Fotovoltaika Kadaň: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Ústecký kraj > Kadaň

V historickém a krásném městě Kadaň působíme jako firma MOBIS na trhu s fotovoltaikou již 3 dekády. Máme za sebou tisíce úspěšných instalací a jsme hrdí na naše silné zázemí skvěle fungujícího projektačního a realizačního týmu. Rovněž nabízíme pomoc s elektrorevizemi a vlastní servis, díky čemuž jsme schopni zajistit nejlepší péči o instalované solární panely.

Nikdy nevybíráme žádné zálohy na solární elektrárnu a dodací lhůta, ve které jsme schopni instalovat zařízení, je pouhých 60 dnů od obdržení objednávky. To nám umožňuje rychle reagovat na poptávky zákazníků a přizpůsobovat se dynamickým změnám trhu.

Pokud o fotovoltaiku v Kadani máte zájem, neváhejte nám zanechat své telefonní číslo. My se vám co nejdříve ozveme a nabídneme vám bezplatnou konzultaci. Cílem je poskytnout vám co nejvíce informací a pomoci vybrat řešení, které bude nejlépe odpovídat vašim potřebám a přáním.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Prvním faktorem, který je potřeba vzít v úvahu, je lokace. Důležitá je tato otázka zejména u nemovitostí, kde může být vliv okolních stromů nebo budov, které mohou stínit solární panely a snižovat tak jejich výkonnost. Výhodným místem pro instalaci solárních panelů by mohla být například Kadaň, kde je dostatek slunečních dnů v roce pro efektivní provoz elektrárny.

Dalším důležitým faktorem, který by měl každý investor zvážit, je ekonomická návratnost investice. To znamená, za jak dlouho se investice do fotovoltaické elektrárny zaplatí a začne přinášet zisk. Kadaň může být opět výhodná, protože místní podmínky umožňují efektivní provoz elektrárny a tím rychlejší návratnost investice. Ještě před tím, než do fotovoltaické elektrárny investujete, je dobré se poradit se zkušeným odborníkem nebo konzultovat svůj záměr s některou z místních firem v Kadani, které se zabývají instalací solárních panelů. Mohou vám tak nabídnout cenné rady a také možnost provést analýzu výhodnosti dané investice.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Kadaň: Určování vhodnosti střechy pro instalaci solárních panelů může být pro mnohé domácnosti v Kadaň komplikované. Vyřešení těchto obav však může být jednodušší, než si možná myslíte.

V první řadě je třeba posoudit velikost střechy. Pokud je střecha příliš malá, nedokáže pojmout dostatečné množství panelů pro efektivní výrobu elektrické energie. Dalším faktorem je orientace střechy: špatně orientovaná střecha může negativně ovlivnit potenciální výkonnost fotovoltaických panelů.

Dále je nutné zohlednit materiál, ze kterého je střecha postavena. Některé materiály, jako je eternit, mohou způsobit problémy s instalací a mohou vést ke zvýšenému riziku zatečení. Statika střechy je také důležitá – musí být schopna zvládnout zátěž z panelů a konstrukcí. Pokud jste v Kadaň a potřebujete zhodnocení technického stavu vaší střechy, nabízíme bezplatné technické posouzení vašeho domu pro účely instalace fotovoltaiky.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Kadaň uzavřela partnerství s řadou společností, které občanům města poskytují poradenství v oblasti instalace solárních panelů a získávání dotací. Je důležité vědět, že nárok na státní dotace na instalaci solárních panelů mají i občané Kadaně, podmínkou je trvalé bydliště v Kadaňské oblasti.

Aktualizované informace o všech dotačních programech, které mají obyvatelé Kadaně k dispozici, jsou rovněž dostupné na webových stránkách města Kadaň. Využijte těchto informací a proměňte svůj domov v Kadaňi na ekologický a energeticky účinný.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Připojení fotovoltaické elektrárny do distribuční sítě je důležitým krokem k jejímu úspěšnému fungování. Bez tohoto připojení může elektrárna pracovat pouze v tzv. ostrovním režimu, což znamená, že nelze prodávat přebytečnou energii zpět do sítě.

Kapacita pro připojení se liší v každé lokalitě, je závislá na dostupnosti distribuční sítě a její kapacitě. Například v městě Kadaň může být možnost připojení odlišná od jiných míst. Pro většinu uživatelů je užitečný nástroj EGD - mapa připojitelnosti, která ukazuje dostupnost připojení na konkrétních místech.

Nicméně, s jistotou lze možnost připojení zjistit až podáním žádosti o připojení. Tento proces je složitý a časově náročný, proto naši odborníci v Kadaň jsou připraveni jej za Vás vyřídit a zajistit hladké provaření celého procesu připojení Vaší fotovoltaické elektrárny k síti.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Kadaň je ideálním místem pro investice do solárních elektráren, díky své ideální geografické poloze a hojnosti slunečního světla ročně. Vzděláte-li se o faktorech, které ovlivňují ekonomickou výhodnost, můžete uspořit na nákladech za elektřinu a také přispět k ochraně životního prostředí.

Návratnost investice je klíčovým faktorem, který by měli každí zájemci o investování do solárních panelů ve městě Kadaň zvážit. Vaše rozhodnutí by mělo být založeno na celkové energetické spotřebě, ceně elektřiny, dostupných dotacích a také na velikosti a typu navrženého systému.

Nicméně nezapomeňte, že i když vám instalační firmy mohou slibovat krátkou návratnost investice, všechny výpočty jsou pouze orientační. Přesto, správně provedený odhad je nesmírně důležitý pro zhodnocení ekonomické výhodnosti investice do solární elektrárny v Kadani. Hodnoty, které získáte z takové analýzy, ač jsou teoretické, vám pomohou lépe se rozhodnout pro nebo proti této investici.

Závěr

Kadaň je ideálním městem pro instalaci fotovoltaické elektrárny díky své optimální poloze a častému slunečnímu svitu. Před investicí je však důležité provést některé důkladné analýzy a zhodnocení.

Ve městě Kadaň bude nejprve potřeba provést zhodnocení stavebního povolení a prověření dostupnosti vhodné lokality na vaší nemovitosti. Tato fáze také zahrnuje posouzení stávající elektrické infrastruktury a připojení.

Dalším krokem je ekonomické hodnocení, které zahrnuje počáteční investice do instalace fotovoltaické elektrárny, návratnost investice a dlouhodobý výnos. Pokud nejste odborníkem v oblasti fotovoltaických technologií, je doporučeno konzultovat tyto kroky s profesionálem. Poskytujeme bezplatné konzultace, stačí nám zanechat své telefonní číslo a my Vás budeme kontaktovat.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Proč si vybrat společnost MOBIS pro instalaci fotovoltaických systémů v Kadani?

  MOBIS je rodinná firma s dlouholetou praxí na trhu s fotovoltaikou. Nabízíme komplexní služby od projektu po instalaci tak, abyste dosáhli maximální efektivity a dlouhodobé spokojenosti. Naše dlouhodobá přítomnost v Kadani nám umožňuje skvěle porozumět místním podmínkám a umístění solárních panelů pro nejlepší energetický zisk.

 • Jaké jsou výhody instalace fotovoltaických systémů v Kadaň v roce 2024?

  Fotovoltaické systémy se stávají v Kadani stále populárnější právě nyní v roce 2024, díky rostoucím cenám energie, nestabilitě dodávek a stále větší podpoře obnovitelných zdrojů. Díky naší dlouholeté praxi vám MOBIS může napomoci k úsporám na energii a také k získání relevantních dotací, které mohou významně zkrátit dobu návratnosti investice.

 • Jaké jsou podmínky pro získání dotací na fotovoltaiku v Kadani?

  Aby bylo možné získat dotace na fotovoltaiku, je potřeba splnit několik technických i ekonomických podmínek. Je třeba zvážit technickou vhodnost střechy a možnosti připojení do distribuční sítě. Ekonomická výhodnost závisí na spotřebě elektrické energie, ceně elektřiny a možné dotační podpoře. Pro získání přesných informací a pomoc s přípravou žádosti vám rádi pomůže náš tým profesionálů z MOBIS.

Další lokality: