Fotovoltaika Žebrák: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Středočeský kraj > Žebrák

Na trhu s fotovoltaikou se již třicet let pohybuje rodinná firma MOBIS, která má své kořeny v malebném městečku Žebrák v Středočeském kraji.

Společnost se pyšní svým vlastním realizačním týmem, který obsahuje zkušené projektanty, elektrikáře a pravidelně prověřované servisní techniky. Díky této skvělé sestavě dokáže MOBIS instalovat solární elektrárny v neuvěřitelném čase do 60 dnů a to bez nucení klientů do vybírání zálod.

Hlavním cílem rodinné firmy MOBIS je přiblížit veřejnosti kladné aspekty fotovoltaiky. Pokud máte o služby této firmy zájem, neváhejte zanechat své telefonní číslo pro další komunikaci. Díky tomu vám firma zajistí bezplatnou konzultaci a odpoví na všechny vaše otázky týkající se instalace solárních panelů v obci Žebrák, Středočeský kraj.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

První důležitou skutečností, kterou je zapotřebí zvážit je, zda je váš dům nebo pozemek vhodný pro instalaci fotovoltaické elektrárny. Ke klíčovým faktorům patří orientace střechy, dostatečný prostor pro umístění solárních panelů a absence stínících překážek.

Dalším významným aspektem je finanční stránka investice. Je zde potřeba zvážit cenu instalace, dostupné granty a dotace, návratnost investice a případnou úvěrovou zátěž. Výhodou může být vlastní výroba elektrické energie a její prodej zpět do sítě.

Posledním důležitým aspektem je výběr dodavatelské firmy. Je nutné vybrat společnost, která má dostatečné zkušenosti, reference a poskytne kvalitní záruky na instalaci. Toto je klíčové pro úspěšnou a bezproblémovou realizaci fotovoltaické elektrárny na vašem domě v městě Žebrák Středočeský kraj.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

V oblasti instalace solárních panelů je klíčovým pojmem vhodnost dané střechy. Potenciálním zákazníkům se proto nabízí bezplatné služby technického zhodnocení jejich domů ve městě Žebrák ve Středočeském kraji. Prvotním krokem tohoto posouzení je zhodnocení velikosti a orientace střechy.

Pokud je střecha příliš malá nebo špatně orientovaná, solární panely nemohou být efektivně umístěny, což vede k snížené produkci energie. Dalším rozhodujícím faktorem je material střechy. Například střechy z eternitu jsou často problematické, jelikož po jejich instalaci může dojít k průniku vody.

Konečně, statika střechy je důležitou součástí hodnocení. Zatížení panelů a konstrukcí by nemělo střechu deformovat. Pro zákazníky z Žebráku ve Středočeském kraji nabízíme kvalifikovanou asistenci při technickém zhodnocení jejich střech pro instalaci solárních panelů.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Město Žebrák, ležící ve Středočeském kraji, také umožňuje obyvatelům využití těchto programů pro získání dotací na fotovoltaiku. Investice do solárního systému je tak atraktivní nejen pro zisk, ale i pro snížení emisí a šetrné zacházení se zdroji energie.

Podmínky pro získání dotace na fotovoltaiku jsou různé v rámci jednotlivých programů, ale obecně se požaduje technická dokumentace, předložení návrhu řešení a ekonomický rozpočet projektu. V rámci programu Nová zelená úsporám je potřeba také zajištění odborného dozoru nad realizací projektu.

Přestože proces získání dotace vyžaduje nemalé úsilí, výhody, které s sebou nese, jsou značné. Nejenže se zkrátí návratnost investice, ale také přispějete k zelenější budoucnosti Žebráku ve Středočeském kraji a zlepšíte kvalitu života pro sebe i pro další obyvatele města. Je nezbytné tuto příležitost nenechat si ujít.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Připojování fotovoltaické elektrárny do distribuční sítě je klíčovým momentem pro maximální využití jejího potenciálu. Distribuční společnosti mají povinnost elektrárnu připojit, pokud je kapacita dostupná, avšak omezení mohou být v důsledku nesdílené kapacity distribuční sítě.

Je důležité provést předchozí analýzu, před tím než se rozhodnete pro instalaci solárního systému, aby jste měli jistotu že bude možné jej připojit. Mapa připojitelnosti vytvořená EGD je užitečným nástrojem pro tuto počáteční analýzu.

Žebrák v Středočeském kraji je jednou z oblastí, kde je možné zjistit kapacitu sítě a možnosti připojení vaší fotovoltaické elektrárny. Pro přesné zjištění možnosti připojení je potřeba podat žádost k provozovateli distribuční soustavy.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Investice do solární elektrárny se může na první pohled zdát jako velký finanční zásah, nicméně při správné kalkulaci a zohlednění všech faktorů může být velmi výhodná. Hlavním faktorem je nejen počáteční investice, ale i náklady na provoz a údržbu, množství slunečních dní v konkrétní lokalitě a účinnost samotných panelů.

Důležité je vyhodnotit celkovou spotřebu elektrické energie, zjistit cenu elektřiny a zvážit případnou dotační podporu. V Žebráku ve Středočeském kraji, například, je dostatek slunečních dní a nabízí se zde tak výhodné podmínky pro instalaci solární elektrárny. Firmy často slibují rychlou návratnost investice, ale je dobré vzít v potaz, že tyto předpovědi jsou často odhad.

Pokud zvažujete investici do solární elektrárny v Žebráku ve Středočeském kraji, poradíme Vám s ekonomickou analýzou a vyhodnocením výhodnosti takové investice. I když se jedná o odhad, může to být velmi užitečné pro rozhodování o této investici.

Závěr

Žebrák, ve Středočeském kraji, je vhodným místem pro instalaci fotovoltaických elektráren z důvodu své průměrné úrovně slunečního záření. Přesto je důležité posoudit několik faktorů, které by mohly ovlivnit efektivitu a návratnost investice do fotovoltaiky.

Předtím, než se rozhodnete pro investici do fotovoltaické elektrárny, je zásadní zhodnotit některé aspekty. Mezi nejvýznamnější patří orientace budovy, sklon střechy, stínění a typ použitého střešního materiálu.

V případě, že všechny tyto faktory vychází pro Žebrák pozitivně, může být investice do fotovoltaické elektrárny výhodná. Také je důležité si uvědomit, že náklady na instalaci fotovoltaických systémů se snižují a účinnost se zvyšuje, což zvyšuje atraktivitu této investiční možnosti. Takovéto investice přinášejí jak finanční úsporu, tak přispívají ke snižování emisí skleníkových plynů.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Proč by měl být můj první výběr pro instalaci fotovoltaických systémů právě MOBIS v Žebráku?

  Jako rodinná firma s dlouholetou historií nabízí MOBIS kompletní balíček služeb. Od projektování až po samotnou instalaci, vše zajišťujeme my. Naše dlouhodobá přítomnost v oboru nám umožňuje nabídnout kvalitu a spolehlivost naší práce, které jsou kritické pro prodlouženou životnost vašeho fotovoltaickýho systému.

 • Jaké jsou výhody investování do fotovoltaických systémů v Žebráku?

  Investování do fotovoltaiky v Žebráku se stává stále oblíběnější díky rostoucím cenám energie a nestabilním dodávkám. Navíc, podpory z obnovitelných zdrojů a významné dotační podpory mohou významně zkrátit dobu návratnosti vaší investice. Také je důležité zmínit, že fotovoltaický systém příznivě ovlivňuje hodnotu nemovitostí.

 • Jaký význam má technická vhodnost střechy pro instalaci fotovoltaických systémů v Žebráku?

  Technická vhodnost střechy je jednou z klíčových otázek při plánování instalace fotovoltaického systému. Je třeba zvážit nejen sklon a velikost střechy, ale také její orientaci vůči světovým stranám. Naše firma MOBIS vám s touto otázkou ráda pomůže a navrhne optimální řešení právě pro vaši střechu v Žebráku.

Další lokality: