bezplatnou konzultaci. Ozveme se Vám co nejdříve s profesionálním přístupem a odbornými radami.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Uherský Brod je oblast s vysokou sluneční radiací, což značně usnadňuje návratnost investic do fotovoltaiky. Přečtěte si o možnostech a výhodách investice do solárních panelů v Uherském Brodě a okolí.

Před učiněním takové rozhodnutí je ale důležité zvážit několik faktorů. Mezi ty nejdůležitější patří: dostupnost slunečního záření, velikost dostupné plochy na střeše, orientace budovy a samotné investiční a provozní náklady na danou fotovoltaickou elektrárnu. Uherský Brod se svým prosluněným klimatem průměrně 1800 hodin slunečního svitu ročně představuje ideální místo pro instalaci fotovoltaické elektrárny.

Nicméně, zatímco investice do fotovoltaiky může vypadat lákavě, stále je důležité pochopit, že taková investice vyžaduje značnou počáteční investici a pro svou návratnost je závislá na řadě faktorů. Především, je potřeba zohlednit vlastní spotřebu, cenové změny v trhu elektrické energie a možný technologický vývoj. Závěrem, investice do fotovoltaiky v Uherském Brodě může být velmi výhodná, pokud jsou správně zohledněny všechny důležité aspekty.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Uherský Brod se stává vůdcem v oblasti obnovitelných zdrojů energie, se zvláštním zaměřením na instalaci solárních panelů. Avšak, před instalací je nutné pečlivě zhodnotit technické parametry střechy, aby se optimalizovala účinnost a snížily potenciální problémy.

Omezení, které mohou bránit instalaci, mohou zahrnovat malou velikost střechy, nesprávnou orientaci vůči slunci nebo nevhodný materiál střešní krytiny jako je eternit. Dalším důležitým faktorem je statika střechy, jejíž nedostatečnou nosnost může instalace panelů a jejich konstrukce narušit.

V Uherském Brodě lze tato možná omezení překonat pomocí bezplatného technického zhodnocení Vašeho domu před instalací solárních panelů, které provádí zkušení technici. Tento přístup garantuje maximální užitek z instalace vaší fotovoltaické elektrárny a zajišťuje, že střecha Vašeho domu v Uherském Brodě je připravena pro budoucnost obnovitelné energie.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Pokud chcete získat podporu na solární elektrárnu v Uherském Brodě, prvním krokem je podrobné studium dotací a příležitostí, které jsou k dispozici v rámci Národního akčního plánu pro energii a klima. Vyčleněné prostředky pomáhají individuálním vlastníkům, jako jste Vy, využít obnovitelné zdroje energie a napomáhají při snižování emisí skleníkových plynů.

Nezapomeňte, že aplikace o dotaci pro solární elektrárnu v Uherském Brodě vyžaduje podrobný projekt a často i certifikace a povolení. Proto je důležité najmout zkušeného energetického poradce, který Vám pomůže tento proces zvládnout. Můžete také požádat dotyčné orgány, jako jsou úřady obce Uherský Brod, o další informace.

Finální rozhodnutí o přidělení dotací je ovlivněno různými faktory, včetně vybrané technologie, velikosti a umístění solární elektrárny. Výcvik, poradenství a technická podpora jsou často k dispozici pro ty, kteří se rozhodli pro solární panely v Uherském Brodě, což může dát vašemu projektu významnou výhodu.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Pokud zvažujete instalaci fotovoltaické elektrárny ve městě Uherský Brod, určitě si položte otázku: "Připojí distributor moji fotovoltaickou elektrárnu do sítě?" Toto je klíčový krok, který umožňuje nejen provoz elektrárny, ale také prodej přebytků energie zpět do sítě.

Bez připojení lze fotovoltaickou elektrárnu spustit pouze v tzv. ostrovním režimu, avšak v tomto případě není možné prodávat přebytky energie a elektrárna je odříznutá od distribuční sítě.

Zvláště v městech jako Uherský Brod je důležité zkontrolovat kapacitu distribuční sítě, což velmi ovlivní možnosti instalace vaší fotovoltaické elektrárny. Pro tento účel existuje nástroj Nabízejí EGD, který se nazývá mapa připojitelnosti. Tato mapa vám přesně ukáže, do jaké míry je kapacita sítě ve vašem místě již vyčerpaná.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Uherský Brod se stává aktuálním centrem výstavby solárních panelů. Spotřeba elektrické energie v Uherském Brodě roste, což nutí obyvatele města hledat efektivní metody snižování nákladů na energetické zdroje.

Analýza návratnosti investice do solární elektrárny je v Uherském Brodě nezbytná. Že se vyplatí investovat do fotovoltaiky, potvrzuje i zvyšující se zájem Uherskobrodanů o instalaci solárních panelů.

Nicméně před samotnou investicí je třeba provést ekonomickou analýzu a zvážit veškeré možné faktory. Právě proto nabízíme zdarma vyhotovení takové analýzy v Uherském Brodě, na základě nejpřesnějších dat a cenových předpovědí. Ačkoli se jedná pouze o odhad, je to důležitý krok při zhodnocení výhodnosti investice do fotovoltaiky.

Závěr

I když Uherský Brod není největší město, může nabídnout mnoho výhod pro ty, kdo se chtějí investovat do fotovoltaických elektráren. Investice by měly být založeny na důkladném výzkumu a pochopení nejen lokálního trhu, ale i celkového stavu solárního průmyslu.

První klíčovým aspektem, který je třeba zvážit, je dostupnost slunečního svitu v Uherském Brodě. Jeho poloha a klima mohou ovlivnit výkon a efektivitu fotovoltaických panelů. Dalším důležitým faktorem je lokalita - existují místa v Uherském Brodě, která by měla pro instalaci solárních panelů přednost?

Důležité je také zvážit náklady na instalaci a údržbu fotovoltaické elektrárny. Průměrné náklady na instalaci a provoz fotovoltaických elektráren se mohou lišit v závislosti na specifikách dané lokality. Pro přesné zhodnocení je nezbytné se obrátit na odborníky z oboru.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Proč bych měl investovat do fotovoltaických systémů v Uherském Brodě od firmy MOBIS?

  Firma MOBIS je dlouholetým partnerem v oblasti solární energie v Uherském Brodě a širokém okolí. Díky našim dlouholetým zkušenostem garantujeme kvalitní služby od projektu až po instalaci. V dnešní době se stále více lidí rozhoduje pro investici do solárních panelů, neboť je to skvělý způsob, jak ušetřit na energii, zároveň podpořit obnovitelné zdroje a získat nezávislost na dodávkách elektrické energie.

 • Jak dlouho trvá návratnost investice do fotovoltaiky v Uherském Brodě?

  Doba návratnosti investice do fotovoltaiky se může lišit v závislosti na různých faktorech - velikosti systému, spotřebě elektrické energie, stávajících cenách energie a dostupnosti dotačních programů. Firma MOBIS vás provede všemi těmito aspekty a proměnnými, abychom pro vás našli ten nejefektivnější a nejvýhodnější systém. Navíc, díky naší místní přítomnosti a znalosti místních podmínek, jsme schopni poskytnout přesné a upravené informace pro obyvatele města Uherský Brod.

 • Jaké jsou možnosti získání dotace na fotovoltaické systémy v Uherském Brodě?

  Získání dotace na instalaci solárních panelů je jednou z cest, jak snížit počáteční investici. MOBIS vám při tom ráda pomůže. Díky našim zkušenostem a znalosti aktuálních programů vám dokážeme poskytnout nejnovější informace o možnostech financování. Monitorujeme pro vás všechny dostupné dotační tituly v Uherském Brodě a navrhujeme, jak nejlépe využít dostupné prostředky.

Další lokality: