Fotovoltaika Česká Kamenice: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Ústecký kraj > Česká Kamenice

Fotovoltaika se stává stále populárnější v městech po celé České republice a Česká Kamenice není výjimkou. Naší rodinnou firmou MOBIS, která má v oboru fotovoltaiky třicetileté zkušenosti, se specializujeme na kvalitní a přístupné řešení pro všechny naše klienty.

Nabízíme všestranný tým včetně odborných projektantů, elektrikářů, revizních a servisních techniků v rámci naší silné síly pracovníků v České Kamenici. Zaručujeme urychlenou realizaci bez jakýchkoliv potřebných záloh a s možností instalace do 60 dnů.

Pro naše potenciální zákazníky v České Kamenici nabízíme velmi praktický způsob kontaku, kdy stačí zanechat své telefonní číslo pro bezplatnou konzultaci v oblasti fotovoltaiky. Usilujeme o to, aby byl proces výběru a instalace solarů co nejbezbolestnější a nejeffektivnější pro naše klienty v České Kamenici.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Poloha a orientace: Prvním a možná nejdůležitějším faktorem je poloha a orientace vašeho objektu, na kterém plánujete instalovat solární panely. Ideální poloha pro instalaci fotovoltaické elektrárny je na jih, kde je nejvíce slunečního záření.

Spotřeba elektrické energie: Před investicí do fotovoltaické elektrárny je nutné zmapovat vaši aktuální spotřebu elektrické energie. Pokud je vaše spotřeba velmi nízká a nemáte možnost energii uskladnit ani prodat zpět do sítě, mohla by být návratnost vaší investice velmi dlouhá.

Finanční zdroje: Jedním z nejdůležitějších faktorů je samozřejmě financování vaší fotovoltaické elektrárny. Cena instalace solárních panelů se pohybuje od několika tisíc do stovek tisíc korun. Existuje celá řada dotací a úvěrů, které mohou financování vaší fotovoltaické elektrárny usnadnit.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Střechy jsou klíčovým prvkem pro úspěšnou instalaci solárních panelů. Rozloha, orientace a materiál střechy jsou faktory, které určují vhodnost vaší střechy pro instalaci solárních panelů. Bez dostatečně velké plochy, správné orientace nebo vhodného materiálu se efektivita fotovoltaických panelů může snížit, což má za následek snížení jejich výkonu.

Také doslova pevnost vaší střechy je rozhodující. Střecha musí být schopná nést váhu solárních panelů a dalších konstrukčních prvků bez toho, aby došlo k její deformaci.

Nejjednodušší způsob jak zjistit, zda je vaše střecha vhodná pro instalaci solárních panelů, je využít našich bezplatných služeb technického zhodnocení domu. Náš technik provede podrobný průzkum a poskytne Vám nezávislé hodnocení vhodnosti Vaší střechy pro instalaci solárních panelů.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

V první řadě je nutné si uvědomit, že každý dotační program má svá specifická pravidla a podmínky. Před podáním žádosti je tedy dobré se s těmito pravidly detailně seznámit a ověřit si, zda-li je vaše lokalita (například město Česká Kamenice) v daném programu zahrnuta a zda vaše plánovaná solární elektrárna splňuje všechny požadavky.

Důležitou podmínkou pro získání dotace v rámci programu Nová zelená úsporám je například to, že stavební úpravy musí být provedeny až po podání žádosti o dotaci. Solární elektrárna tak nemůže být instalována před podáním žádosti. Kromě toho musí být místem instalace nemovitost sloužící k bydlení a solární panely musí být nové a splňovat některé další technické požadavky.

Pokud si nejste jisti, jak na podání žádosti, můžete se obrátit na odborníky nebo na příslušnou instituci. V České Kamenici najdete několik firem, které vám s podáním žádosti mohou pomoci. Na žádosti by měl být vždy detailně popsán váš projekt, včetně odhadovaných nákladů a plánovaného termínu realizace. Nezapomeňte také ověřit, zda jsou v programu ještě dostupné prostředky. Podrobné informace o jednotlivých dotačních programech naleznete na webových stránkách Ministerstva průmyslu a obchodu ČR nebo na stránkách Státního fondu životního prostředí ČR.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Pokud uvažujete o instalaci fotovoltaické elektrárny v České Kamenici, je nezbytné zkontrolovat, zda vás distributor energetické sítě připojí. Bez tohoto nezbytného kroku by mohla být vaše solární elektrárna efektivně "odříznutá" od sítě, což by znamenalo, že jakékoliv přebytky energie nemohou být prodány zpět do sítě.

Potenciál připojitelnosti do sítě se liší v závislosti na místě. Pro zjištění situace v České Kamenice můžete použít vysoce přesný nástroj poskytovaný EGD - mapu připojitelnosti. Modrá značka na mapě ukazuje oblasti, kde je již kapacita sítě naplněna.

Nicméně, nejvíce přesných informací o možnosti připojení v České Kamenice obdržíte až po podání žádosti o připojení k distributorovi. Tuto službu obvykle pro své zákazníky zajišťuje dodavatel fotovoltaických elektráren.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Při rozhodování o investici do solární elektrárny v České Kamenici je třeba zvážit mnoho faktorů. Hlavním z nich jsou celková spotřeba elektrické energie, cena elektřiny a dostupnost dotační podpory, ve spojení s velikostí a typem navrženého systému.

Firmy působící v České Kamenici vám mohou slíbit rychlou návratnost, ale tyto předpovědi jsou často pouze orientační. Ekonomickou analýzu výhodnosti fotovoltaické elektrárny lze provést bezplatně s využitím nejpřesnějších dat a cenových předpovědí.

I přes to, že se jedná o odhad, je takový výpočet velmi důležitý pro zhodnocení hospodárnosti solární elektrárny v České Kamenici. Než se rozhodnete pro výstavbu, je dobré mít alespoň představu o potenciální návratnosti investice.

Závěr

Investice do fotovoltaické elektrárny je volba, jež vyžaduje důkladnou přípravu a úvahu. Naše společnost nabízí bezplatnou konzultaci pro ty, kteří uvažují o instalaci takových zařízení v regionu Česká Kamenice.

Chcete-li se dozvědět více o možnostech a výhodách fotovoltaických elektráren v České Kamenici, neváhejte se na nás obrátit. Získáte tak přístup k nejnovějším informacím a technickým znalostem, které Vám pomohou učinit informované rozhodnutí.

Chceme podpořit trvale udržitelný rozvoj v České Kamenici prostřednictvím podpory fotovoltaických elektráren. Dejte nám vědět své telefonní číslo a my se Vám ozveme co nejdříve to bude možné.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Jaký je poptávkový stav fotovoltaických systémů v Česká Kamenice?

  Díky rostoucím cenám energie a stále většímu zájmu o obnovitelné zdroje energie se zvyšuje i poptávka po fotovoltaických systémech v regionu Česká Kamenice. Jako firma MOBIS máme zkušenosti s instalací solárních elektráren v této oblasti a jsme schopni poskytnout odborný a individuální přístup pro splnění konkrétních energetických potřeb našich zákazníků.

 • Jakou roli hraje naše firma MOBIS v oblasti fotovoltaiky v Česká Kamenice?

  Naše rodinná firma MOBIS je v oblasti fotovoltaiky držitelem silné pozice. Už po mnoho let nabízíme komplexní služby v oblasti solární energie. Naše služby zahrnují vše od projektu až po samotnou instalaci solární elektrárny. Snažíme se vždy plně vyhovět potřebám našich zákazníků a přizpůsobit se specifickým podmínkám a požadavkům dané lokality, jako je Česká Kamenice.

 • Jaké jsou možnosti pro získání dotací na fotovoltaiku v Česká Kamenice?

  Při využití obnovitelných zdrojů energie, jako je fotovoltaická elektrárna, je možné v Česká Kamenice získat různé dotační programy. Tyto dotace mohou významně zkrátit dobu návratnosti investice. Naše firma MOBIS má bohaté zkušenosti s těmito procesy a jsme připraveni našim zákazníkům pomoci s žádostmi o dotace a zajistit, aby všechny podmínky pro získání podpory byly správně splněny.

Další lokality: