Fotovoltaika Koryčany: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Zlínský kraj > Koryčany

V malebném městě Koryčany v Zlínském kraji se můžete setkat s inovativním řešením pro budoucnost - fotovoltaikou. Rodinná firma MOBIS, s dlouholetou tradicí na trhu s fotovoltaikou, nabízí tento ekologický zdroj energie pro každý domov.

MOBIS se může chlubit svým vlastním realizačním týmem, sestávajícím z projektantů, elektrikářů, ale i revizních a servisních techniků. Naše společnost instaluje solární elektrárnu bez nutnosti zálohy a do 60 dnů od objednání.

Chcete-li se dozvědět více o fotovoltaice v Koryčanech a jejím vlivu na Vaši budoucnost, zanechte nám prosím své telefonní číslo pro bezplatnou konzultaci. Nabízíme profesionální přístup a rychlý servis, abychom vyhověli požadavkům každého zájemce o tuto zelenou technologii.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Před investicí do fotovoltaické elektrárny je důležité zvážit lokalitu. Je třeba sledovat, zda bude solární elektrárna v místech s dostatečnou sluneční expozicí . Město Koryčany, Zlínský kraj je příkladem oblasti s dobrou expozicí slunečního světla.

Dalším důležitým aspektem je velikost střechy a její orientace, což ovlivní počet fotovoltaických panelů, které budou moci být instalovány. Město Koryčany, Zlínský kraj, nabízí řadu výhod pro uživatele solární energie, včetně velkých střešních ploch.

Je také zásadní vzít v úvahu ekonomickou efektivitu instalace fotovoltaické elektrárny. Návratnost investice, aktuální ceny solárních panelů, možnosti státních dotací a provozní náklady jsou klíčové aspekty při hodnocení ekonomické efektivity investice do fotovoltaiky. Koryčany, Zlínský kraj, je město, které podněcuje investice do solární energie, což je příznivé pro ekonomickou efektivitu takové investice.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Koryčany v Zlínském kraji se potýkají s otázkou, zda jejich střechy jsou vhodné pro instalaci solárních panelů. Ingredience, jako je velikost střechy, správná orientace, vhodný materiál a adekvátní statika, jsou kritické pro úspěšnou instalaci a optimální produkci fotovoltaické elektrárny.

Pokud je střecha příliš malá, může být nemožné umístit dostatek solárních panelů pro efektivní výrobu energie. Stejné potíže může způsobit i špatná orientace střechy, která může negativně ovlivnit výrobu energie.

Neregulérní materiál střechy, jako je eternit, činí instalaci panelů obtížnou a rizikovou, jelikož často dochází k poškození střechy a zatékání. Kromě toho, nosná konstrukce střechy musí být schopna unést zátěž solárních panelů. Pro obyvatele Koryčan v Zlínském kraji je nejlepší volbou využití našich bezplatných služeb technického zhodnocení vašeho domu pro účely instalace fotovoltaiky.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

V městě Koryčany ve Zlínském kraji, mají obyvatelé příležitost čerpat z výše zmíněných dotačních programů na podporu obnovitelných zdrojů energie. Důležitou novinkou je, že Nová zelená úsporám se od 1.9.2024 mění, a proto je nutné podmínky pro získání dotace řádně prostudovat. Podmínky pro získání dotace jsou vždy podrobně popsány v dokumentaci k dotačnímu programu. Obecně je nutné splnit některé základní podmínky, například technické parametry solární elektrárny, energetická náročnost budovy nebo mít platné stavební povolení. Proto doporučujeme využít odbornou pomoc při zajišťování dotace na fotovoltaiku, která zajistí, že vaše investice bude co nejvýhodnější. V obci Koryčany ve Zlínském kraji je možné tuto odbornou pomoc využít a dosáhnout tak na dotační podporu na solární elektrárnu. Je důležité připomenout, že díky dotacím se návratnost investice do fotovoltaiky výrazně zkrátí.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Fotovoltaická elektrárna je pro majitele nemovitostí ve městě Koryčany Zlínský kraj zajímavou investicí. Největší otázka, která se tím vyvstává, je, zda provozovatel distribuční soustavy vaši elektrárnu připojí do své sítě. Bez tohoto připojení by bylo možné spustit elektrárnu pouze na tzv. ostrovní režim, a to pak znamená, že není možné prodávat přebytky zpět do sítě a elektrárna by byla ,,odříznutá'' od sítě.

Kapacita distribuční sítě se liší v každém místě, a to je důležité vědět pro všechny majitele nemovitosti v Koryčanech Zlínský kraj. Relativně přesný nástroj nám nabízí EGD, který se nazývá mapa připojitelnosti. Z tohoto nástroje lze zjistit, zdali již není kapacita sítě ve vašem místě plná (modře označené území znamená, že je kapacita již vyčerpaná). Se 100 % přesností ale zjistíte možnost připojení až žádostí o připojení, kterou vyřizujeme pro naše zákazníky.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Investování do solární elektrárny je rozhodnutí, které vyžaduje podrobnou analýzu a uvážení. Město Koryčany v Zlínském kraji má velký potenciál pro rozvoj solární energie, což by mohlo znamenat dobrý návrat z vaší investice.

Lokalita a klimatické podmínky jsou dva důležité faktory, které byste měli zvážit při rozhodování o investování do solárních panelů. Při posuzování návratnosti investice je důležité vzít v úvahu faktory, jako je cena elektřiny, dotace a typ navrhovaného systému. Analýza těchto faktorů může být složitá, ale její provedení je nezbytným krokem při rozhodování o tom, zda se investice do solární elektrárny v Koryčanech, Zlínský kraj, vyplatí. V konečném důsledku, pokud jste připraveni na počáteční investici, mohou solární panely nabídnout výrazné úspory na nákladech za elektřinu a pomoci při ochraně životního prostředí. Výhody solární energie by mohly být ještě významnější v oblastech s vysokou cenou elektřiny, jako je Koryčany v Zlínském kraji.

Závěr

Investice do fotovoltaické elektrárny si žádá především důkladnou přípravu a analýzu. Je důležité znát technické možnosti vaší nemovitosti, její polohu a také očekávanou návratnost investice. Před instalací je vhodné konzultovat svůj záměr s odborníky.

Pokud jste z Koryčan v Zlínském kraji, můžete využít našich zkušeností s místním prostředím a přísnými normami. Koryčany Zlínský kraj je ideálním místem pro instalaci fotovoltaických elektráren díky své výhodné poloze.

Pro svou bezplatnou konzultaci nám stačí jen zanechat své telefonní číslo. Ozveme se co nejdříve a probereme veškeré detaily vaší potenciální investice do fotovoltaické elektrárny v Koryčanách Zlínský kraj.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Jak mohu v Koryčanech využít služeb MOBIS pro instalaci fotovoltaických systémů?

  Ve městě Koryčany v Zlínském kraji, je MOBIS předním hráčem v oblasti solární energie. Nabízíme kompletní služby od návrhu, realizace až po dlouhodobý servis fotovoltaických systémů.

 • Jaké jsou přínosy investování do fotovoltaiky v Koryčanech?

  Investování do fotovoltaiky v Koryčanech je pro majitele nemovitostí stále atraktivnější. Díky rostoucím cenám energie, nestabilním dodávkám a podpoře obnovitelných zdrojů je možné dosáhnout významné úspory.

 • Jaké jsou možnosti získání dotací na fotovoltaiku v Koryčanech?

  Ve Koryčanech existují různé možnosti pro získání dotací na instalaci fotovoltaických systémů. Podmínky pro získání těchto financí se mohou lišit, takže je důležité se důkladně informovat a poradit s odborníkem z naší firmy MOBIS.

Další lokality: