Fotovoltaika Nivnice: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Zlínský kraj > Nivnice

V roce 2024, v obci Nivnice, malé, ale dynamické vesnici na východě České republiky, se budou dít velké věci v oblasti fotovoltaiky. Zdejší rodinná firma MOBIS, která má dlouholeté zkušenosti s tímto druhem obnovitelné energie, plánuje rozšíření svého podnikání.

Firma MOBIS, která je na trhu s fotovoltaikou již 30 let, má vlastní realizační tým složený z projektantů, elektrikářů a servisních techniků. Pro projekt fotovoltaiky v Nivnice nevyžaduje žádné předem placené zálohy a slibuje instalaci do 60 dnů od uzavření smlouvy.

Pokud máte o fotovoltaiku zájem, Nivnice je právě teď perfektním místem pro vás. MOBIS vám nabízí možnost bezplatné konzultace - stačí zanechat telefonní číslo a odborníci se vám co nejdříve ozvou. Fotovoltaika v Nivnice je připravena jít s dobou a poskytnout vám přístup k udržitelné energii právě teď.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Fotovoltaická elektrárna představuje významný zdroj obnovitelné energie, ale její instalace vyžaduje promyšlenou přípravu. Nejprve je třeba pečlivě zvážit polohu a orientaci vašeho projektu, jelikož tyto znalosti jsou klíčové pro maximální využití slunečního záření.

Zvláštní pozornost je třeba věnovat technickým parametrům fotovoltaických panelů a invertorů, jako je jejich životnost, účinnost a možná ziskovost. Stejné důležitosti má výběr dodavatele a instalatéra, protože ti mají velký vliv na kvalitu prováděných prací.

Nakonec je třeba zvážit i ekonomickou návratnost investice, přičemž se nezapomínejte zajímat o možnosti financování, dotací a výkupní ceny elektrické energie. Investice do fotovoltaických elektráren se tak může stát důležitým krokem k ekologické a finanční nezávislosti.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Nivnice je ideálním místem pro instalaci solárních panelů díky svému počasí a slunečnímu svitu. Nicméně i v Nivnici je třeba ověřit, zda je vaše střecha technicky připravena pro takovou instalaci.

Nedostatečná velikost střechy, špatná orientace nebo nevhodný materiál může znamenat, že solární panely nebudou na vaší střeše fungovat efektivně. Naopak, pokud je střecha z nevhodného materiálu, jako je eternit, může dojít k problémům s voděodolností po instalaci.

Důležitou roli hraje také statická zátěž střechy, která musí unést hmotnost panelů a konstrukcí bez deformace. V Nivnici nabízíme bezplatné služby technického zhodnocení vašeho domu pro účely instalace fotovoltaiky, které provádí náš technik.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Nivnici to může velmi těžit. Možnosti získání dotace na fotovoltaiku nejsou omezeny jen na komerční subjekty, ale i na domácnosti. Je tedy důležité se o možnostech informovat a využívat možnosti zlepšení energetické účinnosti a snižování energetické náročnosti.

Dotace jsou často také vyčerpávány, takže je důležité sledovat aktuální dění a reagovat rychle. Nivnice a její obyvatelé mohou tím získat významné finanční úlevy při budování vlastní energetické soběstačnosti. Úspěch v získání dotace závisí také na správném a včasném podání žádosti.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Při plánování instalace fotovoltaické elektrárny ve městě Nivnice je klíčové zjistit, zda vás místní distributor připojí do sítě. Distributor následně zajistí nákup přebytečné energie a podporu v provozu elektrárny.

Jak ale poznat, jestli je v Nivnici možné elektrárnu připojit k síti? Můžete se obrátit na EGD, který nabízí specializovaný nástroj, mapu připojitelnosti, která dává přehled o kapacitě sítě v různých lokalitách. Vězte ale, že i když ukáže mapa v Nivnici volnou kapacitu, definitivní potvrzení dostanete až po formální žádosti o připojení.

Poskytujeme komplexní služby v oblasti fotovoltaiky, včetně zajištění připojení k distribuční síti. Nechte nám starosti s administrativou a užívejte si vlastního ekologického zdroje energie v Nivnici.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Investice do solární elektrárny je stále častější volbou pro ty, kteří hledají ekonomicky výhodné a udržitelné zdroje energie. Tato volba initializuje důkladnou ekonomickou analýzu výhodnosti, při které se posuzuje celková spotřeba elektrické energie, cenu elektřiny, dotační podporu a typ navrženého systému.

Nicméně, je dobré si uvědomit, že instalace solární elektrárny nemusí vždy vykázat krátkodobou návratnost investice - někdy může být i několik let, než se investice vrátí. Nezáleží však jen na návratnosti; fotovoltaický systém může šetřit tisíce korun ročně na účtech za elektřinu a snižovat emise skleníkových plynů.

Pro těchto důvodů stojí za to zvážit investici do solární elektrárny i přes její potenciálně delší návratnost. Solární panely můžou představovat nejen ekonomickou výhodnost, ale i přínos pro životní prostředí. Je to investice jak do budoucnosti, tak do udržitelnosti naší planety.

Závěr

Fotovoltaické elektrárny jsou stále častějším řešením pro domácnosti hledající ekologický a ekonomický způsob, jak vyrábět elektrickou energii. Přesto je třeba několik věcí zvážit před tím, než se rozhodnete pro instalaci.

Nivnice nabízí řadu lokalit pro instalaci solárních panelů, ale je důležité hodnotit umístění a orientaci střechy, množství slunečního světla a energetické potřeby domácnosti. Prověřte také finanční aspekty - návratnost investice a možnosti státních dotací.

Poskytujeme bezplatné konzultace pro ty, kdo se chtějí dozvědět více. Kontaktujte nás a společně zjistíme, zda je provoz fotovoltaické elektrárny v Nivnici pro vás tou správnou volbou.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Je investice do fotovoltaických systémů v Nivnice efektivní?

  Investování do fotovoltaických systémů je efektivní z hlediska dlouhodobé úspory nákladů na elektrickou energii. Ceny energií stále rostou a nestabilita dodávek je aktuální téma. Firma Mobis je dlouholetým hráčem na trhu a nabízí komplexní řešení od návrhu, přes instalaci až po servis. V Nivnice máme širokou základnu spokojených zákazníků, kteří už dnes profitují z výhod solární energie.

 • Jaká je technická vhodnost pro instalaci fotovoltaiky v Nivnice?

  Na technickou vhodnost v Nivnice má vliv několik faktorů. Především orientace a sklon střechy, stínování a možnosti připojení do distribuční sítě. Firma Mobis provádí individuální posouzení pro každou nemovitost a doporučuje nejlepší řešení pro optimální výkon. Nivnice se nachází v oblasti s vysokým počtem slunečných dnů v roce, což představuje ideální podmínky pro výrobu solární energie.

 • Jaké jsou možnosti dotací pro fotovoltaické systémy v Nivnice v roce 2024?

  V roce 2024 je možné využít různých zdrojů podpory pro instalaci fotovoltaických systémů. Firma Mobis Vám pomůže s orientací v aktuálních podmínkách pro získání dotace. V Nivnice jsme již pomohli mnoha domácnostem a firmám s úspěšným získáním dotačních titulů. Investice do fotovoltaiky se tak stává ještě dostupnější a návratnější.

Další lokality: