Fotovoltaika Litvínov: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Ústecký kraj > Litvínov

Fotovoltaika v Litvínově je v roce 2024 velkým tématem. Jako firma MOBIS, která má 30letou zkušenost v oblasti fotovoltaiky, nabízíme vysoce kvalitní a efektivní řešení pro energetické potřeby obyvatel v Litvínově.

Náš firmu MOBIS odlišuje nejen dlouholetá praxe, ale také silný realizační tým, který tvoří profesionální projektanti, elektrikáři, revizní a servisní technici. Naše služby jsou pro zákazníky z Litvínova bez záloh a solární elektráreny instalujeme do 60 dnů od objednávky.

Pokud máte zájem o fotovoltaiku, zanechte nám své telefonní číslo, aby nám mohl náš tým co nejdříve zavolat pro bezplatnou konzultaci. Naše firma MOBIS je vaším spolehlivým partnerem pro vše, co se týká fotovoltaiky v Litvínově.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Geografická poloha a orientace střechy: Město Litvínov leží v České republice, kde se pro instalaci solárních panelů nejlépe hodí jižní orientace střechy s minimálním stíněním. Jestliže máte střechu orientovanou jinak, může to značně ovlivnit efektivitu vaší elektrárny.

Dostupnost státních dotací a úroveň regulace: Ve městě Litvínov, ale i v celé ČR, je stále možné čerpat různé státní dotace na podporu obnovitelných zdrojů energie. Zároveň je ale nutné sledovat aktuální legislativu, která může instalaci fotovoltaických elektráren regulovat.Výběr instalační firmy: Při výběru firmy, která vám solární elektrárnu ve městě Litvínov nainstaluje, je důležité zvolit tu, která má dostatek zkušeností a poskytuje komplexní služby, včetně servisu a údržby.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Před instalací solárních panelů je nutné zvážit několik technických aspektů střechy. Ne každá střecha je vhodná pro umístění fotovoltaické elektrárny. Pokud je střecha příliš malá nebo špatně orientovaná, může být její využití pro solární panely komplikované nebo dokonce nemožné.

Dalším důležitým faktorem je materiál střechy. Střecha z nevyhovujícího materiálu, jako je eternit, může po instalaci začít zatékat. Většina instalačních firem proto takovou střechu odmítá.

V neposlední řadě je třeba zohlednit statiku střechy, aby nedošlo k její deformaci pod zatížením panelů a konstrukcí. Nejjednodušší a nejbezpečnější možností, jak prověřit technickou vhodnost vaší střechy pro instalaci solárních panelů, je využití bezplatných služeb technického zhodnocení domu.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Litvínov také nabízí možnost získat finanční podporu pro instalaci solárních panelů. Je důležité vyhledat úplné a přesné informace o podmínkách a požadavcích pro získání těchto dotací.

Pokud obyvatelé města Litvínov splní podmínky a požadavky stanovené těmito dotačními programy, mohou významně ušetřit na nákladech spojených s instalací solárních panelů. Také je důležité vědět, že část výdajů na montáž těchto panelů může být kryta z těchto dotačních fondů.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Pokud se nacházíte v Litvínově a přemýšlíte nad instalací fotovoltaické elektrárny, je důležité prozkoumat možnost jejího připojení do distribuční sítě. Provozovatel distribuční soustavy musí schválit její "připojení", jinak byste mohli fungovat pouze na tzv. ostrovním režimu, což znamená, že nemáte možnost prodeje přebytků zpět do sítě.

Kapacita distribuční sítě se liší v různých lokalitách, včetně Litvínova. Pro celkem přesný přehled této kapacity vám může pomoci Mapa připojenosti od EGD. I přes tuto nápovědu je konečná jistota o možnosti připojení dostupná až po podání žádosti o připojení.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Město Litvínov se stalo zapojením do solárních projektů důležitým hráčem v oblasti udržitelné energie v České republice. Investice do solárního parku přináší obrovské výhody jak v oblasti ekonomické, tak i ekologické udržitelnosti.

Ekonomická výhodnost instalačních projektů je jedním z nejdůležitějších faktorů pro rozhodování o investicích do solárních elektráren. V Litvínově ji dodávají nejen snížené provozní náklady a stabilní výnosy, ale také možnost dotační podpory pro solární energii.

Přestože náklady na instalaci solárních systémů jsou v Litvínově na počátku vysoké, dlouhodobě jde o výhodnou investici s předpokládanou návratností během několika let. Ať už jde o velké podnikatele nebo malé domácnosti, solární elektrárny jsou v dnešní době výhodnou a ekologicky šetrnou volbou jak pro město Litvínov, tak pro celou Českou republiku.

Závěr

Při rozvažování investice do fotovoltaické elektrárny je třeba zvážit několik klíčových bodů. Prvním a základním je dostatečné množství slunečního svitu na ploše, kde plánujete instalovat solární panely. Dále je nutné posoudit, zda bude možné elektrárnu napojit na lokální elektřinovou síť.

Využití místní komunity a orgánů města, jako je Litvínov, může pomoci nejen s byrokracií, ale také s případným zapojením do místního distribučního systému. V neposlední řadě je důležitá také finanční návratnost a ziskovost dané investice. Pro tento účel je dobré konzultovat odborníka.

Na závěr je nutné dodat, že instalace fotovoltaické elektrárny vyžaduje řádně připravený projekt a splnění všech technických a legislativních požadavků. Realizace takovéhoto projektu v Litvínově může přinést nejen ekonomický přínos, ale také přispět k ochraně životního prostředí.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Jak MOBIS podporuje přechod na solární energii v Litvínov?

  MOBIS se snaží stimulovat využívání solární energie v Litvínov a celém regionu prostřednictvím nabídky fotovoltaických systémů nejvyšší kvality a poskytování odborných služeb. Naše dlouholetá praxe nám umožňuje pro každého zákazníka vypracovat nejvhodnější řešení, ať už se jedná o bytové domy, rodinné domy, nebo průmyslové provozy.

 • Je instalace fotovoltaických systémů od firmy MOBIS ekonomicky výhodná pro obyvatele Litvínov?

  Instalace fotovoltaického systému od naší firmy MOBIS se může výrazně přispět ke snížení měsíčních nákladů na elektrickou energii. V dnešní době rostoucích cen energie se taková investice může časem vyplatit. MOBIS navíc pomáhá svým zákazníkům získat případné dotace na fotovoltaické systémy, čímž se doba návratnosti investice může značně zkrátit.

 • Jaká je kvalita technické podpory a služeb poskytovaných firmou MOBIS v oblasti fotovoltaiky pro obyvatele Litvínov?

  Obyvatelé Litvínov mohou očekávat vysoce profesionální technickou podporu a služby od naší firmy MOBIS. Máme tým zkušených techniků a inženýrů, kteří se neustále vzdělávají, aby byli schopni nabídnout ty nejmodernější řešení v oblasti fotovoltaiky. Prioritou MOBISu je nastavit systém tak, aby přinášel nejvyšší možné úspory a zajišťoval dlouhodobou spolehlivou činnost.

Další lokality: