Fotovoltaika Brumov-bylnice: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Zlínský kraj > Brumov-bylnice

Brumov-Bylnice: Rodinná firma MOBIS, lídr v oblasti fotovoltaiky, dosahuje úspěchů na trhu již více než 30 let. S vlastním realizačním týmem, který zahrnuje projektanty, elektrikáře, revizní a servisní techniky, nadvakrát potvrzuje svůj souběžný důraz na vyšší úroveň služeb.

Firma je známa svým rychlým tempem instalace - zákazníci Brumov-Bylnice může očekávat, že jejich solární elektrárna bude nainstalována do 60 dnů bez požadavku na zálohy nebo poplatky předem.

MOBIS se také zaměřuje na vynikající zákaznickou péči, proto je třeba nezapomenout zanechat telefonní číslo při zájmu o fotovoltaiku. Tým se pak co nejdříve ozve pro bezplatnou konzultaci, dokazuje tím svůj závazek ke klientské spokojenosti v Brumov-Bylnice.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Před investicí do fotovoltaické elektrárny je potřeba zvážit fyzické podmínky na místě instalace. Je důležité hodnotit množství slunečního svitu v průběhu roku, orientace budovy k Slunci a posouzení stínů. Velkou roli hraje také stavební dispozice střechy, na kterou se solární panely instalují.

Hodnotit byste měli také finanční stránku projektu. Základními otázkami jsou, jakou instalaci si můžete dovolit, kolik energie očekáváte, že váš systém vyprodukuje, a jaké budou náklady na údržbu. Současně je potřeba sledovat, jaké dotace nebo půjčky jsou k dispozici pro podporu solárních projektů.

Legislativní rámec je další klíčový aspekt, který by měl být zvážen při investici do fotovoltaické elektrárny. Ujistěte se, zda vaše obec nebo regionální úřad nemá specifické požadavky nebo omezení týkající se instalace solárních panelů. Bez ohledu na to, v jaké části země žijete, ať už se jedná o Brumov-Bylnice, nebo jakékoliv jiné město, je důležité dodržovat platné právní předpisy a požadavky.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Ve městě Brumov-Bylnice je mnoho majitelů nemovitostí, kteří zvažují přechod na solární energii. Existuje však řada technických faktorů, které je třeba vzít v úvahu před instalací solárních panelů na vaší střeše.

Orientace střechy, velikost střechy a použitý materiál jsou tři nejdůležitější parametry pro úspěšnou instalaci. Pokud je střecha malá nebo špatně orientovaná, mohou tyto faktory negativně ovlivnit efektivitu solárních panelů. Eternitové střechy mohou způsobit technické problémy, a také jim může zatížení solárními panely škodit.

Převezměte odpovědnost a mějte představu o stavu vaší střechy před tím, než se rozhodnete pro instalaci solárních panelů. V Brumov-Bylnice nabízíme bezplatné technické zhodnocení vašeho domu pro instalaci fotovoltaiky. Tato služba zahrnuje jak kontrolu střechy, tak návrh optimálního umístění solárních panelů.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Přesnější informace lze zjistit přímo na webových stránkách Nové zelené úsporám, kde jsou uvedeny detailně podmínky pro získání dotace.

Pokud nemáte možnost prolézt všechny potřebné dokumenty a vyhledat to nejdůležitější, využijte rady odborníků z Brumov-Bylnice, kteří Vám s tím pomůžou a ušetří Vám tak nejen čas, ale i nervy. Brumov-Bylnice je totiž domovem mnoha odborníků na obnovitelné zdroje, kteří jsou připraveni vám pomoci s vaší investicí do solární elektárny.

Nezáleží na tom, zda jste velká firma, rodinný dům nebo bytový dům v Brumov-Bylnici. Každý má možnost získat dotaci na solární elektrárnu a přispět tak ke zlepšení životního prostředí v Brumov-Bylnicích a v celém světě.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Pokud se chystáte postavit fotovoltaickou elektrárnu v Brumov-Bylnice, prvním klíčovým krokem je ověření připojení do distribuční sítě. Bez připojení do sítě bude vaše elektrárna fungovat v ostrovním režimu, což může bránit prodeji přebytků energie.

Připojitelnost ke stávající síti se může lišit v různých lokalitách, Brumov-Bylnice nevyjímaje. Nástroj pro kontrolu takzvané mapy připojitelnosti je k dispozici online. Tato mapa indikuje místa, kde je kapacita sítě již vyčerpaná, a pomůže vám zjistit, jaké jsou vaše možnosti.

I přes užitečnost této mapy je třeba vzít v úvahu, že stoprocentní přesnost lze získat jedině podáním žádosti o připojení. V případě, že využijete naše služby v Brumov-Bylnice, tuto žádost za vás rádi zařídíme.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Brumov-Bylnice se ostatně může chlubit širokou škálou lokálních firem působících v oblasti obnovitelných zdrojů. Investice do solární elektrárny se tak může ukázat jako perspektivní krok k udržitelnější budoucnosti a finanční nezávislosti. Rovněž je důležité zmínit, že Brumov-Bylnice nabízí špičkové odborníky v oboru, kteří dokáží poskytnout profesionální poradenství a instalaci solárních panelů.

Z hlediska ekonomické návratnosti je pak důležité zvážit také faktory, jako je dostupnost slunečního záření v oblasti Brumov-Bylnice a možné budoucí změny v ceně elektřiny. Pro optimální výpočet návratnosti je pak nejlepší obrátit se na profesionální firmu, která vám poskytne detailní analýzu a odhad možného výnosu.

Závěr

S rostoucím zájmem o obnovitelné zdroje energie se stále více lidí zajímá o možnost instalace fotovoltaického systému na jejich nemovitostech. Jestliže k tomuto kroku také uvažujete, je důležité zvážit několik faktorů, předtím než se rozhodnete pro pořízení takové investice. Faktory jako lokace, velikost střechy, úhel střechy a orientace domu hrají podstatnou roli při zjištění efektivity potenciálního systému.

Lokace je klíčová, města jako Brumov-Bylnice s vyšším stupněm slunečního svitu po dobu roku jsou ideální pro instalaci fotovoltaických panelů. Velikost a úhel střechy, stejně jako její orientace, rovněž ovlivňují potenciální výkon a návratnost vaší investice.

Pro detailnější zhodnocení těchto a dalších faktorů může být užitečné konzultovat s odborníkem na fotovoltaiku. Město Brumov-Bylnice a okolí nabízí několik takových služeb. Je také vhodné se seznámit s dostupnými státními dotacemi a úvěry pro podporu instalace fotovoltaických systémů.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Proč bych měl investovat do fotovoltaického systému od společnosti MOBIS v Brumov-Bylnice?

  Společnost MOBIS je odborníkem v oblasti fotovoltaiky a nabízí komplexní služby, od vývoje po instalaci. Díky mnohaleté zkušenosti je schopna optimalizovat návrh a výstavbu fotovoltaického systému tak, aby vyhovoval specifickým podmínkám a potřebám Brumov-Bylnice. Navíc rostoucí ceny energie, nestabilita dodávek a podpora obnovitelných zdrojů zvyšují návratnost investice do solárních panelů.

 • Jak je technická realizace fotovoltaických systémů v Brumov-Bylnice?

  Brumov-Bylnice, situované v přírodním prostředí Valašska, poskytuje ideální podmínky pro instalaci fotovoltaických systémů. Firma MOBIS se zaměřuje na individuální řešení, přičemž posuzuje technické aspekty střechy - jako jsou její sklon, orientace a rozměry - a potenciální možnosti připojení k distribuční síti. To umožňuje společnosti navrhnout a instalovat systém, který je maximálně efektivní, a zároveň respektuje osobitosti a podmínky města a okolí.

 • Jaké jsou možnosti dotací na fotovoltaické systémy v Brumov-Bylnice?

  Investice do fotovoltaických systémů může být podpořena prostřednictvím různých dotačních programů, které mohou zkrátit období návratnosti investice. Získání těchto podpor však závisí na splnění určitých podmínek. Společnost MOBIS má rozsáhlé znalosti dotačních programů a jejich podmínek a je připravena svým zákazníkům v Brumov-Bylnice poskytnout podporu a poradenství při žádání o dotace.

Další lokality: