Fotovoltaika Veltrusy: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Středočeský kraj > Veltrusy

V obci Veltrusy v Středočeském kraji se stále více domácností rozhoduje pro instalaci fotovoltaických panelů. Fotovoltaika je jedním z klíčových způsobů jak získávat udržitelnou energii z přírodních zdrojů.

Jestliže jako obyvatel Veltrus přemýšlíte o instalaci fotovoltaických panelů, pak je rodinná firma MOBIS, která je na tomto trhu již 30 let, vaší správnou volbou. Disponuje vlastním realizačním týmem, včetně projektantů, elektrikářů, revizních a servisních techniků.

Důležitou informací je, že na solární elektrárnu tato firma nevybírá žádné zálohy a instalace probíhá do 60 dnů. Pokud máte zájem o fotovoltaiku a chcete zanechat telefonní číslo, rodinná firma MOBIS se vám co nejdříve ozve pro bezplatnou konzultaci.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

1. Místo instalace: Nezbytností je dostatečné množství slunečního světla pro efektivitu zařízení. Místo, kde žijete, určuje množství slunečního světla, které můžete počítat v průběhu roku. Je tedy důležité, abyste žili v místě s dostatečným množstvím slunečního světla, jako je například Veltrusy ve Středočeském kraji.

2. Náklady na instalaci: Tyto náklady by měly zahrnovat nejen cenu solárních panelů, ale také další související náklady, jako jsou náklady na instalaci, připojení k elektrické síti a další úpravy nemovitosti. Průměrné náklady na solární systém v Veltrusy ve Středočeském kraji mohou být vyšší než v jiných oblastech, ale výkyvy v cenách mohou být způsobeny řadou faktorů včetně lokalit, velikosti systému a kvality panelů.

3. Finanční výnosy: Solární panely mohou přinést značné finanční úspory v průběhu jejich životnosti. Existují různé metody, jak posoudit finanční výhodnost solárních panelů, včetně výpočtu doby návratnosti investice. Je důležité brát v úvahu jak výchozí investici, tak také pokračující úspory z výroby energie při výpočtech pro investice do fotovoltaiky v Veltrusy ve Středočeském kraji.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Veltrusy Středočeský kraj se může pochlubit mnoha domy, které jsou vhodné pro instalaci solárních panelů. Avšak, přestože je střecha domu velká a orientovaná správně, je nutné vzít v potaz další faktory jako je materiál střechy a její statika.

Některé střechy, například ty pokryté eternitem, jsou náchylné k pronikání vody po instalaci solárních panelů, což vede k odmítání takových střech instalačními firmami. Důležitější je vyhodnotit, zda konstrukce střechy dokáže unést zátěž z panelů a konstrukcí, aby nedošlo k poškození nebo deformaci.

Veltrusy Středočeský kraj nabízí bezplatnou službu technického zhodnocení Vašeho domu pro účely instalace fotovoltaiky, kterou provádí technik. Tato služba je ideální pro zjištění, zda je Vaše střecha je technicky schopná nést solární panely a zda je ideální pro jejich instalaci.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Veltrusy Středočeský kraj nabízí obyvatelům mnoho možností, jak využít obnovitelných zdrojů energie. Solární elektrárny jsou jednou z nich a nová vládní opatření umožňují získat dotační podporu na jejich instalaci.

Zařazení do dotačního programu může výrazně zkrátit dobu návratnosti investice do solární elektrárny. Mezi těmito programy jsou například RES+ a OP TAK, ale mějte na paměti, že tyto podmínky se mohou od 1.9.2024 změnit.

V zájmu udržitelného života je důležité, aby obyvatelé Veltrusy Středočeský kraj využívali možností, které jim dotační programy nabízejí. Obnovitelné zdroje jsou klíčem k udržitelné budoucnosti a pomocí dotací mohou být pro rodinné a bytové domy dosažitelné.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Fotovoltaické elektrárny jsou stále populárnější mezi majiteli nemovitostí ve Veltrusy, Středočeský kraj, ale mnoho majitelů se ptá, zda je provozovatel distribuční soustavy "připojí" do distribuční sítě. Bez tohoto připojení by bylo možné provozovat elektrárnu jen v takzvaném "ostrovním režimu", což znamená, že nelze prodávat nadbytečnou energii zpět do sítě.

Kapacita distributora se liší podle místa, takže připojení vaší fotovoltaické elektrárny v Veltrusy, Středočeský kraj může být omezeno. Mapa připojitelnosti poskytovaná Energetickým regulačním úřadem vám může poskytnout přibližnou představu o dostupnosti kapacity.

Nicméně, konečná jistota o připojení elektrárny do sítě může být potvrzena pouze požádáním o připojení, které mohou za vás vyřídit odborníci na fotovoltaické elektrárny ve Veltrusy, Středočeský kraj.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Veltrusy Středočeský kraj se v posledních letech stává zajímavou destinací pro investice do solárních elektráren. Mnoho ekonomických analýz naznačuje, že solární energetika může být velmi výhodnou investicí, vzhledem k rostoucím cenám energií a dostupným dotačním programům.

Při rozhodování o investici do solární elektrárny je třeba neopomenout aspekty jako celkovou spotřebu elektrické energie, aktuální cenu elektřiny, dostupné dotační programy a také velikost a typ navrhovaného solárního systému. Rovněž je třeba brát s rezervou sliby installačních firem o krátké návratnosti investice, neboť výsledky těchto analýz jsou často velmi orientační a celková návratnost může být v praxi jiná.

Je potřeba si uvědomit, že ačkoliv se jedná o prognózu, její znalost je klíčová pro zhodnocení výhodnosti investice do solárních panelů v městě Veltrusy Středočeský kraj. Každá investice sebou nese určitá rizika a proto je důležité vycházet z co nejpreciznějších dat a předpovědí.

Závěr

Pokud máte nemovitost v obci Veltrusy ve Středočeském kraji, pak by měla být vaším prvním krokem kontrola místních podmínek. To zahrnuje hodnocení kvality slunečního světla, podnebí a dalších faktorů, jako je orientace nemovitosti, které mohou ovlivnit efektivitu elektrárny.

Je také důležité se podívat na finanční stránku věci. To znamená zhodnotit potenciální návratnost vaší investice, přihlédnout k nákladům na instalaci a údržbu fotovoltaické elektrárny, ale i zvážit dostupné dotace a daňové úlevy. Skutečná finanční výhodnost instalace fotovoltaických panelů může záviset na řadě faktorů včetně místních sazeb za elektřinu a možnosti prodat přebytečnou energii zpět do sítě.

Nakonec byste měli zvážit také dlouhodobé aspekty využití fotovoltaiky. To zahrnuje potřebu pravidelných kontrol a údržby systému, úvahy o změnách v energetických potřebách vaší nemovitosti v budoucnosti, technologickém vývoji v oblasti fotovoltaiky a možných změnách v legislativě. Při rozhodování o investici do fotovoltaické elektrárny v obci Veltrusy ve Středočeském kraji by měly být tyto aspekty brány v úvahu.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Proč je Fotovoltaika výhodnou investicí v oblasti Veltrusy Středočeský kraj?

  Díky rostoucím cenám energie a nestabilitě dodávek se fotovoltaika stává populární volbou i pro obyvatele Veltrusy Středočeský kraj. Společnost Mobis Vám nabídne komplexní služby od projektování po instalaci, díky čemuž získáte bezstarostnou a dlouhodobě výhodnou investici do vlastní výroby energie.

 • Jaký vliv má technická vhodnost střechy v Veltrusy Středočeský kraj na instalaci fotovoltaického systému?

  Technická vhodnost střechy hraje klíčovou roli při instalaci fotovoltaického systému. Odborníci společnosti Mobis provedou detailní analýzu Vaší střechy a navrhnou optimální řešení, které nejlépe vyhovuje podmínkám ve Veltrusy Středočeský kraj.

 • Jaké jsou možnosti dotační podpory pro instalaci fotovoltaických systémů v Veltrusy Středočeský kraj?

  Dotace mohou výrazně snížit počáteční investice do fotovoltaického systému. Společnost Mobis má dlouhodobé zkušenosti s vyřizováním dotací a pomůže Vám orientovat se v aktuálních podmínkách pro získání podpory ve Veltrusy Středočeský kraj.

Další lokality: