Fotovoltaika Louny: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Ústecký kraj > Louny

Fotovoltaika Louny je den za dnem více aktuální, a to díky rodinné firmě MOBIS. Tato společnost má dlouholetou tradici v oboru, neboť se na trhu s fotovoltaikou pohybuje již neuvěřitelných 30 let.

MOBIS se může pochlubit vlastním realizačním týmem skládajícím se z projektantů, elektrikářů, revizních a servisních techniků. Důležité je zdůraznit, že na instalaci solární elektrárny od této společnosti není třeba vybírat jakékoliv zálohy a zákazník může očekávat její instalaci do 60 dnů.

Pokud máte o fotovoltaiku zájem, neváhejte kontaktovat společnost MOBIS. Hlavním požadavkem je zanechat vaše telefonní číslo, následně se vám společnost ozve pro bezplatnou konzultaci a vše s vámi důkladně proberou. Díky Fotovoltaice Louny se můžete těšit na ekologickou a finančně výhodnou alternativu dodávek energie.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Geografické podmínky jsou prvním zásadním faktorem, který je třeba brát v úvahu. Například, pro město Louny, je nutné zjistit průměrnou hodnotu intenzity slunečního záření.

Na výběr typu a velikosti fotovoltaického systému má vliv také dostupnost prostoru pro jeho instalaci. Pokud plánujete umístit fotovoltaický systém na střešní plochu v Lounech, je třeba uzpůsobit jeho velikost rozměrům střechy.

V neposlední řadě je potřeba brát v potaz také ekonomickou stránku věci. Tvrzení, že fotovoltaika je výhodná, je často zavádějící. Návratnost investice do fotovoltaického systému se v Lounech pohybuje okolo dvanácti let.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

V Lounech jsou solární panely stále populárnějším způsobem, jak produkovat vlastní zelenou energii. Avšak, je důležité si uvědomit, že ne každá střecha je vhodná pro jejich instalaci.

Vaše střecha v Lounech může být příliš malá pro instalaci dostatečného počtu solárních panelů, špatně orientovaná s nižší účinností, nebo vyrobena z materiálu, který některé instalatérské firmy raději vyhýbají, například eternitu, důvodem bývá častý výskyt zátek. Dále je důležité zohlednit i statiku střechy, aby nebyla deformována těžkou váhou panelů a konstrukcí.

Nejjednodušší způsobem, jak zjistit, zda je vaše střecha v Lounech vhodná pro instalaci solárních panelů, je využití našich bezplatných služeb technického zhodnocení vašeho domu pro potřeby instalace fotovoltaiky, které provádí náš odborný technik.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Solární panely jsou jednou z nejefektivnějších cest k soběstačnosti a to i v obci Louny. Tento městský úřad Louny může Vám napomoci získat dotace na solární panely bez velké byrokracie.

RES+, OP TAK a především program Nová zelená úsporám jsou dotační programy, které podporují instalaci solárních panelů. V městě Louny se vám mohou dostat pod ruku až miliony korun na podporu solární energie.

Po 1. září 2024 se podmínky pro získání dotací mění. Proto je nyní skvělá příležitost zainvestovat do solárních panelů v obci Louny a těšit se z ekologické a finančně efektivní energie na dalších několik let.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Pokud přemýšlíte o instalaci fotovoltaické elektrárny v oblasti Louny, je důležité si uvědomit, že abyste mohli přebytkovou energii prodávat zpět do sítě, je nutné, aby vás provozovatel distribuční soustavy "připojil" do její distribuční sítě. Bez připojení by byl provoz vaší elektrárny možný pouze na tzv. "ostrovní režim", který vám nedovoluje prodej přebytku energie do sítě a zároveň vás odřízne od ní.

Každý region, včetně oblasti Louny, má různou kapacitu své distribuční sítě. Přesný obraz kapacity distribuční sítě poskytuje mapa připojitelnosti od Energetického regulačního úřadu. Podle této mapy můžete zkontrolovat, zda je v oblasti Louny kapacita distribuční sítě již vyčerpaná (území označené modře znamená, že je kapacita již naplněna).

Nicméně, absolutní jistotu o možnosti připojení vaší fotovoltaické elektrárny v oblasti Louny k distribuční síti získáte až po podání žádosti o připojení. My jsme k dispozici k vyřízení této žádosti pro naše zákazníky v rámci našich služeb.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Solární elektrárna může být rentabilní investicí, avšak i zde platí, že důkladná příprava a analýza jsou klíčové. Návratnost a výhodnost investice do solární elektrárny se odvíjí od řady proměnných - celkové spotřeby energie, ceny energie, dostupné dotační podpory, ale i typu a velikosti systému.

Přestože instalatérské firmy často lákají na značně krátkou dobu návratnosti, je důležité mít na paměti, že výsledky jejich analýz bývají orientační. Bezplatnou ekonomickou analýzu výhodnosti Vám sice zajistíme s využitím nejpřesnějších dat a předpovědí cen, avšak upozorňujeme, že vždy se jedná o odhad.

I přesto je tento odhad důležitým nástrojem při zhodnocení výhodnosti investice do solární elektrárny. Nezávislý odhad poté slouží jako základ pro rozhodnutí zda se investice do solární energie v okolí města Louny vyplatí nebo ne.

Závěr

Před rozhodnutím investovat do fotovoltaické elektrárny v Louních je potřeba zvážit několik klíčových faktorů. Mimo jiné je důležité posoudit, zda je na vaší nemovitosti možné takovou elektrárnu instalovat, a také zda tato investice pro vás bude ekonomicky výhodná.

Základem tohoto rozhodovacího procesu je přístup k aktuálním informacím a technickým znalostem o fotovoltaických elektrárnách. Pokud váháte s rozhodnutím o investici do fotovoltaiky v Louních, doporučujeme využít odbornou konzultaci.

Nabízíme vám bezplatnou konzultaci na toto téma, po které budete mít jasno v tom, zda je investice do fotovoltaiky pro vás to pravé. Stačí nám zanechat vaše telefonní číslo a my se vám ozveme co nejdříve to bude možné. Těšíme se na spolupráci s vámi v Louních.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Proč bych měl v Louny investovat do fotovoltaiky a proč právě s firmou Mobis?

  Louny je ideálním městem pro investici do fotovoltaiky díky výhodným klimatickým podmínkám, které umožňují efektivní využití solární energie. Jako dlouholetý hráč v oboru fotovoltaiky, nabízí naše rodinná firma MOBIS odborné poradenství, kompletní realizaci od projektu po instalaci a následný servis. Díky našemu individuálnímu přístupu a zkušenostem získáte nejen technicky kvalitní řešení, ale také naprostou jistotu, že vaše investice bude ekonomicky výhodná.

 • Jaké jsou výhody instalace fotovoltaických systémů v Louny?

  Kromě výhodného podnebného pásmu, v Louny fungují i další faktory pro instalaci fotovoltaiky. Město podporuje rozvoj obnovitelných zdrojů energie a jejich efektivní využití. Navíc, vzhledem k aktuální nestabilitě dodávek a rostoucím cenám energie, je investice do fotovoltaiky dlouhodobě výhodná. S naší firmou MOBIS můžete počítat s profesionálním servisem a podporou na cestě ke snížení nákladů na elektrickou energii.

 • Jak mohu v Louny získat dotaci na instalaci fotovoltaického systému s firmou Mobis?

  V Louny mohou občané využívat různé dotační programy pro instalaci fotovoltaických systémů. S naší firmou MOBIS získáte nejen profesionální služby a kvalitní řešení, ale také podporu při žádosti o dotace. Máme bohaté zkušenosti s dotačními programy a pomůžeme vám s přípravou žádosti, abyste měli co největší šanci na úspěch.

Další lokality: