Fotovoltaika Hovězí: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Zlínský kraj > Hovězí

Hovězí v Zlínském kraji je domovem rodinné firmy MOBIS, která se specializuje na fotovoltaiku. S více než 30 lety zkušeností a vlastním realizačním týmem včetně projektantů, elektrikářů, revizních a servisních techniků, je MOBIS připraven poskytnout vysoce kvalitní služby v oblasti solární energie.

Důležitým aspektem naší práce, na který jsme velmi hrdí, je fakt, že nevybíráme žádné zálohy pro instalace solární elektrárny a dokážeme ji nainstalovat do 60 dnů. Díky naší silné komunikační politice jsme v Hovězí Zlínský kraj známi svou rychlou a efektivní reakcí na jakékoliv dotazy zákazníků.

Pokud máte zájem o fotovoltaiku, nenechte váhat a kontaktujte nás. Postačí nám, pokud nám zanecháte své telefonní číslo a my se vám co nejdříve ozveme pro bezplatnou konzultaci. Naše služby jsou k dispozici pro všechny obyvatele obce Hovězí v Zlínském kraji.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Poloha je první a nejdůležitější faktor při rozhodování o instalaci fotovoltaické elektrárny. Místo instalace by mělo být dobře osluněné, raději orientováno na jih a nesmí být zastíněno stromy, budovami a jinými objekty. Fakt, jestli žijete v nížinách nebo ve vyšších polohách, také ovlivňuje výkon fotovoltaických panelů - čím vyšší nadmořská výška, tím větší výkon.

Rozměry a materiál střechy jsou také klíčovými faktory, které ovlivňují umístění a výkon fotovoltaické elektrárny. Střecha by měla mít dostatečný prostor pro umístění panelů a její materiál by měl být pevný a dostatečně odolný. Existují různé typy střešních konstrukcí a fólií, které jsou pro montáž solárních panelů více či méně vhodné.

Dalším důležitým faktorem je finanční situace - solární elektrárny jsou poměrně nákladné, ale návratnost investice může být velmi rychlá, pokud je elektrárna správně navržena a dovedeně instalována. V neposlední řadě je třeba zohlednit také zákon o obnovitelných zdrojích, který upravuje podmínky pro provoz a odběr elektřiny z fotovoltaických elektráren. Zákon o obnovitelných zdrojích je pravidelně upravován, je třeba se s ním důkladně seznámit.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Hovězí Zlínský kraj nabízí mnoho příležitostí pro zájemce o obnovitelné zdroje energie. Jednou z nich je instalace solárních panelů na střechu domu. Avšak pro jejich efektivní výkon je důležité zhodnotit, zda je vaše střecha technicky vhodná.

Klíčovými faktory jsou velikost střechy, její orientace a materiál, z něhož je vyrobená. Příliš malá střecha může omezit počet instalovaných panelů, špatně orientovaná střecha může snížit výrobu energie a některé materiály, jako je eternit, mohou způsobovat problémy s instalací a následnou údržbou.

V neposlední řadě je potřeba zohlednit i statiku střechy. Je důležité, aby zatížení panelů a konstrukce střechu nedeformovalo. Nejjednodušší a nejbezpečnější variantou ověření technické vhodnosti je využití bezplatné služby Energetické agentury v Hovězí Zlínský kraj, která provádí technické zhodnocení domů pro účely instalace solárních panelů.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Nabídka dotačních programů pro solární panely v České republice je široká a stále se rozšiřuje. Program Nová zelená úsporám je jednou z nejznámějších možností, která nabízí dotace na výstavbu solárních panelů pro rodinné a bytové domy. Od 1.9.2024 se tento program mění, a tak je důležité sledovat aktuální informace.

Dalšími důležitými programy jsou RES+ a OP TAK, které jsou zaměřeny na podporu obnovitelných zdrojů energie. Dotace na fotovoltaiku mohou dramaticky zkrátit návratnost investice do solární elektrárny, a proto je důležité se seznámit s podmínkami pro získání dotace a vybrat ten nejvhodnější program pro konkrétní projekt.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Pokud plánujete instalovat fotovoltaickou elektrárnu v Hovězí Zlínský kraj, jedním z klíčových faktorů, které ovlivňují úspěšnost projektu, je možnost připojení k lokální elektrické síti. Provizorní řešení, tzv. ostrovní režim, umožňuje provozování elektrárny bez připojení k síti, ale neumožňuje prodej přebytečné energie zpátky do sítě.

Kapacita pro připojení k distribuční síti se liší podle lokality. Energetický regulační úřad (ERÚ) poskytuje mapu připojitelnosti, která umožňuje uživatelům zjistit, zda je kapacita sítě v jejich oblasti - jako je Hovězí Zlínský kraj - dostatečná pro připojení nové fotovoltaické elektrárny.

Přesto je třeba mít na paměti, že jediným způsobem, jak zjistit s jistotou, zda je možné se připojit k síti, je podat žádost o připojení. Tento proces lze nechat na profesionálních dodavatelích, kteří nabízí komplexní služby včetně vyřízení žádosti o připojení do sítě.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Hovězí Zlínský kraj je oblast s velkým potenciálem pro ekonomické využití fotovoltaiky. Efektivnost a návratnost investice do solárního systému je významně ovlivněna geografickou polohou, klimatickými podmínkami a místními regulacemi.

V rámci ekonomické analýzy výhodnosti fotovoltaické elektrárny v Hovězí Zlínský kraj je přihlíženo k lokální ceně elektřiny, výši dotační podpory, roční spotřebě elektrické energie a typu navrženého solárního systému. To vše má zásadní vliv na dobu návratnosti investice.

Na závěr, je důležité mít na paměti, že i když jsou výsledky ekonomické analýzy investice do solárního systému v Hovězí Zlínský kraj orientační, představují neocenitelný nástroj pro informované rozhodování o potenciální investici.

Závěr

V první řadě je třeba zvážit dostupnost slunečního svitu v oblasti, kde plánujete instalovat fotovoltaickou elektrárnu. Optimální je lokalita s vysokou úrovní slunečního záření, jako je město Hovězí Zlínský kraj.

Další důležitý faktor je velikost dostupných ploch pro instalaci. Forské panely mají určitou povrchovou plochu a je nutné zajistit dostatečný prostor pro jejich umístění. V Hovězí Zlínský kraj jsou prostory pro fotovoltaiku obecně velkoryse a dostupné.

Konečně, stojí za to zvážit i finanční stránku věci. Náklady na instalaci a údržbu fotovoltaické elektrárny mohou být vysoké, ale státní dotace a úspory z vlastní produkce elektřiny často převáží počáteční investici. Uvažujete-li o instalaci fotovoltaické elektrárny v Hovězí Zlínský kraj, uvědomte si, že díky regionálním podmínkám může být vaše investice do fotovoltaiky velice výnosná.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Jak může instalace fotovoltaických systémů od firmy MOBIS prospět obyvatelům města Hovězí?

  Firma MOBIS, se svou dlouholetou zkušeností v oblasti solární energie, nabízí komplexní řešení pro instalaci fotovoltaických systémů v Hovězí. Investicí do fotovoltaiky, můžete docílit energetické nezávislosti a ochrany před rostoucími cenami energie. Krom toho, takový krok má také pozitivní dopad na životní prostředí.

 • Jaké jsou předpoklady pro instalaci fotovoltaického systému v Hovězí?

  Pro instalaci fotovoltaiky je důležité zvážit několik faktorů, mezi které patří technická vhodnost střechy a možnosti připojení do distribuční sítě. Rodinná firma MOBIS Vám nabízí profesionální poradenství a informace o všech těchto aspektech. Hovězí se navíc nachází v oblasti s příznivými podmínkami pro využití solární energie.

 • Jaké finanční výhody přináší investice do fotovoltaiky v Hovězí?

  Investiční návratnost fotovoltaických systémů je výhodná, často i bez dotací, díky stále klesajícím cenám technologie. Dotace na instalaci fotovoltaiky mohou významně zkrátit dobu návratnosti investice. MOBIS Vám rád poskytne potřebné informace a pomůže s vyřízením dotace v Hovězí.

Další lokality: