Fotovoltaika Sedlčany: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Středočeský kraj > Sedlčany

Sedlčany zažívají v posledních letech boom ve využívání fotovoltaiky. Rodinná firma MOBIS, působící na trhu již 30 let, se zaměřuje na instalaci solárních elektráren v daném regionu.

Fotovoltaika Sedlčany nabízí služby od instalace až po servis, a to díky profesionálnímu realizačnímu týmu, který zahrnuje projektanty, elektrikáře, revizní a servisní techniky. Jejich silnou stránkou je, že na solární elektrárnu nevybírají žádné zálohy a instalaci dokáží realizovat do 60 dní.

MOBIS taktéž nabízí bezplatnou konzultaci pro všechny zájemce o fotovoltaiku v Sedlčanech. Jediné, co od potenciálních klientů očekávají, je telefonní číslo pro rychlý kontakt a přípravu nabídky. Najděte tedy cestu k využití obnovitelných zdrojů u MOBIS a vstupte do světa fotovoltaiky v Sedlčanech.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Přístup k slunci: Tento faktor je klíčový pro úspěšnou instalaci fotovoltaického zařízení. Je třeba zvážit, jestli je váš pozemek dostatečně osluněný během dne a jestli se nenachází v stínu budov nebo stromů.

Velikost pozemku: Velikost pozemku určuje maximální možnou kapacitu vaší solární elektrárny. Pokud přemýšlíte o instalaci fotovoltaických panelů na střeše, je třeba zvážit i plochu a tvar střechy.

Dotace a úrovně tarifů pro odkup elektřiny : Dotace mohou výrazně snížit počáteční náklady na instalaci solárního zařízení. Úrovně tarifů pro odkup elektřiny se liší v závislosti na lokaci a velikosti instalovaného zařízení. V každém případě je důležité zjistit aktuální sazby a předpokládané budoucí změny.

Věříme, že výše uvedené rady vám pomohou při rozhodování o investici do fotovoltaické elektrárny v Sedlčanech. Energii můžete ušetřit také využitím energeticky účinných zařízení a aplikací.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Pokud zvažujete instalaci solárních panelů na střeše vašeho domu v Sedlčanech, je důležité se zaměřit na několik klíčových faktorů. První z nich je velikost střechy, která by měla být dostatečně velká, aby se na ní vešel potřebný počet panelů.

Dále je třeba vzít v úvahu orientaci střechy, protože nesprávná orientace může negativně ovlivnit výrobu elektrické energie. Dalším faktorem je materiál střechy, kde se například eternit často ukazuje jako problematický.

Nakonec je důležité zohlednit statiku střechy. Možností, jak technicky zhodnotit vaši střechu v Sedlčanech, je využití našich bezplatných služeb technického zhodnocení domu pro účely instalace fotovoltaiky.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

V Sedlčanech vynikají některé firmy svou odborností a zkušenostmi s výběrem těch nejvhodnějších dotací pro fotovoltaické elektrárny. Odborníci z těchto firem Vám pomohou zpracovat nezbytnou dokumentaci a zvýší tak pravděpodobnost získání dotace na fotovoltaickou elektrárnu.

Je dostupná také on-line poradna pro Sedlčany a okolí, která je určena pro ty, kdo se chtějí na fotovoltaické technologie orientovat a potřebují poradit. V rámci této poradny najdete informace o konkrétních dotacích, podmínkách jejich získání a také odborné články a poradenské materiály na téma fotovoltaiky.

Právě v Sedlčanech máte jedinečnou možnost získat finanční podporu na instalaci solární elektrárny a stát se tak součástí trendu směřujícího k udržitelnému využívání energie. Využijte širokou škálu dostupných dotací a přihlaste se do programu Nová zelená úsporám co nejrychleji, neboť se jeho podmínky od 1. září 2024 mění!

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

  • Vlastníci stávajících rodinných domů
  • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
  • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

  • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
  • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
  • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
  • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
  • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

  • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
  • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Fotovoltaická elektrárna je skvělou volbou pro ty, kdo hledají ekologické a efektivní zdroje energie. Nicméně, aby tato možnost byla maximálně využita, je potřeba zajistit, že bude elektrárna připojena do distribuční sítě provozovatele distribuční soustavy.

Kapacita distribuční sítě je limitujícím faktorem a liší se v jednotlivých oblastech. Pro lepší představu o kapacitě distribuční sítě ve vašem místě můžete využít nástroj EGD - mapa připojitelnosti. Jinak řečeno, na modře označených územích je kapacita sítě již vyčerpaná.

Ale dokonce i když je kapacita sítě ve vašem městě, Sedlčany, nebo jakékoliv jiné oblasti, zaplněna, stále existuje šance na připojení vaší fotovoltaické elektrárny. Definitivní odpověď získáte až s žádostí o připojení, kterou pro vás, naši zákazníci z města Sedlčany, rádi vyřídíme.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Investování do solární elektrárny se v poslední době stává stále oblíbenějším způsobem jak šetřit na nákladech za elektřinu a zároveň přispívat k ochraně životního prostředí. Přesto se mnoho lidí ptá, zda se taková investice skutečně vyplatí.

Rodinné domy v Sedlčanech, které ročně spotřebují přibližně 4000 kWh, by měly zvážit instalaci střední solární elektrárny. Podle našich výpočtů by se taková investice měla vrátit během 7 až 10 let. Důležité je také zmínit, že náklady na instalaci a provoz solární elektrárny v Sedlčanech mohou být značně ovlivněny dotačními programy.

Ovšem, vždy je nutné brát v úvahu mnoho faktorů: kromě výše zmíněné roční spotřeby a možnosti získání dotace je také důležité zohlednit orientaci střechy, úhel sklonu, velikost disponibilní plochy, a také lokální podmínky v Sedlčanech. Všechny tyto faktory mohou významně ovlivnit celkovou ekonomickou efektivnost investice do solární elektrárny.

Závěr

Předtím, než se rozhodnete pro investici do fotovoltaické elektrárny, je nezbytné vzít do úvahy několik klíčových faktorů.

Za prvé, mělo by se posoudit, zda je vaše nemovitost v Sedlčanech vhodná pro instalaci takovéto elektrárny. Je třeba zohlednit přístup k slunci, orientaci a sklon střechy a také strukturní integritu stavby.

Zadruhé, je potřeba posoudit investiční náklady a potencionální výnosy. Realita investic do fotovoltaiky v Sedlčanech je taková, že návratnost investice může být dlouhodobým závazkem. Zavolejte nám a naše odborné poradenství a bezplatnou konzultaci využijte k tomu, abyste získali přehled o potřebných finančních a technických aspektech.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

  • Jaké jsou výhody instalace fotovoltaických systémů v Sedlčanech společností MOBIS?

    Společnost MOBIS je rodinná firma působící v oblasti solární energie více než desetiletí. Nabízíme komplexní služby od projektování až po instalaci a údržbu fotovoltaických systémů. Při výstavbě fotovoltaiky v Sedlčanech se můžete spolehnout na naše zkušenosti, odborné znalosti a individuální přístup. Navíc, naše firma se řídí lokálními regulacemi, dotačními programy a specifickými podmínkami Sedlčan, což zajišťuje, že váš systém bude maximálně efektivní a výhodný.

  • Jakou úsporu mohu očekávat po instalaci fotovoltaického systému firmy MOBIS v Sedlčanech?

    Úspora po instalaci fotovoltaického systému závisí na několika faktorech, včetně velikosti systému, orientace střechy a roční spotřebě energie. Obecně lze říci, že v Sedlčanech se v průměru po instalaci fotovoltaického systému můžete těšit na snížení nákladů na elektřinu o 50-70%. Navíc, díky progresivním dotačním programům, které firma MOBIS obsáhle zná a ráda vám s nimi pomůže, se doba návratnosti investice může zkrátit na 7-10 let.

  • Je vaše firma MOBIS schopna zajistit úplnou realizaci fotovoltaických projektů v Sedlčanech?

    Ano, naše firma MOBIS je specialistou na řešení 'klíč na ruku' v oblasti fotovoltaiky. Vše začíná námi navrženým projektem, který je přizpůsoben konkrétním požadavkům a podmínkám vaší nemovitosti v Sedlčanech. Pokračujeme instalací systému pomocí našich certifikovaných odborníků a zároveň se staráme o zajištění veškerých povolení a dotací. Po dokončení instalace vám poskytneme podporu a údržbu pro maximální efektivitu systému a spokojenost.

Další lokality: