Fotovoltaika Duchcov: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Ústecký kraj > Duchcov

Duchcov se v roce 2024 stane jedním z předních měst v oblasti fotovoltaiky díky rodinné firmě MOBIS. Tato společnost je již 30 let na trhu a díky vlastnímu realizačnímu týmu, skládajícím se z projektantů, elektrikářů, revizních a servisních techniků, je schopna instalovat solární elektrárnu do dvou měsíců bez jakékoli zálohy.

Tato možnost je skvělou příležitostí pro všechny, kteří mají zájem o fotovoltaiku v Duchcově. Abychom jim mohli nabídnout nejlepší služby, prosíme o poskytnutí telefonního čísla pro bezplatnou konzultaci. Naše společnost dodává prvotřídní fotovoltaická řešení v oblasti Duchcovu a okolí.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Investovat do fotovoltaické elektrárny je velmi lákavé, ale je důležité vzít v úvahu mnoho faktorů před tím, než se do toho pustíte. Prvním a nejdůležitějším faktorem je poloha a orientace střechy, na které chcete solární panely instalovat. Pro maximální efektivitu by měla být střecha orientována směrem na jih a neměla by být zastíněná stromy nebo budovami.

Dalším klíčovým faktorem je ekonomická návratnost vaší investice. Náklady na instalaci fotovoltaických panelů se mohou lišit v závislosti na mnoha faktorech. Je důležité provést důkladnou finanční analýzu předem, aby se zjistilo, za jak dlouho se vaše investice vrátí.

Poslední, ale rozhodně ne méně důležitou skutečností je, že legislativa se může měnit. Zákony týkající se fotovoltaických elektráren se mohou měnit a tak je nutné se informovat o aktuální legislativě nejen v městě Duchcov, ale také na celostátní a evropské úrovni. Být informován o všech těchto faktorech je klíčové pro úspěch vaší investice do solární elektrárny v Duchcově.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Vzhledem k rostoucímu trendu instalace solárních panelů na střeše domu se vyskytuje otázka, zda je vaše střecha technicky vhodná pro tento typ instalace. Ne všechny střechy jsou ideální pro instalaci fotovoltaické elektrárny; velikost, orientace a materiál, ze kterého je střecha vyrobena, jsou základními faktory, které se musí přihlédnout.

Pokud je střecha příliš malá, nemusí být dostatek prostoru pro instalaci solárních panelů. Špatná orientace střechy může negativně ovlivnit efektivitu solárních panelů, a pokud je střecha vyrobena z nevhodného materiálu, například z eternitu, mnoho instalatérů se může rozhodnout tuto práci odmítnout, protože by mohlo dojít k poškození střechy nebo k průniku vody.

Kromě těchto faktorů je také nutné zohlednit statickou zátěž střechy, aby nedošlo k jejímu deformování v důsledku váhy solárních panelů. Nejjednodušší způsob, jak zjistit, zda je vaše střecha vhodná pro instalaci solárních panelů, je využít služby odborníků, kteří mohou provést technické hodnocení vašeho domova.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Duchcov je město, kde solární energie dostává velký prostor, a to díky možnosti získání dotací na instalaci fotovoltaických panelů. Důležité je, že v první řadě je třeba se vždy obrátit na místní úřad města Duchcov.

Dotace jsou určené jak pro fyzické osoby, tak i firmy, které sídlí nebo provozují své služby v městě Duchcov. Programy dotací se pravidelně mění, a proto je klíčové sledovat aktuální informace a být včas připraven na podání žádosti.

Investovat do solární energie se vyplatí především s ohledem na dlouhodobé úspory energií a šetrného využití přírodních zdrojů. Získejte svou dotaci na solární elektrárnu a začněte produkovat vlastní čistou energii právě v městě Duchcov. S těmito informacemi se můžete vyhnout mnoha překážkám a úspěšně se přihlásit do programu dotací na solární panely.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

V případě, že uvažujete o instalaci fotovoltaické elektrárny v městě Duchcov, musíte prvně zvážit, zda vás provozovatel distribuční sítě připojí do své sítě. Bez tohoto kroku by mohla být vaše elektrárna omezena na tzv. ostrovní režim, což znamená, že nebudete moci prodávat přebytky energie zpět do sítě, což by v podstatě znamenalo, že máte "odříznuto" od všech ostatních.

Naštěstí vám EGD může pomoci při zjišťování kapacity distribuční sítě ve vašem konkrétním místě - Duchcovu. EGD nabízí nástroj nazývaný mapa připojitelnosti, která vám ukáže, zda již nebyla kapacita sítě ve vašem místě vyčerpána. Ale nezapomeňte, se 100 % přesností se toto dá zjistit pouze po podání příslušné žádosti.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Investice do solární elektrárny může představovat značný ekonomický plus, ale je důležité brát v úvahu různé faktory. Kromě celkové spotřeby elektrické energie, ceny elektřiny a velikosti a typu systému hraje významnou roli i možnost dotační podpory.

Některé instalační firmy mohou slibovat návratnost investice již během několika let, ale takto prezentované výsledky jsou často spíše orientační. Ekonomické analýzy výhodnosti fotovoltaických elektráren mohou přinášet různé výsledky a je třeba je brát s určitou rezervou. Nicméně i při počítání s určitým stupněm nejistoty může být investice do solární elektrárny na základě těchto odhadů výhodná.

Město Duchcov je jedním z míst, kde je možné využít potenciál fotovoltaických elektráren. V případě zájmu o investici do solární elektrárny v Duchcově je důležité vždy zvažovat všechny klíčové faktory a nechat si vypracovat profesionální ekonomickou analýzu. Duchcov má v této oblasti značný potenciál a investice do solární energie zde může být velmi výhodná.

Závěr

Před investicí do fotovoltaické elektrárny - také známé jako solární elektrárny - je třeba zvážit několik klíčových faktorů, které mohou mít vliv na její účinnost a návratnost.

Duchcov, jako město s optimální geografickou polohou, nabízí příznivé podmínky pro instalaci těchto zařízení. Horizontální sluneční svit postihuje tuto oblast téměř 1800 hodin ročně, což z Duchcovu dělá atraktivní lokalitu pro investici do solárních panelů.

Vedle dopadu na životní prostředí, musí potenciální investoři zvážit také finanční hlediska vstupu do tohoto segmentu trhu. Náklady na instalaci a provoz fotovoltaických elektráren se liší v závislosti na různých faktorech, včetně velikosti projektu a typu technologie. Navštivte nás v Duchcovu a získejte konzultaci zdarma.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Proč je instalace fotovoltaiky v Duchcov vhodnou investicí?

  Duchcov se nachází v oblasti s velmi dobrou roční sluneční výhodou. Navíc, s rostoucími cenami energie a nestabilitou dodávek je investice do fotovoltaiky logickým krokem. Naše rodinná firma MOBIS, která má dlouholeté zkušenosti a znalosti, nabízí kompletní služby od projektu až po instalaci. Využití solární energie může nejen významně snížit vaše náklady na elektřinu, ale také přispět k ochraně životního prostředí.

 • Jaká je moje možná úspora při použití fotovoltaiky od firmy MOBIS v Duchcově?

  Konkrétní úspora závisí na několika faktorech, včetně velikosti vaší střechy, její orientace a sklonu, stejně jako na množství spotřebované elektrické energie. Firma MOBIS provede detailní analýzu těchto faktorů, abychom vám mohli nabídnout instalaci fotovoltaického systému, který bude nejvíce vyhovovat vašim potřebám a umožní vám maximalizovat vaši úsporu.

 • Jak může pomoci firma MOBIS při získání dotací pro instalaci fotovoltaického systému v Duchcově?

  Náš tým má hluboké zkušenosti s procesem získávání dotací pro instalaci fotovoltaických systémů. Pomůžeme vám porozumět procesu, připravit potřebné dokumenty a poskytnout vám poradenství během celého procesu, s cílem maximalizovat vaše šance na získání dotační podpory. Takové dotace mohou významně snížit dobu návratnosti vaší investice do fotovoltaiky.

Další lokality: