Fotovoltaika Jirkov: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Ústecký kraj > Jirkov

Fotovoltaika v Jirkově bude v roce 2024 přinášet revoluční změny. Od roku 2024 má město Jirkov za cíl stát se předním městem v oblasti udržitelné energie v České republice.

Jako rodinná firma MOBIS, s třicetiletou praxí v oblasti fotovoltaiky, nabízíme prověřené i nejnovější řešení pro výrobu sluneční energie. Disponujeme vlastním realizačním týmem, včetně kvalifikovaných projektantů, elektrikářů, revizních a servisních techniků.

Nejlepší na našem modelu fotovoltaických systémů v Jirkově je, že od zákazníků nevybíráme zálohy a zajišťujeme instalaci do 60 dnů od objednávky. Pokud máte zájem, nechte nám své telefonní číslo a co nejdříve se vám ozveme pro bezplatnou konzultaci. Buďte součástí revoluce v oblasti udržitelné energie v Jirkově.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Geografická poloha a orientace střechy jsou základními faktory pro návratnost investice do fotovoltaiky. Sluneční systém by měl být umístěn na střeše domu orientované k jihu, na nejlépe nasluněné místo. Pro západní Čechy a města jako je Jirkov jsou ideální podmínky pro instalaci fotovoltaických elektráren.

Dále je klíčové zvážit dostupnost technologií a kvalitu instalace. Kvalitní a pečlivá instalace zajistí, že solární panely budou efektivně fungovat po celou dobu jejich životnosti. Důležitá je verifikace dodavatelské firmy, ať už jde o místní firmu z Jirkova nebo o celosvětového dodavatele. Důležitá je také jejich zkušenost s údržbou fotovoltaických systémů.

Posledním zásadním faktorem je dostupnost finančních prostředků. Potenciální návratnost investice by měla být posuzována na základě dostupnosti státních podpor, úrokových sazeb úvěrů, nákladů na instalaci a potřeby elektrické energie. Například, v oblasti Jirkova jsou k dispozici různé podpůrné programy pro instalaci fotovoltaických systémů.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Máte zájem o instalaci solárních panelů, ale nejste si jisti, zda je vaše střecha vhodná? Maje na paměti, že ne každá střecha je ideální pro instalaci fotovoltaické elektrárny, je důležité prověřit několik klíčových aspektů.

První věcí ke zvážení je velikost vaší střechy. Pokud je střecha příliš malá, nemusí se na ní vejít dostatek solárních panelů pro efektivní výrobu energie. Dalším faktorem je orientace střechy: pokud je špatně orientovaná, potenciální výroba fotovoltaiky může utrpět.

Materiál střechy je dalším kritickým faktorem. Střechy z eternitu často představují problém, jelikož se po instalaci může stát, že do ní zatéká. A konečně, je důležité zohlednit i statiku vaší střechy - zatížení panelů a konstrukce nesmí střechu deformovat. Pro určení, zda je vaše střecha vhodná pro instalaci solárních panelů, doporučujeme využít našich bezplatných služeb technického zhodnocení vašeho domu, které provádí náš technik.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Jirkov je jedním z měst, kde dotace na solární elektrárny mohou zvýšit ekologickou udržitelnost a přitom ušetřit finanční prostředky obyvatelům. Solární technologie poskytují možnost využití obnovitelných zdrojů energie a jejich podpora je v několika programůch dotační podpory v České republice.

RES+, OP TAK a Nová zelená úsporám jsou tři hlavní dotační programy, které by mohli obyvatelé Jirkova využít pro financování jejich solárních projektů. Vězte, že podmínky pro získání těchto dotací mohou být různé a je potřeba je řádně prostudovat.

Od 1.9.2024 vstoupí v platnost změny v programu Nová zelená úsporám, který je speciálně určen pro rodinné a bytové domy v městech jako je Jirkov. Je důležité sledovat, jakým směrem se budou ubírat dotace v oblasti obnovitelných zdrojů, aby bylo možné těžit ze všech dostupných příležitostí.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Prozatímní rozhodnutí o připojení k distribuční síti je možné získat zdarma. Jirkov a okolní oblasti se v tuto chvíli mohou zatěžovat extra položkami, neboť předpisy se rychle mění. Pokud jste v Jirkov, měli byste před případným budováním elektrárny pečlivě sledovat situaci.

Město Jirkov je známo svými úsilím o obnovitelné zdroje energie, takže vaše rozhodnutí investovat do fotovoltaické elektrárny v zdejší obli asti je chvályhodné. Nicméně, je důležité předem prověřit možnosti připojení vašeho projektu k místní elektrické síti.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Fotovoltaické elektrárny se stávají stále oblíbenější volbou pro lidi, kteří hledají alternativní a udržitelné zdroje energie. Ekonomická výhodnost investice do solární elektrárny je však otázka, na kterou není jednoznačná odpověď.

Návratnost investice do fotovoltaiky je ovlivněna mnoha faktory, například celkovou spotřebou domácnosti, cenou elektřiny, výší dotační podpory a typem navrženého systému. Vyplatit by se to mělo v případě, že těchto faktorů dosáhnete optimální kombinace.

Přesto je důležité mít na paměti, že jakákoli předpověď výhodnosti je nakonec jen odhad. I přesto však příprava detailní ekonomické analýzy zůstává klíčovým krokem při rozhodování o investicích do solární elektrárny.

Závěr

Fotovoltaické elektrárny se stávají stále oblíbenějšími. Mezi hlavní výhody patří nezávislost na ceně elektřiny, environmentální přívětivost a možností vydělávat na prodávané přebytečné elektřině.

Předtím než se rozhodnete pro investici do fotovoltaického systému je potřeba zvážit několik důležitých aspektů. Důležitý je především technický stav vaší nemovitosti. Střecha by měla být dostatečně silná a stabilní, aby unesla váhu solaru. Orientace střechy a její sklon rovněž hraje roli v efektivitě solárního systému. Dalším důležitým kritériem je spotřeba elektřiny. Velké systémy jsou dražší, ale pokud máte vysokou spotřebu elektřiny, rychleji se vám investice vrátí.

V Jirkově na vás čeká tým odborníků, kteří vám pomohou s celým procesem instalace fotovoltaické elektrárny. Od zhodnocení vhodnosti vaší nemovitosti až po komplexní realizaci projektu. Jirkov nabízí vynikající podmínky pro instalaci fotovoltaických systémů a je ideální lokalitou pro takovou investici.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Proč si mám vybrat firmu Mobis pro instalaci fotovoltaického systému v Jirkov?

  Firma Mobis je dlouholetým hráčem na trhu fotovoltaiky, která se může pochlubit širokou škálou realizovaných projektů. Naše silou je komplexní přístup - staráme se o vás od prvního konceptu, pomůžeme s případnou žádostí o dotace a naši profesionálové se postarají o kvalitní a bezpečnou instalaci. Jirkov a okolí máme dobře prozkoumané, takže víme, jak vaše solární panely posadit tak, abyste získali co nejvíce energie.

 • Jaké jsou výhody využití solární energie v Jirkov?

  Přechod na solární energii je jednou z nejekologičtějších cest, jak řešit energetickou soběstačnost. V Jirkovu a širším okolí máme velké množství slunečních dní v roce, což je ideální pro provoz fotovoltaických systémů. Díky rostoucím cenám energie a podpoře obnovitelných zdrojů se investice do fotovoltaiky vrací stále rychleji. Vedle ekonomické úspory také přispějete ke snižování emisí.

 • Jaká je situace ohledně dotací na fotovoltaiku v Jirkovu v roce 2024?

  Podmínky pro získání dotací na fotovoltaické systémy se mohou měnit. Naše firma Mobis se ale snaží být vždy o krok napřed a znát aktuální možnosti podpory. Pro rok 2024 očekáváme nadále vysoký zájem o dotace na fotovoltaiku, a proto doporučujeme se o možnostech podpory poradit co nejdříve. Naši specialisté vám pomohou se všemi potřebnými kroky a rádi vám poradí s jakýmkoliv dotazem, který máte k tématu fotovoltaika Jirkov.

Další lokality: