Fotovoltaika Roudnice Nad Labem: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Ústecký kraj > Roudnice Nad Labem

Roudnice Nad Labem může být ihned jedním krokem blíže k udržitelné budoucnosti, díky našim službám v oblasti fotovoltaiky. Jsme rodinná společnost MOBIS, která nabízí komplexní řešení v tomto odvětví již více než 30 let.

Naše firma se může pochlubit vlastním realizačním týmem, který zahrnuje projektanty, elektrikáře, revizní a servisní techniky. Na instalace solárních elektráren do 60 dnů nevybíráme žádné zálohy, což je naše silná stránka v Roudnice Nad Labem a okolí.

Pro lepší pochopení vašich potřeb nabízíme bezplatnou konzultaci v oblasti fotovoltaiky. Vše, co musíte udělat, je nechat nám své telefonní číslo a my se vám co nejdříve ozveme. Těšíme se na spolupráci s vámi a na případné zlepšení energetické situace v Roudnice Nad Labem.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Roudnice nad Labem, jako české město s ideálními podmínkami pro instalaci fotovoltaických panelů, je důležitou destinací pro investice do této oblasti. Před investicí je nezbytné zvážit několik klíčových faktorů, jako je geografická poloha, dostupnost slunečního světla a tvorba stínu na umístění panelů, a to konkrétně v Roudnici nad Labem.

Ekonomická návratnost je dalším důležitým faktorem, který by měl být zvažován při investování do fotovoltaických elektráren v Roudnici nad Labem. Místní regulace a podmínky, úrovně spotřeby elektřiny a ceny energie jsou některé z klíčových aspektů, které je třeba zvážit.

V neposlední řadě je důležité zvolit spolehlivého dodavatele a provést důkladný technický průzkum před instalací. Přestože se instalace fotovoltaických panelů v Roudnici nad Labem jeví jako lukrativní investice, je důležité připravit se na několik výzev, které s sebou takový projekt může přinést.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Roudnice Nad Labem se stává oblíbeným místem pro instalaci solárních panelů. Místní domy začínají upravovat své střechy, aby mohly využívat výhod obnovitelné energie. Ale ne všechny střechy jsou pro tento účel vhodné.

Ověření technické vhodnosti střechy je nezbytné před instalací panelů. To zahrnuje kontrolu prostoru, orientaci ke slunci, typ střešní krytiny a zajištění, že střecha může nést hmotnost panelů. V Roudnici Nad Labem poskytujeme zdarma technické zhodnocení pro potenciální majitele solárních panelů.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Výše dotace se odvíjí od velikosti systému a od místa instalace. Roudnice Nad Labem patří do oblasti s vyššími dotacemi, a to díky příznivým podmínkám pro využití sluníčka.

Nabízí se také úvahy o zapojení do projektu kombinované výroby elektřiny a tepla (CHP), který je nadále podporován v rámci programu Nová zelená úsporám. Výhodou je i využití energie přímo v místě, a tak se minimalizuje ztráta ze sítě. Zkrátka, Roudnice Nad Labem je ideální místo pro instalaci solárních panelů a výroby energie z obnovitelných zdrojů.

Důležité je vědět, že jakmile se do programu Nová zelená úsporám přihlásíte, máte 1 rok na realizaci projektu. Pokud nestihnete dobu realizace, přicházíte o nárok na dotaci. Důležité je také dodržování podmínek, které stanoví Roudnice Nad Labem a všechny potřebné formality.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Fotovoltaické elektrárny se staly velmi oblíbeným způsobem, jak využít obnovitelné zdroje energie, avšak mnoho zájemců si neví rady s jejich připojením k distribuční síti. Pokud se rozhodnete pro instalaci fotovoltaické elektrárny v městě Roudnice Nad Labem, je velmi důležité zjistit, zda vás provozovatel distribuční soustavy připojí do distribuční sítě.

Na tomto závisí, zda bude elektrárna fungovat pouze v ostrovní režimu, kdy ji lze spustit, ale bez možnosti prodávat přebytek energie zpět do sítě, nebo bude plně propojená s distribuční sítí. Bez připojení by byla elektrárna v Roudnici Nad Labem "odříznutá" od sítě a její efektivita by se citelně snížila.

Kapacita distribuční sítě se liší v každém místě a v Roudnici Nad Labem by bylo třeba zjistit mapu připojitelnosti, kterou nabízí Energetický regulační úřad (ERÚ). Tato mapa ukáže, zda je v daném území, jako je Roudnice Nad Labem, kapacita sítě již vyčerpaná. Se 100% přesností se připojitelnost zjistí až žádostí o připojení, kterou mohou vyřešit odborníci na instalaci fotovoltaických elektráren.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Ohledně investičního rozhodování týkajícího se solárních panelů ve Roudnici Nad Labem nemůže být přehlížena důležitost pečlivého vyhodnocení všech relevantních faktorů. Patří sem okamžitá finanční zátěž, potenciální úspora nákladů na energii, dostupnost státních nebo regionálních pobídek a rychlost návratnosti investice.

Různé solární projekty vyžadují různou velikost počáteční investice, takže je důležité posoudit, zda je jejich nákladnost v poměru k potenciálním úsporám a zda je realizace těchto projektů ve Roudnici Nad Labem economicky životaschopná.

Při uvažování o investici do solárních panelů ve Roudnici Nad Labem je třeba také zohlednit možné změny v regulačním prostředí a fluktuace tržních cen. Proto je důležité sledovat vývoj na trhu s elektrickou energií a regulační změny, které by mohly ovlivnit výnosy z vaší solární investice.

Závěr

Roudnice Nad Labem je ideální lokalita pro investice do fotovoltaických elektráren. Je třeba provést vhodnou lokalitační studii, která zohledňuje intenzitu slunečního svitu, typ půdy a dostupnost elektroenergetické infrastruktury.

V Roudnici Nad Labem je také třeba získat povolení od příslušných orgánů pro instalaci fotovoltaických panelů. Překonání těchto administrativních překážek může být složité pro ty, kteří nemají patřičné zkušenosti nebo porozumění příslušným právním normám.

Návratnost investice je také klíčovou proměnnou při rozhodování o investici do fotovoltaické elektrárny v Roudnici Nad Labem. Kompletní zhodnocení, které zahrnuje počáteční náklady, údržbu, obchodování s energií a možné dotace, je podstatné pro konečné rozhodnutí o investici.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Je investice do fotovoltaiky v Roudnice Nad Labem ekonomicky výhodná?

  Samozřejmě, výběr fotovoltaiky od firmy MOBIS je jednou z nejlepších investic, jakou můžete v Roudnice Nad Labem udělat. Stále rostoucí ceny energie a nestabilita dodávek znamenají, že investice do fotovoltaických systémů je mnohem spolehlivější a výnosnější. MOBIS je dlouholetým hráčem na trhu s fotovoltaikou, který nabízí komplexní služby, utvářené podle individuálních potřeb zákazníků v Roudnice Nad Labem. Navíc, možnost získat dotace na fotovoltaiku může významně zkrátit dobu návratnosti investice.

 • Jak technicky náročná je instalace fotovoltaiky od MOBIS v Roudnice Nad Labem?

  Instalace fotovoltaických systémů od společnosti MOBIS je efektivní a rychlá. MOBIS se specializuje na poskytování kompletních řešení v oblasti solární energie od vypracování projektu po instalaci. Navíc, s dlouholetými zkušenostmi na trhu a s týmem odborníků jsme schopni zvládnout instalaci na většině střech a v rámci technických možností připojení do distribuční sítě. Takže kromě užívání ekologicky čisté energie je pro vás instalace fotovoltaického systému naprostou pohodou.

 • Jaká je podpora obnovitelných zdrojů a dostupnost dotací v Roudnice Nad Labem?

  V Roudnice Nad Labem, stejně jako jinde v České republice, existují různé formy podpory pro instalaci fotovoltaických systémů. MOBIS dlouhodobě sleduje vývoj v této oblasti a je připravena pomoci zákazníkům s pochopením a využitím dostupných podpor. K dispozici jsou dotace, které mohou významně zkrátit dobu návratnosti investice do fotovoltaiky. Je třeba však mít na paměti, že podmínky pro získání těchto podpor se mohou měnit, a proto je důležité se o nich řádně informovat.

Další lokality: