Fotovoltaika Ostrožská Nová Ves: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Zlínský kraj > Ostrožská Nová Ves

V Ostrožské Nové Vsi je rodinná firma MOBIS už dlouhých 30 let jedničkou na trhu fotovoltaiky. Toto malé město v Moravskoslezském kraji se může pochlubit tím, že má tak úspěšnou firmu, která vytváří zelenou energii pro celý region.

Naše společnost se vyznačuje především svým profesionálním realizačním týmem, který je tvořen týmem zkušených projektantů, elektrikářů, jakož i revizních a servisních techniků. Vždy se snažíme poskytnout našim zákazníkům nejkvalitnější služby a to znamená, že na solární elektrárnu od nás nevybíráme žádné zálohy a instalujeme do 60 dnů.

Pokud máte o fotovoltaiku zájem a žijete v Ostrožské Nové Vsi nebo okolí, neváhejte nám zanechat telefonní číslo a my se vám co nejdříve ozveme pro bezplatnou konzultaci. Díky našemu zkušenému týmu vám můžeme poskytnout poradenství na míru, které vám pomůže při vašem rozhodování o tom, zda je pro vás solární energie správnou volbou.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Ostrožská Nová Ves je jedním z míst, které nabízí vysokou míru slunečního záření, což je mimořádně výhodné pro investování do fotovoltaických elektráren. Sluneční záření je jedním z klíčových faktorů ovlivňujících výkonnost solárních panelů, proto je výběr správné lokality kritickou součástí plánování vaší investice.

Navíc, důležitý pro fotovoltaickou elektrárnu je také typ půdy a její poloha v rámci lokality. V Ostrožské Nové Vsi se nachází široká škála typů půd, včetně těch, které jsou vhodné pro instalaci solárních panelů. Dále, pokud se vaše nemovitost nachází na jižní straně svahu, může to přispět ke zvýšení výkonnosti vašeho systému.

Posledním, ale neméně důležitým faktorem je finanční odhad celkových nákladů a příjmů z fotovoltaické elektrárny. Budoucí majitelé by měli zvážit počáteční náklady, odhady příjmů z prodeje elektrické energie a veškeré státní pobídky nebo dotace. To vše ovlivňuje finanční výnosnost investice do fotovoltaické elektrárny v Ostrožské Nové Vsi.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

V obci Ostrožská Nová Ves se pozvolna zvyšuje poptávka po instalaci solárních panelů. Nicméně, ne všechny střechy jsou vhodné pro tuto instalaci. Faktory jako velikost, orientace a typ konstrukce střechy hrají klíčovou roli v úspěšnosti tohoto projektu.

Pokud je střecha příliš malá, nemusí být možné umístit dostatek solárních panelů pro efektivní výrobu elektřiny. Špatně orientovaná střecha coby naopak vedl k snížení potenciální výroby elektřiny. Navíc, některé materiály, jako je eternit, mohou způsobit komplikace při instalaci solárních panelů.

Rovněž je třeba zohlednit statiku střechy, aby zatížení solárních panelů a další konstrukce nestrukturalizovalo střechu. Pokud jste obyvatelem Ostrožská Nová Ves a uvažujete o instalaci solárních panelů, poskytujeme bezplatné služby technického zhodnocení Vašeho domu pro účely instalace fotovoltaiky. Provede je odborník, který dokáže posoudit, zda je Vaše střecha vhodná pro instalaci solárních panelů nebo ne.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Obec Ostrožská Nová Ves evangelizuje pro používání obnovitelných zdrojů energie a tím i solárních elektráren. Umožňuje svým občanům využít dva vlastní dotační programy - Základní dotační program a Doplňkový dotační program. Tyto programy stojí na základě pozitivních zkušeností obce Ostrožská Nová Ves s využíváním obnovitelných zdrojů.

Základní dotační program obce Ostrožská Nová Ves vyplácí příspěvek na pořízení solární elektrárny a je pro ni určený. Za dosažení cílového technického řešení a energetické účinnosti získává vlastník solární elektrárny finanční bonus. Doplňkový dotační program pak dotuje náklady na dovybavení již existující solární elektrárny.

Tyto dotační programy představují výraznou finanční výhodu pro občany z obce Ostrožská Nová Ves, kteří se rozhodnou pro solární energii. V současnosti je získání dotace na solární elektrárnu v tomto regionu jednoduší a prospěšnější. Investice do solárních elektráren se tak stává atraktivní i pro ty, kdo by o ní jinak neuvažovali.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Pokud plánujete fotovoltaickou elektrárnu například v Ostrožské Nové Vesi, první krok je zjistit, zda je v lokalitě dostatečná kapacita pro připojení elektrárny do distribuční sítě. Bez takového připojení není možné prodávat přebytky energie do sítě, čímž by byl významně omezen výnos z takové investice.

Mapa připojitelnosti je nástroj, který poskytuje Energetický regulační úřad (ERÚ) a pomůže vám zjistit, zda je v rámci distribuční sítě ve vaší lokalitě dostatek kapacity pro provoz fotovoltaické elektrárny. Ostrožská Nová Ves, jakožto potenciální lokalita, by měla být na této mapě zahrnuta.

Pamatujte, že i přesto, že mapa připojitelnosti poskytuje základní představu o dostupné kapacitě, konečná odpověď na otázku, zda bude možné fotovoltaickou elektrárnu v Ostrožské Nové Vesi připojit, přijde až po podání žádosti o připojení k distribučnímu systému. Tuto uslugu pro naše zákazníky zajišťujeme my.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Ostrožská Nová Ves může být příkladnou lokalitou pro instalaci solárních elektráren díky svému geologickému umístění. Sluneční svit je zde pravidelně nadprůměrný, který umožňuje efektivní výrobu solární energie.

Nicméně, je nutné připomenout, že proměnlivost počasí ve Ostrožské Nové Vsi rovněž ovlivňuje ekonomickou návratnost solárních elektráren. Studie a analýzy ukazují, že se jedná o perspektivní investici, ale vždy je potřeba uvážit všechna pro a proti.

Závěr

První věc, kterou musíte zvážit, je hodnocení lokality vaší nemovitosti. Vaše nemovitost v Ostrožské Nové Vsi by měla být v místě, které je dostatečně vystaveno slunci během nejdelších období dne a ročních období.

Dalším podstatným faktorem, který byste měli vzít v potaz, je velikost střechy na vaší nemovitosti v Ostrožské Nové Vsi. Velikost střechy ovlivní jak počet solárních panelů, které mohou být nainstalovány, tak množství energie, kterou je možné vygenerovat.

Pokud jste rozhodnuti pro investici do fotovoltaické elektrárny v Ostrožské Nové Vsi, obrate se na profesionály, kteří vám poskytnou přesná data a poradí s volbou nejvhodnějšího systému.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Jaká je výhodnost investice do fotovoltaických systémů v Ostrožské Nové Vsi?

  Protože Ostrožská Nová Ves se může pochlubit příznivými klimatickými podmínkami, má výborné předpoklady pro využití solární energie. Společnost MOBIS vám poskytne komplexní služby od návrhu projektu po instalaci, aby zajišťovala maximální užitek z vaší solární investice. Díky naší dlouholetému zkušenostem a znalostem trhu vám můžeme pomoci i s dotační podporou, která může výrazně zkrátit dobu návratnosti investice.

 • Jaké faktory by měl zákazník z Ostrožské Nové Vsi zvážit před instalací solární elektrárny?

  Před rozhodnutím o instalaci solární elektrárny je potřeba zvážit několik faktorů. Prvním je technická vhodnost střechy - jestli je dostatečně velká, má vhodný sklon a orientaci. Také je důležité zjistit možnost připojení do distribuční sítě. Společnost MOBIS má bohaté zkušenosti s instalací fotovoltaických systémů právě v Ostrožské Nové Vsi a pomůže vám vyřešit všechny tyto otázky.

 • Proč by měl zákazník z Ostrožské Nové Vsi zvolit fotovoltaiku od společnosti MOBIS?

  Rodinná firma MOBIS je dlouholetým hráčem na trhu fotovoltaiky, který disponuje širokým spektrem zkušeností a odborných znalostí. Neposkytujeme pouze kvalitní technické řešení fotovoltaiky, ale také individuální přístup a poctivé poradenství. Nasloucháme potřebám našich zákazníků a vždy navrhujeme řešení na míru, které je nejen technicky proveditelné, ale také ekonomicky výhodné. Naše hlavní přidaná hodnota spočívá v naší schopnosti poskytnout komplexní služby od projektu po instalaci, což nám umožňuje zaručit výjimečnou kvalitu a spolehlivost našich fotovoltaických systémů.

Další lokality: