Fotovoltaika Velvary: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Středočeský kraj > Velvary

Fotovoltaika Velvary je klíčovým hráčem na trhu s obnovitelnou energií ve Středočeském kraji. Naše společnost MOBIS je zde již 30 let a důrazně přispívá k udržitelnosti regionu prostřednictvím dodávek solárních elektráren.

Pracujeme na principu „klíč na ruku“, což znamená, že vám poskytneme kompletní řešení fotovoltaiky na míru. Disponujeme vlastními projektanty, elektrikáři, revizními i servisními techniky v oblasti fotovoltaiky Velvary. Naše firma nevybírá žádné zálohy a zaručuje rychlou instalaci do 60 dnů.

Pokud máte zájem se dozvědět více o fotovoltaice Velvary, neváhejte nám zanechat své telefonní číslo a my se vám co nejdříve ozveme pro bezplatnou konzultaci. Zapojte se tak do rozvoje obnovitelné energie ve Velvarech a přidejte se k nám v MOBIS na cestě k udržitelnějšímu Středočeskému kraji.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Poloha nemovitosti: Umístění nemovitosti je jedním z nejvíce ovlivňujících faktorů. Nemovitosti na jihu České republiky anebo ve vyšší nadmořské výšce jsou vhodnější pro instalaci solární elektrárny než nemovitosti na severu země nebo v nižších polohách.

Stínování: Tento faktor je často opomíjený, ačkoliv má velmi důležitý význam. Při instalaci fotovoltaických panelů je třeba zohlednit, zda na ně nebude padat stín z okolních stromů, budov, komínů a jiných překážek, které by snižovaly jejich efektivitu.

V případě, že vlastníte nemovitost, která je umístěna na jihu země, například ve městě Velvary Středočeský kraj, a nemáte problémy se stínováním, je investice do fotovoltaiky pro vás pravděpodobně velmi výhodná. Pokud naopak vaše nemovitost leží na severu země a je silně stínována, mohla by být investice méně výhodná a měli byste zvážit alternativní způsoby využití obnovitelných zdrojů elektrické energie.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Velvary Středočeský kraj jsou ideálním místem pro instalaci solárních panelů. Je však důležité pochopit, že ne každá střecha je vhodná pro instalaci fotovoltaické elektrárny. Pokud je střecha příliš malá nebo špatně orientovaná, může celkově utrpět efektivita výroby solární energie.

Dále, pokud je střecha vytvořena z nevhodného materiálu, například z eternitu, může dojít k problémům, jako je například zatečení do domu po instalaci panelů. Statika střechy je dalším důležitým faktorem, který je třeba vzít v potaz, neboť solární panely a příslušné konstrukce mohou zvýšit celkové zatížení střechy.

Aby se tyto potenciální problémy předešlo, Velvary Středočeský kraj nabízí bezplatné služby technického zhodnocení vašeho domu pro účely instalace fotovoltaiky, které umožní určit, zda vaše střecha je vhodná pro instalaci solárních panelů. Tato služba je prováděna kvalifikovanými technickými odborníky.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Velvary ve Středočeském kraji se také zapsaly do trendu podpor obnovitelných zdrojů energie a využívání solárních elektráren. Tento trend je podpořen i dotačními programy, které stimulují domácnosti a instituce k využívání obnovitelných zdrojů energie.

Dotační programy, jakými jsou například RES+, OP TAK nebo Nová zelená úsporám se v Velvarách a celém Středočeském kraji těší rostoucí oblibě. Je důležité si uvědomit, že tyto programy výrazně snižují náklady na instalaci solárních elektráren a zkracují tak dobu návratnosti investice. Neméně důležitá je i skutečnost, že se od 1.9.2024 mění program Nová zelená úsporám, který je momentálně předmětem mnoha dotací na solární elektrárny v domácnostech a bytech ve Velvarách a širším Středočeském kraji.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Při plánování výstavby fotovoltaické elektrárny je nutné vzít v potaz připojení k distribuční síti. Bez tohoto připojení bude elektrárna fungovat pouze v tzv. "ostrovním režimu", který neumožňuje prodej přebytků energie zpět do sítě.

Kapacita sítě se liší v závislosti na konkrétním místě, ať už jde o Velvary ve Středočeském kraji nebo jakékoliv jiné místo. Pro získání přesnějších informací o možnosti připojení doporučujeme využití mapy připojitelnosti od EGD. Tento nástroj pomůže zjistit, zda je kapacita sítě v daném místě již vyčerpaná.

Nicméně, 100% přesnosti o možnosti připojení lze dosáhnout pouze prostřednictvím formální žádosti o připojení. Naše společnost tyto žádosti pro naše zákazníky vyřizuje a pomáhá tak zjistit možnost připojení v konkrétním místě, jako jsou například Velvary ve Středočeském kraji.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Velvary, malebné město v Středočeském kraji, je ideální pro lidi, kteří jsou připraveni investovat do solární elektrárny. Ekonomický výnos takové investice může být značný, ale je důležité zvážit všechny relevantní faktory.

Při rozhodování o investici do solární elektrárny v Velvarech je třeba brát v úvahu mnoho faktorů, včetně celkové spotřeby elektrické energie, ceny elektřiny a dotační podpory. Rovněž je vhodné pečlivě zvážit velikost a typ navrženého systému.

Instalační firmy často lákají zákazníky na nízkou dobu návratnosti investice. Nicméně, je třeba si uvědomit, že tyto odhady jsou orientační a Velvary, přes všechny své výhody v Středočeském kraj, nemusí vždy splňovat očekávání. Na druhou stranu, i přesto je tento odhad důležitý při rozhodování o investici do solární elektrárny.

Závěr

Velvary Středočeský kraj je ideální lokalitou pro instalaci fotovoltaických panelů, díky svému pravidelnému slunečnímu svitu a politice podporující "zelené" investice. Nicméně, než se rozhodnete pro realizaci projektu, je důležité pečlivě se zamyslet nad prvkami, jako je náklady na instalaci, výnosy, specifika vašeho domu a možné státní dotace.

Výběr vhodné fotovoltaické elektrárny vyžaduje prozkoumat technické aspekty, například pozici slunce v průběhu roku, délku slunečního záření během dne a roční spotřebu elektrické energie. V první řadě je třeba zhodnotit, zda lokalita Velvary Středočeský kraj splňuje podmínky pro úspěšnou provozování fotovoltaické elektrárny nebo je lepší zvážit jinou lokalitu.

Pro usnadnění rozhodnutí, nabízíme bezplatnou konzultaci v oblasti fotovoltaiky, kde probereme specifika vaší nemovitosti a poskytneme vám návrh na míru. Kontaktujte nás a objevte příležitosti, které přináší instalace fotovoltaické elektrárny v oblasti Velvary Středočeský kraj.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Proč zvolit firmu Mobis pro instalaci fotovoltaických systémů ve Velvary, Středočeský kraj?

  Firma Mobis, se sídlem ve Velvarech, Středočeský kraj, je specialista na fotovoltaické systémy s dlouholetou praxí. Poskytujeme kompletní služby - od návrhu projektu přes instalaci, až po dlouhodobou servisní podporu.

 • Jaké jsou výhody investice do fotovoltaiky ve Velvarech, Středočeský kraj?

  Investice do fotovoltaiky se stávají stále populárnější kvůli rostoucím cenám energie, nestabilitě dodávek a podpoře obnovitelných zdrojů. Díky solární energii je možné dosáhnout významné úspory na nákladech za elektrickou energii, a to nejen pro domácnosti, ale i pro průmysl ve Velvarech.

 • Jaké jsou podmínky pro získání dotací na fotovoltaiku ve Velvarech, Středočeský kraj?

  Dotace na fotovoltaiku mohou výrazně zkrátit dobu návratnosti investice. Podmínky pro získání dotací závisí na konkrétních podmínkách dané obce a na specifických technických a ekonomických parametrech projektu. Naše společnost Mobis se vám ráda postará o kompletní administrativu spojenou se získáním dotací.

Další lokality: