Fotovoltaika Klášterec Nad Ohří: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Ústecký kraj > Klášterec Nad Ohří

Fotovoltaika Klášterec Nad Ohří je klíčovým segmentem naší práce v rámci rodinné firmy MOBIS. S více než 30 lety zkušeností na trhu s fotovoltaikou jsme se stali odborníky v této oblasti.

V našem týmu máme vlastní projektanty, elektrikáře a revizní a servisní techniky, díky kterým jsme schopni instalovat solární elektrárnu do 60 dnů bez požadavku na zálohy. Tato rychlost a spolehlivost jsou klíčové při výběru společnosti pro instalaci solární energie v Klášterec nad Ohří.

Pokud máte zájem o fotovoltaiku v Klášterec Nad Ohří, prosím, zanechte nám své telefonní číslo a my se vám co nejdříve ozveme pro bezplatnou konzultaci. Společnost MOBIS je vaším odborním průvodcem v oblasti fotovoltaiky.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Klášterec Nad Ohří se v poslední době stal populární lokalitou pro solární investice. Tento region poskytuje vhodné klimatické podmínky pro fotovoltaické elektrárny. Velmi důležité je také provedení analýzy místa. Musíte se ujistit, že je dostatečná sluneční expozice, neexistují žádné stíny a terén je vhodný pro instalaci.

Další důležitý aspekt investice je finanční analýza. Je důležité zvážit, jaké náklady budou spojeny s investicí do fotovoltaiky v Klášterci Nad Ohří, jak dlouho trvá návratnost investice a jaké jsou předpokládané náklady na údržbu elektrárny.

Poslední, ale neméně důležitá věc, kterou je třeba vzít v úvahu, je legislativa. Pravidla pro instalaci a provoz fotovoltaických elektráren se mohou v různých oblastech výrazně lišit. V Klášterci Nad Ohří by měl každý potenciální investor konzultovat svůj plán s odborníkem na energetickou legislativu a místním úřadem.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

V Klášterci Nad Ohří zažívají rostoucí trend využívání obnovitelných zdrojů energie, především solární energie. Nicméně, je důležité podotknout, že ne každá střecha je vhodná pro instalaci solárních panelů.

Některé faktory, jako je velikost, orientace a materiál střechy, ovlivňují, zda je střecha vhodná pro instalaci solárních panelů. Střechy z určitých materiálů, jako je například eternit, mohou po instalaci způsobit problémy s prosakováním vody. Statika střechy je také důležitým faktorem, který je nutno zohlednit.

Pro obyvatele Klášterce Nad Ohří, kteří chtějí zjistit, zda jejich střecha je vhodná pro instalaci fotovoltaické elektrárny, nabízíme bezplatné technické zhodnocení. To provede náš technik, který zhodnotí všechny zmíněné aspekty a poskytne vám důkladné informace.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Jedním z nejznámějších dotačních programů na podporu obnovitelných zdrojů energie v ČR je momentálně Nová zelená úsporám. Tento program je otevřen pro všechny typy nemovitostí, ale od 1.9.2024 dojde k některým změnám. Změny se budou týkat především rodinných a bytových domů.

Klášterec Nad Ohří je místem, kde se rovněž daří získávat prostředky z tohoto dotačního programu. Díky příznivým geografickým podmínkám je Klášterec Nad Ohří místem ideálním pro instalaci solárních panelů.

Nezapomeňte, že kalkulace návratnosti investice do solární elektrárny je velmi individuální a záleží na mnoha faktorech. Proto je důležité pečlivě se informovat a konzultovat svou situaci s odborníky. Pomoci Vám mohou také místní úřady v Klášterci Nad Ohří, které mají s procesem žádání o dotace zkušenosti.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Pokud plánujete instalaci fotovoltaické elektrárny v Klášterci Nad Ohří, je důležitým krokem ověření, zda místní distributor energie připojí vaši elektrárnu do sítě. Bez tohoto připojení by vaše instalace fungovala pouze na takzvaný ostrovní režim, což znamená, že není připojena do veřejné sítě a jakékoliv přebytky energie nejsou prodávány zpět do sítě.

Distributorův souhlas s připojením závisí na kapacitě lokální distribuční sítě, která může být v různých oblastech různá. Pro ověření kapacity sítě ve Klášterci Nad Ohří můžete využít například mapu připojitelnosti distributora EGD. Toto je poměrně přesný nástroj, který vám poskytne představu o tom, zda je v dané oblasti dostatek kapacity pro připojení dalších elektráren. S definitivní jistotou o možnosti připojení se ale dozvíte až při podání žádosti o připojení.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Klášterec Nad Ohří je jedním z míst, kde je vysoký zájem o rozvoj solární energetiky. Klíčové je pochopení, že investice do solárních elektráren nejsou jen o ekonomické návratnosti, ale také o dlouhodobé udržitelnosti a ekologické odpovědnosti.

Výhodnost investice do solárních panelů v Klášterci Nad Ohří samozřejmě závisí na mnoha faktorech. Není možné poskytnout univerzální odpověď, která by platila pro každý dům, každý investor má jiné požadavky a představy.

Je třeba vzít v úvahu, že instalace solární elektrárny v Klášterci Nad Ohří je dlouhodobá investice, která může mít i pozitivní dopad na cenu nemovitosti. Při pořizování systému je důležitý výběr kvalitního dodavatele a zohlednění všech faktorů, jak uvádí ekonomická analýza. Vyplatí se tedy pečlivě zkoumat a porovnávat nabídky různých dodavatelů.

Závěr

Při plánování fotovoltaické elektrárny v Klášterci Nad Ohří je důležité vzít v úvahu několik faktorů. Prvním z nich je samozřejmě dostupnost slunečního světla v dané lokalitě. Dalším důležitým aspektem je velikost Vaší nemovitosti a dostupnost místa pro instalaci solárních panelů.

Ať už se rozhodnete pro instalaci fotovoltaickeho systému nebo ne, my Vám v Klášterci nad Ohří poskytneme veškeré potřebné informace a odborné rady. S naší pomocí může být Váš přechod na solární energii co nejjednodušší a nejefektivnější.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Prečo by som mal investovať do fotovoltaických systémov od firmy MOBIS v Klášterec Nad Ohří?

  Investovanie do fotovoltaiky je v dnešnej dobe inteligentným rozhodnutím. Nielenže prispievate k ochrane životného prostredia, ale tiež môžete značne ušetriť na nákladoch za energiu. Firma MOBIS je dlhoročným hráčom na trhu solárnej energie a vyznačuje sa vysokou odbornosťou a skúsenosťami. Poskytujeme komplexnú službu od návrhu po inštaláciu a sledujeme najnovšie trendy v oblasti technológií. Navyše, v meste Klášterec Nad Ohří je veľa slnečných dní, a preto je efektivita solárnych panelov maximálna.

 • Ako MOBIS pomáha pri získaní dotácie na fotovoltaiku v Klášterec Nad Ohří?

  MOBIS prináša dlhoročnú skúsenosť s pôsobením na trhu solárnej energie. Naši odborníci poskytujú komplexnú poradenskú službu, ktorá zahŕňa aj pomoc s priebežnou administratívou. Do detailu vieme, aké sú aktuálne podmienky pre získanie dotácií a vieme vás navigovať procesom tak, aby ste maximalizovali svoje možnosti získania finančnej podpory. Práve vhodné využitie dotácie môže výrazne skrátiť dobu návratnosti vašej investície.

 • Sú fotovoltaické systémy od firmy MOBIS výhodné pre obyvateľov Klášterec Nad Ohří?

  Áno, rozhodne sú. V Klášterec Nad Ohří máme optimálne podmienky pre prevádzku solárnych panelov. Obyvatelia Klášterec Nad Ohří uvítajú efektívne využitie slnečnej energie, ktoré pomôže znižovať náklady na energie a zároveň prispeje k ochrane životného prostredia. Navyše, pomocou našej komplexnej poradenskej služby môžeme maximalizovať výhody z dotácií a zabezpečiť, aby bola vaša investícia do solárnej energie čo najviac oplátková.

Další lokality: