Fotovoltaika Krupka: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Ústecký kraj > Krupka

Fotovoltaika Krupka je nadcházejícím projektem v roce 2024. Společnost MOBIS s třicet let trvající historií na trhu s fotovoltaikou, je hrdým partnerem tohoto významného projektu.

Fotovoltaická instalace se provádí bez žádných požadavků na zálohy a celý proces instalace, od začátku do konce, je garantován do 60 dnů. Krupka se tak zapíše do historie jako město, které využívá špičkové fotovoltaické technologie.

Pro zájemce o fotovoltaiku v Krupce je důležité zanechat nám kontaktní telefonní číslo. Náš tým profesionálů se co nejdříve ozve pro bezplatnou konzultaci a poskytne tak zákazníkům informace, jak se zapojit do této revoluční zelené energie.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Krupka je ideálním městem pro investici do fotovoltaiky, a to díky svým příznivým klimatickým podmínkám. S ohledem na počet hodin slunečního světla a značnou podporu ze strany města se Krupka stává výhodnou lokalitou pro instalaci solárních panelů.

Dalším aspektem, který je třeba zvážit, je finanční a legislativní stránka věci. Město Krupka má příznivé podmínky pro investice do obnovitelných zdrojů energie a nabízí různé formy dotací na instalaci solárních panelů.

Rovněž je důležité zjistit, zda již v dané lokalitě, v tomto případě Krupka, existuje dostatečná infrastruktura pro připojení solárních panelů k místní energetické síti. Pokud taková infrastruktura není, mohou náklady na její vybudování výrazně navýšit celkové náklady na instalaci solárních panelů.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Krupka a její okolí je ideální pro instalaci solárních panelů, avšak ne každá střecha je technicky vhodná. Velikost střechy je klíčová, pokud je příliš malá, nemusí na ni vejít dostatek solárních panelů k dosažení optimální výroby energie.

Důležitý je též směr, kterým je střecha orientována - nesprávná orientace může snižovat efektivitu panelů. Materiál střechy je další faktor, který by měl být zvážen, například instalace na střeše z eternitu může způsobit problémy s těsností.

Poslední ale neméně důležitým hlediskem je statika střechy - těžké panely a konstrukce by neměly deformovat střechu. Krupka nabízí služby technického zhodnocení vhodnosti střechy pro instalaci solárních panelů bezplatně, tak neváhejte a využijte této možnosti, je to nejjednodušší způsob, jak zjistit, zda je vaše střecha připravena na solární energetiku.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

S podmínkami a možnostmi dotačních programů na podporu obnovitelných zdrojů se do hloubky seznámíte na informačních schůzkách, které pořádají jednotlivé obce a města, jako například Krupka. Tyto schůzky jsou určené nejen pro občany města, ale i pro širokou veřejnost, která má zájem o ekologické zdroje energie v bydlení a podnikání.

Vzhledem k tomu, že podmínky pro získání dotace se mění, je důležité sledovat další novinky a změny v jednotlivých dotačních programech. V Krupce pak pořádají konzultace, kde je možné získat konkrétní informace podle individuálních potřeb a možností každého zájemce.

Fotovoltaické elektrárny představují dlouhodobou investici s vysokým výnosem, proto je důležité vše důkladně zvážit a promyslet. Investice do solárních panelů je ekonomicky výhodná a díky dotacím se návratnost výrazně zkrátí. Navíc v místech jako je Krupka se dá díky dobrým podmínkám využít vysoký výkon solárních panelů.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Při plánování instalace fotovoltaické elektrárny je nezbytné zjistit, zda provozovatel distribuční soustavy povolí její připojení do sítě. Bez tohoto připojení je možné spustit elektrárnu pouze na tzv. ostrovní režim, což znamená, že nebudete moci prodávat přebytečnou energii zpět do sítě a vaše elektrárna by byla „odříznuta“ od sítě.

Kapacita distribuční sítě se na různých místech liší a jejím určením vám pomůže nástroj od EGD nazvaný mapa připojitelnosti. V této mapě lze zjistit, zda už je kapacita sítě ve vašem místě vyčerpána; modře označené území znamenají, že kapacita je již plně využita.

Přesto je s konečnou platností možné zjistit připojitelnost vaší fotovoltaické elektrárny až po podání žádosti o připojení. Tuto žádost pro vás můžeme vyřídit my, abyste se vyhnuli dalším potížím a mohli se soustředit na výstavbu vaší elektrárny.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Investice do solární elektrárny se může ekonomicky vyplatit v závislosti na několika faktorech. Důležitým hlediskem je vzít v úvahu celkovou spotřebu elektrické energie, cenu elektřiny a výši dotační podpory v kombinaci s velikostí a typem solárního systému.

Některé instalační firmy slibují krátkou dobu návratnosti investice, avšak je třeba mít na paměti, že výstupy z těchto analýz jsou často pouze orientační. Bezplatnou ekonomickou analýzu výhodnosti fotovoltaické elektrárny lze vyhotovit pomocí nejpřesnějších dat a předpovědí cen.

I přes některé nejistoty je takový odhad stále důležitý při vytváření rozhodovacího procesu investice do solární elektrárny. Vždy je třeba dostatečně zvážit všechny faktory před tím, než se rozhodnete k takovému kroku.

Závěr

Při rozhodování o instalaci fotovoltaické elektrárny je třeba zvážit několik důležitých faktorů. Jedním z nich je určení optimální velikosti systému - tato hodnota by měla odpovídat vaší roční spotřebě elektrické energie. Jednou z nejdůležitějších otázek je také údržba systému, která nesmí být podceňována a musí být pravidelně prováděna pro zachování optimálního výkonu.

Vyplatí se také podívat na kvalitu použitých materiálů a záruky dodavatele. Krupka je známá svou širokou nabídkou dodavatelů fotovoltaických systémů, ale ne všechny firmy nabízejí stejnou kvalitu služeb. Je důležité si pečlivě vybrat a neřídit se pouze cenou.

Poslední, ale neméně důležitý bod, je finanční stránka investice. Návratnost takové investice může být velmi atraktivní, ale je třeba si uvědomit všechny náklady spojené s instalací a provozem fotovoltaické elektrárny. Vzhledem k těmto faktorům může mít investice do fotovoltaické elektrárny v Krupce různý dopad na vaši ekonomiku.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Proč si vybrat Mobis pro instalaci fotovoltaických systémů v Krupka?

  Společnost Mobis je rodinná firma s dlouholetými zkušenostmi v oblasti fotovoltaiky. Nabízíme komplexní služby od plánování projektu po samotnou instalaci. Zároveň poskytneme odborné poradenství a pomůžeme Vám s pochopením podmínek pro získání dotací na fotovoltaiku. Tato kombinace, společně s naším hlubokým porozuměním pro lokální podmínky v Krupka, činí z Mobis ideálního partnera pro Vaši investici do fotovoltaiky.

 • Jaké jsou výhody investování do fotovoltaiky v Krupka v roce 2024?

  Investování do fotovoltaiky v Krupka přináší řadu výhod. Především se jedná o dlouhodobě udržitelné a ekonomicky výhodné řešení vzhledem k rostoucím cenám energie a nestabilitě dodávek. V roce 2024 jsou navíc k dispozici atraktivní dotační programy, které mohou významně zkrátit dobu návratnosti Vaší investice. Společnost Mobis Vám poskytne všechny potřebné informace a pomůže Vám vyřídit potřebnou dokumentaci.

 • Jaký je postup instalace fotovoltaického systému Mobis v Krupka?

  Proces instalace fotovoltaického systému s Mobis v Krupka je navržen pro maximální pohodlí a efektivitu. Začínáme důkladnou konzultací a zhodnocením technické vhodnosti Vaší střechy a možností připojení do distribuční sítě. Poté navrhujeme optimální řešení přizpůsobené Vašim potřebám a spotřebě. Během celého procesu jste v rukou našeho týmu odborníků, kteří se postarají o vše od technických aspektů po komunikaci s distributorem a úřady. Nakonec realizujeme samotný montážní proces a zajišťujeme následnou údržbu a servis.

Další lokality: