Fotovoltaika Mikulášovice: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Ústecký kraj > Mikulášovice

V Mikulášovicích v Ústeckém kraji je po fotovoltaice velký zájem. Jako rodinná firma MOBIS se zabýváme fotovoltaikou již více než 30 let a naše služby nabízíme po celém Ústeckém kraji. Máme tým odborníků, včetně projektantů, elektrikářů a servisních techniků, kteří jsou připraveni splnit všechny požadavky našich zákazníků.

Zvláštností naší firmy je, že pro solární elektrárnu nevybíráme žádné zálohy a dokážeme instalovat do 60 dnů. To je obzvláště důležité pro zákazníky v Mikulášovicích, kteří nechtějí čekat dlouho na realizaci jejich projektů.

Pokud máte o fotovoltaiku zájem, neváhejte nás kontaktovat. Dejte nám své telefonní číslo a my se vám ozveme pro bezplatnou konzultaci. Tento způsob komunikace je pro nás velmi důležitý, neboť nám umožňuje poskytnout vám co nejlepší služby.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Mikulášovice v Ústeckém kraji je místem, kde může být investice do fotovoltaiky výhodná z hlediska geografické polohy a množství slunečního záření. Díky své vysoké poloze je zde velké množství nasluněných dnů, což je jeden z nejvíce rozhodujících faktorů při rozhodnutí o instalaci solárních panelů. Je také důležité uvědomit si, že vybudování fotovoltaické elektrárny je projektem, který vyžaduje počáteční investici, ale následná údržba je relativně levná a s ohledem na čas, dokonce výhodná.

Dalším důležitým faktorem, který je třeba zvážit, je legislativní prostředí. V Mikulášovicích v Ústeckém kraji jsou regionální a místní zákony a nařízení příznivé pro instalaci fotovoltaických panelů, což zjednodušuje celý proces. Jsou zde i možnosti různých dotací na instalaci obnovitelných zdrojů energie, včetně fotovoltaické elektrárny. Je to obecné pro celou Českou republiku ale také i pro Ústecký kraj a Mikulášovice.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Střechy domů v Mikulášovicích v Ústeckém kraji mohou být ideální pro instalaci solárních panelů, ale jejich technické specifikace by měly být pečlivě zkontrolovány. Faktory, jako je velikost, orientace, materiál střechy a její statika, hrají roli v určení její přímé vhodnosti k instalaci fotovoltaického systému.

Instalace solárního panelu na střechu malé může vyžadovat profesionalitu a zkušenosti, stejně jako případ střechy s špatně orientované, které mohou negativně ovlivnit potenciální výrobu elektrické energie z fotovoltaických panelů. Instalace na střeše z nevhodného materiálu, jako je eternit, může vést k problémům, jako je zatékání.

Ani střecha v Mikulášovicích v Ústeckém kraji není výjimkou, proto je nezbytné zvážit statickou zátěž střechy, aby nedošlo k deformacím po instalaci panelů. Nejjednodušším způsobem, jak zjistit, zda je střecha technicky vhodná pro instalaci fotovoltaiky, je využití našich bezplatných služeb technického zhodnocení domů.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Ve městě Mikulášovice, Ústecký kraj, bude tento rok k dispozici široká škála dotací na solární elektrárny, z čehož si mnozí mohou udělat značný prospěch. Dotace na solární elektrárně mohou být dobrým způsobem, jak zvýšit účinnost vaší energetické spotřeby a zároveň snížit váš environmentální dopad.

Dotace pro obyvatele Mikulášovice, Ústecký kraj, jsou dostupné prostřednictvím různých vládních programů a neziskových organizací, včetně celostátního programu Nová zelená úsporám. Důležité je však uvědomit si, že pro získání takových dotací je obvykle nutné splnit řadu požadavků a podmínek, včetně technických specifikací solárního systému, úrovně energetické účinnosti a plánů na zajištění dlouhodobé udržitelnosti projektu.

Žadatelé dotační podpory by se měli také ujistit, že jsou schopni splnit všechny finanční a časové závazky spojené s instalací a provozem solární elektrárny. Nabízí se také možnost konzultace s profesionálním poradcem nebo instalatérem solárních systémů v Mikulášovice, Ústecký kraj, aby se zajistilo, že všechny aspekty projektu budou správně vyhodnoceny a spravovány.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Fotovoltaická elektrárna je inovativní řešení pro získání čisté energie, avšak proces jejího připojení k distribuční síti může být komplikovaný. Závisí na mnoha faktorech včetně kapacity distribuční sítě v konkrétním místě.

V Mikulášovicích Ústecký kraj je tato situace stejná. K posouzení kapacity sítě poskytuje EGD užitečný nástroj nazvaný mapa připojitelnosti. Se 100% přesností však může možnost připojení potvrdit až žádost o připojení.

Elektrárna bez připojení, tzv. v ostrovním režimu, je odříznuta od sítě a nemůže prodávat přebytky energie zpět do sítě. Toto je nežádoucí stav, který omezuje efektivitu a významně snižuje příjmy z fotovoltaické elektrárny. Proto je připojení k distribuční síti zásadní částí procesu instalace fotovoltaické elektrárny v Mikulášovicích Ústecký kraj.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Mikulášovice Ústecký kraj je oblastí, kde se může investice do solárních panelů ukázat jako velmi výhodná. Mikulášovice Ústecký kraj, s dostatečným množstvím slunečního světla v průběhu roku, má ideální podmínky pro výrobu elektřiny z fotovoltaických panelů.

Výhodnost investice do solární elektrárny velmi záleží na individuálních podmínkách dané nemovitosti. Faktory jako jsou poloha střechy, její sklon a orientace, jakož i možnost zapojení do sítě, jsou významnými údaji při výpočtu ekonomické návratnosti investice. Konkrétní výpočet pak může provést kvalifikovaný odborník, který dokáže přesně zhodnotit výhodnosti takové investice pro majitele nemovitosti v Mikulášovice Ústecký kraj.

Celkově můžeme shrnout, že investice do solární elektrárny v Mikulášovice Ústecký kraj může být velmi výhodná. Však je třeba vzít v úvahu řadu individuálních faktorů, které mohou ovlivnit konečnou návratnost investice. Proto je důležité nechat si provést profesionální analýzu před samotnou realizací projektu.

Závěr

Mikulášovice Ústecký kraj je potencionálně dobré místo pro investice do fotovoltaických elektráren. Je důležité zvážit několik faktorů, které by mohly ovlivnit vaše rozhodnutí investovat.

Nejprve je třeba posoudit geografickou polohu a množství slunečního záření v konkrétní oblasti, jakou je Mikulášovice v Ústeckém kraji. Dále je klíčové prověřit dostupnost vhodné plochy pro instalaci panelů a možnosti připojení k energetické síti.

Široká škála dostupných technologií a produktů volá po odborné konzultaci a správném výběru, který odpovídá Vašim specifickým potřebám a požadavkům. Mikulášovice Ústecký kraj nabízí řadu možností a je vhodné se o nich podrobně informovat a zvážit je před investicí.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Jak může instalace fotovoltaického systému MOBIS přispět k udržitelnosti v Mikulášovice?

  Investování do fotovoltaického systému MOBIS v Mikulášovice může nejen snížit spotřebu energie z konvenčních zdrojů, ale také přinést finanční úspory tím, že produkuje vlastní elektřinu. Naše technologie, kterou používáme v systémech MOBIS, je vysoce efektivní a udržitelná, což znamená, že několik let po instalaci vyrovná náklady a začne generovat čistý zisk prostřednictvím úspor na elektrické energii, a to vše při minimalizaci dopadu na životní prostředí.

 • Jaký vliv má podpora obnovitelných zdrojů na investování do fotovoltaiky v Mikulášovice?

  Podpora obnovitelných zdrojů v ústeckém kraji a v celé ČR, včetně Mikulášovice, významně zvyšuje atraktivitu investování do fotovoltaiky. Dotace a různé formy podpory mohou výrazně zkrátit dobu návratnosti investice a zvýšit její výnosnost. MOBIS, významný hráč na trhu fotovoltaiky, pomáhá zákazníkům zorientovat se v nabídce podpůrných programů a maximalizovat výhody jejich investice.

 • Jak firm MOBIS hodnotí technickou proveditelnost a ekonomickou výhodnost instalace fotovoltaických systémů v Mikulášovice?

  Jako rodinná firma s dlouholetou zkušeností v oblasti solární energie, MOBIS provádí detailní zhodnocení každé střechy, na kterou má být fotovoltaický systém instalován. Z hlediska technické proveditelnosti se posuzuje orientace střechy, její sklon a stínění okolními objekty. Co se týče ekonomické výhodnosti, bere se v potaz celková investice, očekávaná výroba elektřiny, současná spotřeba elektrické energie a možná dotační podpora. Všechny tyto aspekty jsou pečlivě zváženy při přípravě individuálního projektu pro každého zákazníka v Mikulášovice.

Další lokality: