Fotovoltaika Hluk: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Zlínský kraj > Hluk

Společnost MOBIS je rodinná firma se 30letou historií na trhu s fotovoltaikou, která má vlastní realizační tým včetně projektantů, elektrikářů, revizních a servisních techniků. Tým sídlí přímo v městě Hluk a poskytuje své služby lokálním obyvatelům i zákazníkům z okolí.

Zvláštností společnosti je, že na realizaci solární elektrárny nevybíráme žádné zálohy a do 60 dnů jsme schopni instalovat solární systém na vaši střechu. To představuje klíčový benefit pro naše zákazníky v Hluku.

Pokud máte zájem o fotovoltaiku v Hluku, je důležité nám zanechat svůj kontaktní telefon a my se vám co nejdříve ozveme pro bezplatnou konzultaci. Poskytneme vám veškeré informace pro vaše rozhodování a dále s vámi probereme možnosti využití fotovoltaických panelů ve vašem domě v Hluku.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Poloha a směr střechy: K efektivnímu využití solární energie je ideální směr střechy do jihu, případně jihovýchodu nebo jihozápadu se sklonem 30-45 stupňů. To ale neznamená, že pokud vaše střecha nesplňuje tato kritéria, že investice do fotovoltaiky se pro vás nevyplatí.

Velikost střechy: Velkou roli hraje také velikost střechy. Na malé střeše není možné umístit dostatečné množství solárních panelů, což může výrazně ovlivnit efektivitu a návratnost vaší investice.

Spotřeba elektrické energie: Před investicí do fotovoltaiky je také důležité zvážit vaši aktuální spotřebu elektrické energie. Pokud je vaše spotřeba nízká, může se stát, že investice do fotovoltaiky se vám nevyplatí. Naopak pokud je vaše spotřeba vysoká, může se investice do fotovoltaiky stát velmi výhodnou.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Hluk se zabývá otázkou: Opravdu vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů? Co vše musíte zvážit, pokud chceme tuto technologii využít pro výrobu energie?

Ne každá střecha je pro instalaci solárních panelů vhodná. V případě mála místa může být nemožné na ni umístit dostatečný počet panelů a špatně orientovaná střecha může narušit efektivitu solárního systému. Střechy z nevyhovujících materiálů, jako je eternit, také představují problém, protože mohou být náchylné k průsaku vody po instalaci.

Zvláštní pozornost je třeba věnovat statické zatížení střechy, aby se předešlo jejím deformacím způsobených váhou panelů a počátečních konstrukcí. Nejjednostatnější metodou pro ověření technické vhodnosti vaší střechy pro instalaci solárních panelů je využití našich bezplatných služeb technického zhodnocení vašeho domu, které provádí náš technik. Pracujeme těsně se zákazníky v Hluk a okolí, aby poskytli nejlepší možnou službu a radu ohledně solární energie.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Pokud si chcete nainstalovat solární elektrárnu v obecním souboru Hluk, můžete požádat o dotační podporu od státu. Dotace poskytované státem jsou určeny k zefektivnění energetického využití a snížení emisí skleníkových plynů.

V rámci dotačních programů, jako je RES+, OP TAK a Nová zelená úsporám, můžete získat finanční podporu pro instalaci solárních panelů na svém domě v Hluku. Navzdory množství dostupných programů je důležité si uvědomit, že každý z nich může mít různé podmínky pro získání dotace.

Od roku 2024 se program Nová zelená úsporám mění, což může ovlivnit podmínky pro získání dotace na solární elektrárnu v Hluku. Je tedy důležité si tyto změny předem prostudovat, aby byla investice co nejefektivnější.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Pokud zvažujete investici do fotovoltaické elektrárny v Hluku, je zásadní věcí zjistit, zda vás místní provozovatel distribuční soustavy "připojí" do jeho distribuční sítě. Bez takového připojení by vaše elektrárna mohla fungovat pouze v tzv. ostrovním režimu, což znamená, že nebudete moci prodávat přebytky energie zpět do sítě a elektrárna by byla "odříznutá" od systému.

Kapacita distribuční sítě se liší v každém místě a Hluk není výjimkou. Pro kontrolu můžete použít nástroj nabízený Energetickým regulačním úřadem (ERÚ) nazvaný Mapa připojitelnosti. Tato nástroj vám poskytne orientační přehled o tom, zda již není kapacita sítě ve vašem místě vyčerpána.

Nicméně upozorňujeme, že stoprocentně přesné informace získáte až podáním žádosti o připojení. Žádost a její vyřízení pro naše zákazníky zajišťujeme my a budeme rádi, když se na nás obrátíte.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Solární elektrárny se stávají čím dál tím populárnějším způsobem samostatné tvorby elektřiny. Hluk je jedním z měst, kde se počet solárních elektráren rapidně zvyšuje. Je nezbytné porozumět ekonomické stránce takové investice, než se do ní ponoříte.

Důležité je pochopit, že výhodnost a rychlost návratnosti investice závisí na mnoha proměnných, jako je celková spotřeba elektrické energie, cena elektřiny, velikost a typ systému a možné dotace. Je pravda, že některé instalační firmy v Hluku mohou slibovat kratší návratnost, ale výsledek je často pouze orientační a je třeba jej brát s rezervou.

Poskytujeme bezplatnou ekonomickou analýzu výhodnosti fotovoltaické investice i pro občany města Hluk, která zahrnuje nejpřesnější dostupná data a předpovědi cen, ale je třeba si uvědomit, že jde vždy o odhad. Přesto je takový odhad nezbytný při rozhodování o investici do solárních systémů.

Závěr

Nabízíme službu podrobného zhodnocení možnosti instalace fotovoltaických panelů na vaši nemovitost v Hluku. Uvádíme v úvahu různé faktory, jako jsou stínění, orientace a sklon střechy, typ střechy a její stáří, a také platné zákony a opatření pro danou lokalitu.

Technické znalosti a informace jsou klíčové pro rozhodování o instalaci fotovoltaického systému. Naše tým je neustále na krok před konkurencí, když jde o nové technologické inovace a trendy ve fotovoltaice, které přináší možnosti pro naše klienty v Hluku.

Nemusíte být v Hluku pro naši bezplatnou konzultaci. Toto můžeme provést telefonicky nebo online. Stačí nám zanechat vaše telefonní číslo a my vám co nejdříve zavoláme pro vyřešení veškerých pochybností a otázek týkajících se fotovoltaického systému.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Jaké výhody mi přinese instalace fotovoltaického systému od firmy MOBIS v Hluku v roce 2024?

  Instalace fotovoltaického systému od firmy MOBIS přinese mnoho výhod. Jedním z hlavních důvodů je finanční ušetření - cena energie stále roste a solární panely vám umožní generovat vlastní energii, což snižuje vaše měsíční účty za elektřinu. Další výhodou je ekologický přínos. Solar je čistý, obnovitelný zdroj energie, který nepřispívá ke klimatickým změnám. MOBIS je rodinná firma s dlouholetou tradicí a zkušenostmi, která nabízí komplexní služby od konceptu po instalaci a údržbu.

 • Jaká je návratnost investice do fotovoltaiky ve městě Hluk?

  Návratnost investice do fotovoltaických panelech se liší v závislosti na mnoha faktorech, včetně velikosti systému, spotřeby elektrické energie a místních podmínek. Firmy jako MOBIS vám však mohou poskytnout detailní kalkulaci a poradit vám s optimalizací systému, aby byla návratnost co nejnižší. V mnoha případech může být doba návratnosti až na 8 let, ale díky dotacím a možnému prodeji přebytečné energie zpět do sítě se může doba návratnosti ještě výrazně zkrátit.

 • Jakou podporu nabízí město Hluk v oblasti fotovoltaiky?

  Město Hluk, stejně jako mnohá jiná města a obce v České republice, vnímá fotovoltaiku jako klíčový prvek strategie pro snížení emisí CO2 a podporuje její instalace na domácnostech a podnicích ve městě. Podrobnosti o konkrétních podpůrných programech se mohou měnit, proto doporučujeme kontaktovat místní radnici nebo firmu MOBIS, která je v oblasti podpor pro fotovoltaiku dobře orientována.

Další lokality: