Fotovoltaika Chabařovice: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Ústecký kraj > Chabařovice

Fotovoltaika Chabařovice v roce 2024 se stává stále žádanějším zdrojem obnovitelné energie, a to díky práci naší rodinné firmy MOBIS. Jako specialisté v oboru fotovoltaiky se můžeme pochlubit třicetiletou historií a vlastními profesionálními realizačními týmy, které tvoří zkušení projektanti, elektrikáři, revizní a servisní technici.

Naše aktualizovaná nabídka pro občany Chabařovice, Ústecký kraj, zahrnuje instalaci solární elektárny bez potřeby platit předem jakoukoli zálohu, a garantujeme jejich realizaci během 60 dnů od podpisu smlouvy.

Pokud Vás služby v oblasti fotovoltaiky Chabařovice zaujaly, neváhejte nám zanechat telefonní číslo a my Vás co nejdříve kontaktujeme pro bezplatnou konzultaci. Díky našemu profesionálnímu přístupu si můžete být jisti, že využití obnovitelné energie ve Vaší domácnosti nebo firemních prostorách nebude nikdy jednodušší.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Poloha a orientace střechy je významný faktor, který ovlivňuje účinnost a výnosnost solárních panelů. Fotovoltaické panely by měly být umístěny tak, abyste využili co největší množství slunečního záření. V České republice například, je ideální orientace střechy směrem na jih.

Dalším důležitým aspektem, který byste měli zvážit před investicí do fotovoltaiky, je velikost a stínění střechy. Střecha by měla být dostatečně velká, aby na ni mohly být instalovány fotovoltaické panely a neměla by být zastíněná stromy, budovami nebo jinými objekty. Předpokládejte, že na jednu instalaci solárního panelu budete potřebovat plochu cca 10 m2.

A konečně, je důležité zvážit finanční náročnost investice do solární elektrárny. Náklady na instalaci fotovoltaických panelů se mohou pohybovat od několika desítek do několika stovek tisíc korun, v závislosti na velikosti a typu instalace. Přestože se investice do solárních panelů obvykle vyplatí během několika let, je nutné při rozhodování o investici zohlednit také časový horizont návratnosti investice, úrokové sazby a inflaci.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Chabařovice Ústecký kraj je ideálním místem pro instalaci solárních panelů zdůvodu své geografické polohy. Tato oblast je energeticky velmi výnosná pro využití solárních panelů.

Nicméně před instalací jakýchkoli panelů, je důležité zvážit technickou vhodnost vaší střechy pro takovou instalaci. Faktory, jako je orientace, velikost a material střechy, mohou signifikantně ovlivnit výkon instalovaných panelů.

Pokud máte obavy ohledně technické vhodnosti vaší střechy, můžete využít náš bezplatný servis technického zhodnocení vašeho domu v Chabařovicích v Ústeckém kraji pro účely instalace fotovoltaiky. Naše firma se specializuje na poskytování tohoto servisu. Naši technici vám pomůžou identifikovat možné překážky a zlepšení před instalací solárních panelů.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Výše dotace na fotovoltaické systémy vlastníkům nemovitostí v Chabařovicích, Ústecký kraj, může dosáhnout až 30% způsobilých výdajů. Tato částka se ovšem může lišit v závislosti na velikosti fotovoltaické elektrárny a aktuálních podmínkách až do roku 2028.

Je důležité zmínit, že termín pro příjem žádostí o dotaci v programu Nová zelená úsporám je jen do 30. června 2024. A to jak pro bytové, tak i rodinné domy v Chabařovicích Ústecký kraj.

Pro vyplnění a odeslání žádosti o dotaci je pak potřebný projekt solární elektrárny, který musí být zpracován autorizovaným projektantem. V seznamu autorizovaných projektantů naleznete i projektanty ve Chabařovicích, Ústecký kraj.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Pokud plánujete instalovat fotovoltaickou elektrárnu v Chabařovice Ústecký kraj, je nezbytné zjistit, zda vás distributor připojí do své sítě. Bez tohoto kritického připojení běží vaše elektrárna v takzvaném "ostrovním režimu", což znamená, že nemůžete prodat přebytek energie zpět do sítě a vaše elektrárna je "odříznutá" od systému.

Jak víte, kapacita distribuční sítě se liší v každém místě a najít dostupnou kapacitu může být výzvou. K tomu můžete využít nástroj od EGD nazvaný Mapa připojitelnosti. Tento nástroj vám může poskytnout indikativní informaci o dostupnosti kapacity pro připojení fotovoltaické elektrárny v oblasti Chabařovice Ústecký kraj.

Nicméně, úplnou jistotu o možnosti připojení získáte až po podání žádosti o připojení k distributorovi. Jak již bylo zmíněno, tuto službu pro naše zákazníky zajišťujeme my. To znamená, že vám usnadníme proces zajišťování připojení vaší fotovoltaické elektrárny v Chabařovice Ústecký kraj k distribuční síti.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Investovat do solární elektrárny se může v mnoha případech vyplatit, důležité však je mít všechny potřebné informace. Právě Chabařovice v Ústeckém kraji nabízejí optimální podmínky pro tento typ investice díky své poloze.

V následující části se podíváme na některé klíčové aspekty, které je třeba zohlednit při rozhodování o instalaci solární elektrárny. Spotřeba elektrické energie, cena elektřiny a dotační podpora jsou běžně uvažovány, ale také velikost a typ navrženého systému hrají roli.

Analýza výhodnosti fotovoltaické elektrárny v Chabařovicích v Ústeckém kraji je důležitá složka procesu rozhodování. Vždy je nutné mít na paměti, že i nejpřesnější ekonomická analýza je pouze odhad, ale není to důvod k obavám. I takový odhad je důležitý při hodnocení výhodnosti investice do solární elektrárny.

Závěr

Chabařovice v Ústeckém kraji je jedním z míst, které je ideální pro stavbu fotovoltaických elektráren díky svým příznivým klimatickým podmínkám. Předtím, než se rozhodnete pro investici, je důležité zvážit několik faktorů.

Orientace a sklon střechy jsou klíčové při rozhodování o umístění fotovoltaické elektrárny. To je z důvodu maximálního využití slunečního záření pro elektrárnu, ideální orientace je přitom jižní. Rovněž je třeba vzít v potaz, že hattůřka města Chabařovice v Ústeckém kraji je 165 metrů nad mořem, což může ovlivnit sluneční záření.

Dále je třeba zvážit regulativní a legislativní aspekty týkající se stavby a provozování fotovoltaických elektráren ve městě Chabařovice, Ústecký kraj. Je rovněž nutné zohlednit finanční náročnost projektu a rentabilitu investice v dlouhodobém horizontu. Rádi Vám s těmito otázkami pomůžeme zjistit při bezplatné konzultaci.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Proč je město Chabařovice ideální pro instalaci fotovoltaických systémů?

  Chabařovice v Ústeckém kraji jsou ideálním místem pro instalaci fotovoltaiky díky své poloze a velkému počtu slunečných dnů v roce. Navíc, místní obyvatelé jsou stále víc uvědomilí výhod obnovitelných zdrojů energie a naší firmě Mobis, což zvyšuje poptávku po solárních panelech.

 • Jak dlouho trvá návratnost investice do fotovoltaických systémů v Chabařovice?

  Doba návratnosti investice do fotovoltaiky v nádherném městě Chabařovice závisí na mnoha faktorech, včetně dotační podpory, spotřeby elektrické energie a ceny elektřiny. Nicméně, v průměru, naše firma Mobis dokáže zajistit návrat investice do 7 až 10 let.

 • Jaké jsou výhody fotovoltaických systémů od firmy Mobis v Chabařovice?

  Naše firma MOBIS nabízí komplexní služby v oblasti solární energie, od projektu po instalaci. Můžeme se pochlubit dlouholetými zkušenostmi, profesionálním přístupem, a dodržením nejpřísnějších kvalitativních a bezpečnostních standardů. Zákazníci z Chabařovice také ocení naše individuální přístupy a neustálou podporu i po dokončení instalace.

Další lokality: