Fotovoltaika Osek: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Ústecký kraj > Osek

Nestárnoucí trend posledních let, fotovoltaika, se stále více prosazuje i v obci Osek. Přináší nejen úspory v energetických nákladech, ale i významný přínos k životnímu prostředí.

Nabízíme komplexní řešení v oblasti fotovoltaiky pro domácnosti a podniky v Oseku a okolí. Jsme rodinná firma MOBIS se 30letou tradicí a zkušeným realizačním týmem, který zahrnuje projektanty, elektrikáře, revizní a servisní techniky. Naše solární elektrárny instalujeme bez vybírání záloh a smluvenou instalaci provedeme do 60 dnů.

Pokud máte o fotovoltaiku zájem, zašlete nám své telefonní číslo a my se vám co nejdříve ozveme pro bezplatnou konzultaci. Společně proměníme vaše energii ve výhodnou a ekologickou investici. Investujte do své budoucnosti a ochraňte životní prostředí s námi, přímo zde v Oseku.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Poloha - Místo, na kterém se vaše budoucí fotovoltaická elektrárna nachází, je klíčové. Například město Osek má jiný úhel dopadu slunečního světla a délku slunečního svitu, než třeba město Brno.

Velikost pozemku - Velikost dostupné plochy na stavbu solární elektrárny ovlivňuje i velikost možné investice. Chcete-li umístit desítky panelů, bude to vyžadovat větší prostor než pro umístění pouze několika panelů. Například ve městě Osek existují omezení velikostí pozemků, které mohou omezit velikost vaší potenciální solární elektrárny.

Zákony a povolení - Každá oblast má své vlastní zákony a předpisy týkající se instalace solárních panelů. Ve městě Osek jsou například určitá omezení pro instalaci solárních panelů na budovy nacházející se v památkově chráněné zóně.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Osek a jeho obyvatelé se stále více orientují na moderní způsoby vytváření energie. Je to dáno i úspěšnou geografickou polohou pro instalaci solárních panelů.

Avšak ne všechny střechy jsou vhodné pro jejich instalaci. Velikost střechy, její orientace, použitý materiál a statika jsou faktory, které by měli vlastníci nemovitostí v Oseku vzít v úvahu.

Chcete-li získat odborné zhodnocení, nabízíme v Oseku bezplatné služby technického zhodnocení domu pro účely instalace fotovoltaiky, které provádí naši technici.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Obec Osek je jedním z míst, kde je možné získat dotace na solární elektrárny a výhodou je, že program Nová zelená úsporám bude přístupný všem domácnostem na území tohoto města. Tento dotační program nabízí příspěvek na instalaci fotovoltaických panelů včetně akumulačních jednotek, což může pokrýt až 80% z celkových nákladů na instalaci.

Pokud jste obyvatel Oseku, můžete využít také další možnosti financování, jako je možnost získání úvěru s nízkými úrokovými sazbami na podporu instalace solárních panelů. Díky těmto dotačním programům se investice do solárních panelů stává stále více dostupnou a výhodnou pro majitele domů a bytů.

Osek tak nabízí skvělé podmínky pro všechny, kdo chtějí investovat do solární energie a snížit tak svou energetickou stopu. Je důležité si uvědomit, že výše dotace se může lišit v závislosti na konkrétních podmínkách projektu, a proto je vždy doporučeno konzultovat svoje plány s odborníkem v oblasti fotovoltaiky.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Pokud jste z oblasti Oseka a plánujete instalaci fotovoltaické elektrárny, měli byste se zaměřit na možnost připojení do distribuční sítě. Připojení do sítě je důležité, protože bez něj je možné spustit elektrárnu pouze na ostrovní režim, což vylučuje prodej přebytků energie zpět do sítě.

Kapacita distribuční sítě se v každé lokalitě liší a v případě oblasti Osek může být na této lokaci plná. Možnost připojení lze ověřit pomocí nástroje mapa připojitelnosti od EGD, nicméně definitivní odpověď poskytne až podání žádosti o připojení.

V případě, že se rozhodnete žádost o připojení podat, náš tým pro vás tuto žádost připraví a vyřídí. Napříč Osekem jsme již mnohým klientům pomohli připojit jejich fotovoltaické elektrárny do distribuční sítě.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Osek se řadí k městům s ideálními podmínkami pro instalaci solárních panelů. Z hlediska ekonomicity je významná zejména kombinace dostupné sluneční energie a cen za elektřinu, které jsou v Oseku relativně vysoké.

Návratnost investice do solární energie v Oseku se pohybuje přibližně mezi 8 a 12 lety. Jedná se přitom o poměrně konzervativní odhady, které nezohledňují možný budoucí růst cen elektřiny.

Investice do solární elektrárny v Oseku tedy představuje zajímavou alternativu klasického spoření, která je navíc v souladu s trendy udržitelného rozvoje. Důležité je však mít na paměti, že se jedná o dlouhodobé investice komplikované povahy, u kterých jsou vždy přítomna různá rizika.

Závěr

Fotovoltaické elektrárny představují jeden z nejdostupnějších zdrojů čisté energie a jejich instalace může přinést značné úspory na účtech za elektřinu. Před samotnou investicí je však důležité zvážit několik aspektů.

Poloha a orientace střechy jsou mezi stěžejními faktory. Pro ideální produkci energie by střecha neměla být zastíněná a měla by směřovat na jih. Dešťová oblast, jako je třeba Osek, může výkon fotovoltaické elektrárny snižovat, ovšem i tak je možné dosáhnout profitu.

Velikost investice závisí na spotřebě elektrické energie, velikosti střechy a finančních možnostech. V obcích podobných Oseku se může investice do fotovoltaické elektrárny velice vyplatit, neboť ve srovnání s průměrem celé ČR zde lidé platí za elektřinu více. Z tohoto důvodu se před instalací doporučuje konzultovat s odborníky, kteří dokáží vyhodnotit všechna pro a proti.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Proč je investice do fotovoltaického systému v Osek nutnou volbou?

  Osek, stejně jako celý region, čelí významnému nárůstu cen energií a zvýšené nestabilitě jejich dodávek. Firma MOBIS v Osek nabízí inovativní řešení těchto problémů prostřednictvím vysokokvalitních fotovoltaických systémů. Tyto systémy mohou generovat dostatek energie pro vaše domácnosti nebo podniky, snižují energetickou závislost na externích dodavatelích a poskytují stabilní ceny energie pro dlouhodobou budoucnost.

 • Jaká je technická realizovatelnost instalace solárních panelů v Osek?

  V regionu Osek máme velké množství pozitivních zkušeností s instalací fotovoltaických systémů. Steše domů i průmyslových budov zde jsou často ideální pro instalaci fotovoltaiky. Vždy samozřejmě provedeme detailní technickou analýzu, která zohledňuje orientaci střechy, její sklon a stínování. Pokud střecha neobstojí v naší analýze, nabídneme alternativní řešení, například instalaci na pozemku.

 • Jaká je návratnost investice do fotovoltaiky v Osek a jaké podpory je možné využít?

  Firma MOBIS se dlouhodobě věnuje instalaci fotovoltaiky a díky své zkušenosti a odbornému týmu dokáže optimalizovat řešení pro každého zákazníka tak, aby doba návratnosti byla co nejkratší. V Osek a okolí jsou k dispozici také různé regionální a státní dotace na obnovitelné zdroje energie. Kombinace výhod investice do fotovoltaiky a dostupných dotací zaručuje, že vaše investice se vrátí v co nejkratší možné době a vy tak můžete co nejdříve profitovat z vlastní výroby čisté energie.

Další lokality: