Fotovoltaika Hošťálková: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Zlínský kraj > Hošťálková

Fotovoltaika v městě Hošťálková v Zlínském kraji se rychle vyvíjí a naše firma MOBIS je na čele tohoto rozvoje. Jsme hrdí na to, že jsme trhu poskytovali své služby již po dobu 30 let, což nám poskytlo spoustu zkušeností a odborných znalostí.

Díky našemu vlastnímu teamu zahrnujícímu projektanty, elektrikáře, revizní a servisní techniky, máme nad realizací fotovoltaických instalací plnou kontrolu. V naší nabídce je instalace solární elektrárny do 60 dnů bez nutnosti platby jakýchkoliv záloh.

Pokud máte o fotovoltaiku zájem, neváhejte nám zanechat své telefonní číslo a náš team vám co nejdříve zavolá pro bezplatnou konzultaci. Děkujeme, že jste nás vybrali pro váš přechod na obnovitelnou energii v městě Hošťálková v Zlínském kraji!

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Umístění a velikost pozemku jsou jedním z nejdůležitějších faktorů, které ovlivňují výkon a výhodnost fotovoltaické elektrárny. Ať se již jedná o solární panely instalované na střeše, nebo solární elektrárnu umístěnou přímo na pozemku, je důležité mít dostatek prostoru pro jejich instalaci. Pozemek by měl být dobře nasluněný a neměly by na něj padat žádné stíny z okolních objektů.

Dalším klíčovým faktorem je výběr vhodného dodavatele. Dodavatel by měl mít zkušenosti s instalací solárních elektráren a poskytovat kvalitní a spolehlivé služby. Je stejně tak důležité zvážit kvalitu a značku solárních panelů a dalších komponentů použitých k výstavbě fotovoltaické elektrárny.

Úvaha o finanční návratnosti je dalším zásadním faktorem před rozhodnutím o investici do fotovoltaické elektrárny. Doba návratnosti investice, trvání a výše dotací, možnosti prodeje přebytečné energie do sítě, a další ekonomické faktory mají zásadní vliv na to, zda se investice do fotovoltaiky vyplatí. Je proto doporučené vyhledat poradenství u specialistů v oboru, kteří vám pomohou projít si všechny důležité aspekty a posoudit, zda je investice do solárních panelů pro vás vhodná.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Ne každá střecha je ideální pro instalaci fotovoltaické elektrárny, a to z několika důvodů. Velmi důležitou roli hraje velikost střechy - pokud je střecha příliš malá, nevleze se na ní dostatek solárních panelů k efektivní výrobě energie.

Dále je třeba vzít v potaz orientaci střechy. Pokud je střecha špatně orientovaná vůči slunci, může to negativně ovlivnit potenciální výrobu energie z fotovoltaických panelů. Také materiál, z kterého je střecha vyrobena, může ovlivnit rozhodnutí o instalaci fotovoltaického systému - například střechy z eternitu nejsou ideální, jelikož se může stát, že do nich po instalaci zatéká.

Je také nutné zohlednit statiku střechy, aby zatížení panelů a konstrukcí střechu nedeformovalo. Pro technickou prověrku vaší střechy doporučujeme využít naše bezplatné služby zhodnocení vašeho domu pro účely instalace fotovoltaiky, které provádí náš odborný technik.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Hošťálková, Zlínský kraj, je obec, kde majitelé rodinných a bytových domů mohou využít dotační programy na podporu obnovitelných zdrojů. Konkrétně se jedná o programy jako je RES+, OP TAK a zejména Nová zelená úsporám, který je pro tuto skupinu vlastníků nejrelevantnější.

Tato děla mají od 1.9.2024 procházet změnami, takže je důležité sledovat aktuální informace. Díky těmto programům může investice do solární elektrárny v Hošťálkové, Zlínský kraj vrátit rychleji, než se očekávalo.

Jedná se o jedinečnou příležitost, jak využít dotace na fotovoltaiku pro zlepšení energetické efektivity vašeho domova v Hošťálkové, Zlínský kraj. Je tedy důležité věnovat pozornost podmínkám těchto programů a čerpat tak maximum z dostupných fondů.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Provozovatel fotovoltaické elektrárny ve městě Hošťálková v Zlínském kraji musí zjistit, zda jejich distributor může jejich elektrárnu přidat do distribuční sítě. To je kritický krok, protože bez připojení by elektrárna mohla pracovat pouze v tzv. ostrovním režimu, což znamená, že přebytky energie nelze prodávat zpět do sítě.

Kapacita distribuční sítě v Hošťálkové a okolí se může lišit, což znamená, že je důležité zjistit, zda již není plná. Energie pro Hošťálkovou a další oblasti Zlínského kraje zobrazuje mapa připojitelnosti, kterou poskytuje EGD. Tato mapa umožňuje zákazníkům zjistit, zda je kapacita sítě ve své oblasti již vyčerpaná.

Pro zajištění připojení a zlepšení přesnosti je třeba podat žádost o připojení. My, jako odborníci na fotovoltaické elektrárny, poskytujeme služby v oblasti vyřizování žádostí o připojení pro naše zákazníky ve městě Hošťálková.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Hošťálková Zlínský kraj se stává lídrem v oblasti solární energie, a to díky narůstajícímu počtu solárních panelů. Důležitou roli v tom hraje fakt, že investice do solární elektrárny se v tomto regionu stává stále výhodnější.

Je důležité brát v úvahu, že návratnost investice je klíčovým faktorem, který by měl být zohledněn při rozhodování o instalaci solární elektrárny. Výpočet návratnosti zahrnuje srovnání celkové spotřeby elektrické energie, ceny elektřiny, výše dotační podpory a velikosti a typu plánovaného systému.

V Hošťálková Zlínský kraj, tato analýza je důležitá, ačkoli její výstupy jsou často převážně orientační. Přesto, i při výpočtech a analýze, je důležité mít na paměti, že jakákoliv investice do solární elektrárny je vždy otázkou odhadu. Tato skutečnost však nezmenšuje její potencionální hodnotu a výhodnost v dlouhodobém horizontu.

Závěr

Investice do fotovoltaické elektrárny v obci Hošťálková Zlínský kraj může být potenciálně lukrativní. Před tím, než se rozhodnete takový krok učinit, je nutné zvážit řadu faktorů, které mohou ovlivnit úspěšnost Vašeho projektu.

Prvním a základním kritériem je dostatečná expozice Vaší nemovitosti ke slunci. Je důležité, aby Vaše nemovitost v Hošťálková Zlínský kraj byla orientována tak, aby maximum slunečního záření mohlo být využito pro výrobu elektrické energie.

Dále je nutné zvážit technický stav Vaší nemovitosti, legislativní rámec pro instalaci takovýchto zařízení a také ekonomickou návratnost. Vaše nemovitost v Hošťálková Zlínský kraj musí splňovat určité technické podmínky, navíc je třeba se seznámit i se současnou legislativou.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Jak může firma Mobis pomoci při instalaci fotovoltaiky v Hošťálková?

  Firma Mobis nabízí kompletní služby v oblasti solární energie včetně návrhu, instalace a údržby fotovoltaických systémů. S dlouholetými zkušenostmi na trhu a s důrazem na kvalitu, firma Mobis je dokonalým partnerem pro ty, kdo hledají odborníky na fotovoltaiku v Hošťálková.

 • Proč by měl někdo z Hošťálková investovat do fotovoltaiky v roce 2024?

  Investování do fotovoltaiky je výhodné z mnoha důvodů. Rostoucí ceny energie, nestabilita dodávek a podpora obnovitelných zdrojů jsou jen některými z nich. V Hošťálková, stejně jako v jiných částech Zlínského kraje, může fotovoltaický systém významně snížit náklady na energie a zároveň přispět k ochraně životního prostředí.

 • Jsou k dispozici nějaké dotace na fotovoltaiky v Hošťálková?

  Dotace na fotovoltaiky mohou zkrátit dobu návratnosti investice. Je důležité vědět, že podmínky pro získání těchto dotací se mohou lišit. Profesionálové z firmy Mobis jsou připraveni poskytnout potřebné informace a pomoci s procesem žádosti.

Další lokality: