Fotovoltaika Šestajovice: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Středočeský kraj > Šestajovice

Velmi důležitým hráčem na poli fotovoltaiky jsou právě v Šestajovicích působící MOBIS. Tato rodinná firma se odborně věnuje fotovoltaickým systémům již 30 let, což jim přináší neocenitelné zkušenosti a odborný vhled.

V balíčku MOBIS naleznete kompletní servis od projektantů, elektrikářů až po revizní a servisní techniky. Zajímavá je jejich rychlá realizace, kdy se zákazníkům dostává instalace solární elektrárny bez nutnosti platit zálohy a to vše do 60 dnů od formalit.

Pokud máte zájem o solární energii v Šestajovicích, neváhejte a zanechte své telefonní číslo společnosti MOBIS, nabízejí bezplatnou konzultaci pro potenciální zájemce. Šestajovice mají v oblasti fotovoltaiky očividně na co být hrdé.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Prvním důležitým faktorem je poloha vašeho domu či pozemku, kde plánujete instalovat solární panely. Ideální jsou lokality s vysokou intenzitou svitu, směřující na jih a bez stínu. Na druhé straně, vaše fotovoltaická elektrárna může být účinná i v oblačných dnech nebo ve stíně, ale méně intenzivní sluneční svit snižuje její výkonnost.

Dále je důležitá velikost vašeho rozpočtu. Instalace fotovoltaické elektrárny je počátečně poměrně nákladná, ale je možné získat dotace od státu nebo využít úvěrů se zvýhodněným úrokem. Návratnost investice do fotovoltaiky je obecně 7 - 10 let. Údržba a provoz fotovoltaické elektrárny je pak již minimální a náklady na elektrickou energii se výrazně sníží.

Posledním, ale neméně důležitým faktorem je volba instalační firmy. Před investicí je důležité zvolit prověřenou firmu s dobrými referencemi a zkušenostmi v oblasti fotovoltaiky. Vyhněte se firmám, které nabízejí nerealisticky nízké ceny - kvalita instalace a použitého materiálu se může výrazně promítnout do výkonnosti a životnosti vaší fotovoltaické elektrárny.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Šestajovice se stávají populární lokalitou pro instalaci solárních panelů. Ale je důležité si uvědomit, že ne každá střecha je ideální pro instalaci fotovoltaické elektrárny. Hlavními úskalími mohou být malý rozměr střechy, nevhodná orientace či nevyhovující materiál, jako je například eternit.

I když máte na střeše vašeho domu v Šestajovicích dostatek místa, je nutné zohlednit i její statiku, aby zatížení panelů a konstrukcí střechu nedeformovalo. To je další důležitý aspekt, který je třeba vzít v úvahu před instalací solárních panelů.

Pokud si nejste jisti, naše firma nabízí bezplatné služby technického zhodnocení vašeho domu pro účely instalace fotovoltaiky. Získáte tak přehled o technické vhodnosti vaší střechy pro instalaci solárních panelů v Šestajovicích.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

V dotačním programu Nová zelená úsporám, ktorej podmínky se od 1.9.2024 mění, můžete získat až 90 % dotace na výstavbu fotovoltaických elektráren rozesetých po České republice od Slezka až po jeden z jejích posledních koutů, kterým jsou Šestajovice.

Pokud tedy máte dům nebo byt jakkoli kousek od Šestajovic a uvažujete o investici do výstavby fotovoltaické elektrárny, tato dotace by Vám mohla výrazně pomoci k rychlejší návratnosti Vaší investice. To znamená, že se Vám peníze za investovanou elektrárnu vrátí rychleji díky dotaci, a tak Vás fotovoltaika v Šestajovicích nebo kdekoliv jinde vyjde výrazně levněji.

V případě dotazů se obraťte na městský úřad v Šestajovicích, kde Vám poskytnou nejen informace o dotačních programech, ale také Vás provedou celým procesem žádosti o dotaci. Dotace na fotovoltaiku je tedy výhodná pro každého, kdo se rozhodne investovat do obnovitelných zdrojů energie, ať už bydlí kdekoli v České republice od pralesa Boubín po Šestajovice.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Planujete-li instalaci fotovoltaické elektrárny v Šestajovicích, je nezbytné zjistit, zda vás místní provozovatel distribuční soustavy "připojí" do své sítě. Bez tohoto připojení lze elektrárnu využívat pouze v takzvaném ostrovním režimu, což ovšem znamená, že nemůžete prodávat přebytky energie zpět do sítě a elektrárna je efektivně "odříznutá" od zbytku elektrické sítě.

Kapacita distribuční sítě je různá v různých místech a pro ověření dostupnosti v Šestajovicích je možné využít nástroj nabízený EGD, označovaný jako mapa připojitelnosti. Pomocí této mapy můžete zjistit, zda je kapacita sítě ve vaší lokalitě již vyčerpaná, což by znamenalo, že je připojení vaší fotovoltaické elektrárny nemožné.

Nicméně, se stoprocentní jistotou můžete připojení zjistit až pomocí žádosti o připojení, kterou pro naše zákazníky z Šestajovic a okolí zajišťujeme my. Tudíž doporučujeme tuto žádost podat co nejdříve.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Šestajovice se stávají místem vzrůstajícího zájmu o solární technologie. Výjimečnými podmínkami pro takové investice jsou dostupnost jasného a pravidelného slunečního záření a otevřená, nezastavěná krajina.

Přesto je potřeba brát v potaz, že zvyšující se popularita solárních panelů může být ovlivněna marketingovými strategiemi dodavatelů. Ve Šestajovicích je proto důležité pečlivě zvážit investici do solární energie a provést se všemi relevantními faktory.

Místní ve Šestajovicích by měli zvážit detailní ekonomickou analýzu investice do solární energie, jak je uvedeno výše. Investice do solární energie je fascinující alternativa pro dlouhodobou ekonomickou a environmentální udržitelnost pro Šestajovice.

Závěr

Investovat do fotovoltaické elektrárny může být výhodné, ale je důležité mít na paměti několik zásadních požadavků. Nejprve je potřeba zjistit, zda má vaše nemovitost v Šestajovice dostatečnou expozici na slunce, a zda je střecha schopná unést váhu solárních panelů.

Dále je nezbytné zvážit finanční stránku investice. Náklady na instalaci fotovoltaického systému v Šestajovice mohou být vysoké, ale mohou být kompenzovány prostřednictvím státních podpor nebo úspor na energetických nákladech v dlouhodobém horizontu.

Z hlediska rozvoje udržitelné energie může být investování do fotovoltaických panelů v Šestajovice také cenným příspěvkem k ochraně životního prostředí. Vzhledem k rychlému vývoji technologií v oblasti obnovitelných zdrojů energie je důležité mít nejnovější informace před tím, než se rozhodnete k investici.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Je fotovoltaický systém vhodný pro měj domov v Šestajovice?

  Určitě! Naše rodinná firma Mobis má bohaté zkušenosti s instalací fotovoltaických systémů v obci Šestajovice. Pro instalaci fotovoltaického systému je důležité zvážit několik faktorů, jako je orientace střechy, její sklon a stínění. V Šestajovice je mnoho domů ideálně orientováno pro maximalizaci výhod solární energie.

 • Jaké jsou hlavní výhody investování do fotovoltaiky v Šestajovice?

  Investice do fotovoltaiky vám přináší mnoho výhod. Nejen že výrazně snižujete své náklady na elektrickou energii, ale také přispíváte ke snížení emisí CO2 a podporujete obnovitelné zdroje. Navíc, díky rostoucím cenám energie a nestabilitě dodávek, je fotovoltaický systém skvělým způsobem, jak se stát energeticky nezávislým.

 • Poskytuje MOBIS pomoc při získání dotací na fotovoltaiku pro obyvatele Šestajovice?

  Ano, jsme zde, abychom vám pomohli. MOBIS je rodinná firma se zkušenostmi v oblasti získávání dotací pro naše klienty. Dokážeme vás provést celým procesem a pomoci vám získat takovou podporu, která je pro vás nejvýhodnější.

Další lokality: