Fotovoltaika Děčín: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Ústecký kraj > Děčín

Děčín a oblast fotovoltaiky se nyní setkávají jako nikdy předtím díky jedné rodinné firmě, MOBIS. Tato společnost na trhu s fotovoltaikou působí již 30 let a nabízí komplexní řešení včetně vlastního realizačního týmu, který zahrnují projektanty, elektrikáře, revizní a servisní techniky.

V rámci nabídek MOBIS, která je silně zakotvena v Děčíně, není požadována žádná záloha na solární elektrárnu a instalace je garantována do 60 dnů. Je to šance pro každého, kdo v Děčíně má zájem o přechod na fotovoltaiku, zlepšení své ekologické stopy a potenciální úspory nákladů na energie.

Pokud máte o služby MOBIS v Děčíně zájem, důležité je zanechat telefonní číslo. Následně se vám ozvou pro bezplatnou konzultaci a pomohou nastínit cestu k čisté a efektivní energii prostřednictvím fotovoltaiky.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Poloha a orientace střechy: Optimální je pokud máte střechu orientovanou na jih a pokud na ní není žádný stín (třeba z důvodu komínu nebo stromu). Důležitá je také úhel sklonu střechy, ideální je úhel mezi 30 až 45 stupni.

Vyplatí se vám investice do fotovoltaiky? Finanční návratnost investice do fotovoltaiky bývá obvykle v rozmezí 7-12 let, ale záleží na mnoha faktorech, jako je cena za elektřinu, velikost a výkon vašeho systému a jak hodně elektřiny spotřebujete. V Děčíně je hodně slunečných dní, takže se investice do fotovoltaické elektrárny může vyplatit.

Technické parametry systému: Velmi důležité je i to, jaký systém fotovoltaiky si vyberete. Důležité je přemýšlet o kvalitě panelů, zda chcete mít možnost akumulace energie do baterií a další parametry. Rovněž je důležité vybrat si kvalitní instalační firmu, která má zkušenosti se solárními elektrárnami v Děčíně.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

V Děčíně nabízíme možnost bezplatného technického zhodnocení střechy pro instalaci solárních panelů. Tento servis poskytujeme jako certifikovaná společnost s dlouholetými zkušenostmi v oblasti instalace fotovoltaiky.

Fáze zhodnocení zahrnují prověrku velikosti střechy, orientace ve vztahu k slunci, zatížení střechy a rovněž materiálu, ze kterého je střecha vyrobena. V Děčíně se často setkáváme s eternitovými střechami, kterým se mnoho montážních firem raději vyhýbá. Máme ovšem širokou škálu zkušeností i s touto problematikou a dokážeme Vám poradit.

V Děčíně máme více než 10 let zkušeností s instalací solárních panelů. Oceňujeme důvěru zákazníků, kteří se rozhodli pro nás tím, že jim poskytujeme profesionální servis a konzultace. Přijďte s námi zkontrolovat, zda je Vaše střecha ideální pro instalaci fotovoltaiky.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Přechod na solární energii může být v rámci zeleného programu podpořen městem Děčín, které usiluje o rozvoj udržitelných zdrojů energie. Získání dotační podpory na solární elektrárnu může být pro mnohé občany v Děčíně klíčem ke snížení energetických nákladů a posílení ekologického povědomí.

Děčín nabízí tyto dotační programy nejen občanům, ale také podnikatelům a firemním subjektům, kteří se rozhodli přejít na obnovitelné zdroje energie. Upřesněné podmínky pro získání dotace v rámci programu Nová zelená úsporám budou platit od 1.9.2024.

V souladu s městskou politikou města Děčín a závazkem podporovat udržitelnost, je tedy dotační podpora na solární elektrárny skvělým způsobem, jak investovat do budoucnosti a zároveň přispět k ochraně životního prostředí.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

V posledních letech získávají na popularitě fotovoltaické elektrárny, nejen v Děčíně, ale i po celé České republice. Přejete-li si tuto formu výroby energie využít, je důležitým faktorem fakt, zda vás provozovatel distribuční soustavy "připojí" do distribuční sítě. Bez tohoto připojení je možný pouze takzvaný ostrovní režim, který však neumožňuje prodávat přebytečnou energii zpět do sítě.

Kapacita distribuční sítě se v každém místě liší a v Děčíně není výjimkou. Informaci o dostupné kapacitě lze získat pomocí nástroje poskytnutého Energetickým regulačním úřadem, který se nazývá mapa připojitelnosti. Tato mapa vám poskytne přehled o tom, zda je kapacita sítě v Děčíně již vyčerpána.

Přesto je důležité podotknout, že s jistotou se dozvíte o možnosti připojení k síti pouze prostřednictvím žádosti o připojení. Tuto žádost pro naše zákazníky z Děčína a okolí vyřizujeme my, abychom jim usnadnili proces získání vlastní fotovoltaické elektrárny.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

V Děčíně se stále více lidí rozhoduje pro ekologické řešení v podobě instalace vlastních solárních elektráren. Zajímají se o to, jak se jim investice do solárních panelů ekonomicky vyplatí a jak je výhodná tato investice.

Je nezbytné vzít v potaz celkovou spotřebu elektrické energie, aktuální cenu elektřiny a možnosti dotační podpory v Děčíně. Není přitom neobvyklé, že instalatérské firmy v Děčíně nabízejí velmi krátkou dobu návratnosti investice, ale je důležité si uvědomit, že tyto odhady jsou zpravidla jen přibližné.

Pro podrobnou ekonomickou analýzu výhodnosti instalace solární elektrárny v Děčíně je dobré obrátit se na odborníky, kteří poskytnou nejpřesnější data a odhad nutných nákladů. Klíčem je uvědomit si, že se vždy jedná pouze o odhady, ale tyto analýzy jsou stále důležité pro zhodnocení nákladové efektivity projektu před jeho zahájením.

Závěr

Při instalaci fotovoltaické elektrárny je potřeba vzít v úvahu různé aspekty. Jedním z hlavních faktorů je orientace střechy, úhel sklonu a stínění okolními objekty. Idealní je orientace na jih s úhlem střechy 30-35 stupňů.

Technická proveditelnost instalace fotovoltaické elektrárny je dalším klíčovým bodem. To zahrnuje jak stav střechy, tak také dostupnost rozvodné sítě. Vyplatí se zvážit, zda je budova je v blízkosti přípojky, zda je střecha dostatečně nosná a zda nejsou v okolí stromy nebo jiné překážky, které by mohly stínit solární panely.

Ekonomický aspekt je také velmi důležitý. Zahrnuje náklady na pořízení a instalaci, očekávaný výnos z prodeje elektřiny a možnost získání dotací. Děčín je jedním z měst, které podporuje instalaci fotovoltaických elektráren a poskytuje svým občanům různé formy podpory a dotací.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Jaké jsou výhody instalace fotovoltaických systémů od MOBIS v Děčíně?

  Instalace fotovoltaických systémů přináší řadu výhod pro majitele nemovitostí v Děčíně. Kromě snížení nákladů na elektřinu a zvýšení energetické soběstačnosti, firma MOBIS nabízí také komplexní služby od projektu po instalaci. Naši odborníci zajišťují bezproblémový proces, včetně zajištění všech potřebných povolení a dotací. Díky naší dlouholeté zkušenosti na trhu můžeme garantovat nejen kvalitní provedení, ale také optimalizované designy s nejvyšší možnou efektivitou pro specifické podmínky Děčína.

 • Jaký je postup pro získání dotace na fotovoltaiku v Děčíně s firmou MOBIS?

  Dotační programy na podporu fotovoltaiky mohou významně zkrátit dobu návratnosti investice. Firma MOBIS dokáže zákazníkům v Děčíně pomoci s celým procesem žádosti o dotace - od přípravné fáze až po finální zpracování. Zajistíme veškerou potřebnou dokumentaci, včetně technických studií, ekonomických analýz a dalších potřebných materiálů. Navíc, díky naší lokální přítomnosti v Děčíně, máme aktuální informace o místních příležitostech, regulacích a podpoře.

 • Kolik můžu ušetřit díky fotovoltaice od firmy MOBIS v Děčíně?

  Úspora závisí na mnoha faktorech, včetně spotřeby energie, orientace a sklonu střechy, velikosti systému a dostupnosti slunečního svitu. Firma MOBIS provede komplexní analýzu těchto faktorů a navrhne systém optimalizovaný pro konkrétní podmínky vašeho domu nebo podniku v Děčíně. Díky našim fotovoltaickým systémům můžete výrazně snížit měsíční náklady na energii a zároveň přispět k ochraně životního prostředí. Navíc, v případě přebytku vyrobené energie, můžete tu část prodat zpět do sítě a ještě více snížit své náklady.

Další lokality: