Fotovoltaika Strání: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Zlínský kraj > Strání

Novinky z města Strání: Fotovoltaika pro rok 2024. Společnost MOBIS, rodinná firma s dlouholetou tradicí v oboru fotovoltaiky, je připravena nabídnout své služby obyvatelům města Strání. Tato firma má na trhu fotovoltaiky již 30 let a disponuje vlastním realizačním týmem včetně projektantů, elektrikářů, revizních a servisních techniků.

Strání a solární energie. Zvláštní nabídkou společnosti MOBIS pro město Strání je instalace solární elektrárny bez potřeby záloh a s realizací do 60 dnů. Pokud máte o fotovoltaiku zájem, zanechte nám prosím své telefonní číslo pro další komunikaci a my Vám nabídneme bezplatnou konzultaci.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Faktory ovlivňující instalaci fotovoltaické elektrárny zahrnují mj. polohu a expozici objektu, stínění, konstrukci a statickou zatížitelnost střechy a energetické nároky budovy. Je důležité zvolit kvalitní a prověřené technologie a vybrat taky vhodnou velikost a výkon instalace, který odpovídá spotřebě objektu.

Lokalitu, výkon a financování jsou faktory, na kterých by měli zájemci o fotovoltaickou elektrárnu nejvíce pracovat. Za úvahu stojí také fakt, že v případě situace, kdy je fotovoltaická elektrárna nadměrně dimenzovaná vůči spotřebě, je většinou potřeba investovat do akumulace energie, což představuje další náklady. Například u obce Strání je situace taková, že je zde velmi slunné a mírně zvlněné území, což je ideální pro instalaci fotovoltaických panelů.

Ve Strání se zároveň nachází mnoho volných pozemků, které jsou vhodné pro umístění fotovoltaických elektráren. Také byla v obci Strání zpracována studie, podle které je možné v okolí obce vytvořit až 20 MW fotovoltaika park. Toto by nemělo jen zajistit soběstačnost obce v oblasti energetiky, ale také by bylo možné dodávat přebytečnou energii do sítě a tím vytvářet dodatečný zdroj příjmů.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Strání se stává oblíbeným místem pro instalaci solárních panelů, nicméně, ne každá střecha je vhodná pro jejich umístění. Důležitými faktory při rozhodování jsou velikost střechy, její orientace a materiál, ze kterého je vyrobena, a také její statická zatížitelnost.

Velikost střechy je klíčová, jelikož malá střecha nemusí poskytnout dostatek místa pro solární panely. Vyhnout by se mělo také špatně orientovaným střechám, které mohou negativně ovlivnit potenciální výrobu fotovoltaiky. Materiál střechy, zejména pokud je vyroben z eternitu, také hraje důležitou roli, protože většina instalačních firem by takovou střechu odmítla kvůli možnosti zatékání.

V neposlední řadě je nutné vzít v úvahu statiku střechy. Použití některých materiálů může vést k deformaci střechy v důsledku zatížení panelů a konstrukcí. Pro obyvatele Strání máme skvělé zprávy - naše společnost nabízí bezplatnou službu technického zhodnocení vašeho domu pro účely instalace fotovoltaiky, kterou provádí náš technik.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Dotace na fotovoltaiku nabízejí výrazné zkrácení návratnosti investice do solární elektrárny, a proto je důležité detailně prostudovat podmínky pro jejich získání. Programy jako RES+ nebo OP TAK jsou příklady dostupných dotačních programů na podporu obnovitelných zdrojů.

Pro vlastníky rodinných a bytových domů je zvlášť důležitý program Nová zelená úsporám, který však od 1.9.2024 prochází změnami. Je tedy klíčové, aby potenciální uchazeči o dotační podporu sledovali provedené změny a na jejich základě upravovali své plány.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Fotovoltaická elektrárna a její připojení k distribuční síti jsou klíčovou součástí investice do solární energie. Připojení Vám umožní nejen využívat svou vlastní energii, ale i prodat přebytek zpět do sítě.

Bez připojení by bylo jedinou možností tzv. ostrovní režim, který neumožňuje prodávat přebytky energie, a vaše elektrárna by tak byla úplně "odříznutá" od sítě.

Dostupná kapacita v distribuční síti se liší podle místa. Pro stanovení základní představy o situaci v dané oblasti existuje mapa připojitelnosti poskytovaná EGD, která označuje místa s plnou kapacitou modrou barvou. Avšak pro získání 100% přesné informace o možnosti připojení je nezbytná žádost o připojení, kterou pro vás mohou vyřizovat odborníci.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Strání se stává populárním městem pro instalaci solárních elektráren, a to hlavně kvůli plánované ekonomické efektivitě takových projektů. Bereme do úvahy všechny důležité faktory, jako je celková spotřeba elektrické energie, aktuální cena elektřiny i dotační podpora, a to vše ve spojení s navrženým systémem a jeho velikostí.

Důležité je, že instalatéři mohou slibovat krátkou dobu návratnosti investice, ale všechny tyto odhady jsou často pouze orientační. V Strání jsme připraveni poskytnout Vám bezplatnou ekonomickou analýzu výhodnosti fotovoltaické elektrárny pomocí nejpřesnějších dostupných dat a cenových předpovědí, ačkoli se stále jedná o odhad.

Přesto je tento odhad důležitý při hodnocení celkové výhodnosti investice, zvláště v oblastech jako je Strání, kde fotovoltaické elektrárny nabírají na popularitě. Proto je dobré vzít v úvahu všechny dostupné informace a údaje, než se rozhodnete pro konečnou investici.

Závěr

V první řadě je potřeba vědět, jaký je váš roční spotřeb energie a kolik vyprodukuje potenciální instalace. Pokud jste například v oblasti Strání, je dobré zvážit místní podmínky, jako jsou poloha a orientace domu nebo přístup ke slunci.

Fotovoltaická elektrárna je totiž citlivá na tyto parametry a je důležité je před instalací důkladně zvážit. Rovněž se vyplatí konzultovat možnost připojení k elektrické síti, to je zvlášť relevantní pro oblasti jako je Strání, které nemusí mít takovou kapacitu.

Kromě toho, investice do fotovoltaiky může mít různé motivy - ušetření na energiích, ochrana životního prostředí, nebo využití státních dotací a podpor. Důkladná příprava a konzultace s odborníky je klíčem k úspěšné investici, ať už jste kdekoli, dokonce i ve Strání.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Jaké jsou výhody investice do fotovoltaických systémů od firmy MOBIS v Strání?

  Investice do fotovoltaických systémů funguje jako dlouhodobé uložení vašich peněz s vysokým zhodnocením. S naším systémem, který je zaměřen a přizpůsoben pro podmínky v Strání, můžete počítat se snížením nákladů na elektrickou energii a zároveň přispíváte ke snižování emisí CO2. S naším dlouholetým zkušenostmi a lokalitou, MOBIS je ideálním partnerem pro vás.

 • Jakou roli hrají dotace při nákupu fotovoltaiky od MOBIS v Strání?

  Dotace mohou hrát důležitou roli při nákupu fotovoltaiky a mohou významně přispět k rychlejší návratnosti investic. V MOBIS vám pomůžeme najít dostupné dotace, které se vám budou nejvíce hodit. Právě díky kombinaci naší lokalizace a zkušeností na trhu jsme schopni v maximální možné míře využít dostupné dotace pro obyvatele Strání.

 • Proč je nyní ten pravý čas investovat do fotovoltaiky od MOBIS v Strání?

  Kromě dlouhodobých benefitů, jakými jsou úspora energie a snižování ekologické stopy, rostoucí ceny energie a nestabilní dodávky činí investice do fotovoltaiky stále atraktivnější. Navíc díky našemu pochopení a přizpůsobení se podmínkám v Strání a v rámci celého trhu s fotovoltaikou, jsme připraveni poskytnout vám komplexní služby, od návrhu až po instalaci. Vyberte si MOBIS a udělejte krok směrem ke zdravější a samostatnější budoucnosti.

Další lokality: