Fotovoltaika Rudná: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Středočeský kraj > Rudná

Firma MOBIS, rodinný podnik specializovaný na fotovoltaiku, je na trhu již přes 30 let a nabízí své služby i v městě Rudná. Díky vlastnímu realizačnímu týmu, který tvoří zkušení projektanti, elektrikáři, revizní a servisní technici, garantujeme profesionální instalaci solárních elektráren.

Zásadou naší práce je, že na solární elektrárnu nevybíráme žádné zálohy a její instalace proběhne do 60 dnů od uzavření smlouvy. Tento přístup nás odlišuje od konkurence a zaručuje spokojenost našich zákazníků v Rudná i v širokém okolí.

Pokud máte zájem o naše služby v oblasti fotovoltaiky, neváhejte nám zanechat své telefonní číslo. Kontaktuji vás co nejdříve pro bezplatnou konzultaci a společně najdeme nejvhodnější řešení pro váš dům či firmu v Rudná.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Rudná je obec s vysokým potenciálem pro využití solární energie a může být ideální lukrativní destinací pro investory. V první řadě je důležité si uvědomit, že návratnost investice do fotovoltaické elektrárny je značně ovlivněna geografickou polohou daného místa. Za ideální se považuje, pokud je místem instalace oblast s vysokým počtem slunečných hodin, jako je například Rudná.

Dále je potřebné posoudit dostupnost a kvalitu stávající elektroinstalace a také vhodnost stávající střešní konstrukce k instalaci. Pro návratnost investice je dále klíčový výběr kvalitního a spolehlivého dodavatele zařízení a služeb, stejně jako podmínky financování a možnosti čerpání dotací či úvěrů. V obci Rudná se může jednat o zkušené a prověřené instalatéry, kteří jsou schopni poskytnout kompletní služby v oblasti realizace solárních elektráren.

V neposlední řadě je též důležité pochopit legislativu a regulaci v oblasti fotovoltaiky. Například v Rudné platí místní stavební a energetické předpisy, které mohou ovlivnit rozmístění a design solární elektrárny, nebo také podmínky připojení k veřejné energetické síti.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

V obci Rudná, touto problematikou trápí rostoucí počet domácností. Pokud i Vy žijete v Rudné a zvažujete instalaci fotovoltaické elektrárny na Vaší střeše, je důležité zohlednit několik kritérií. Je střecha Vašeho domu dostatečně velká pro solární panely? Má správnou orientaci k sunu? Je vyrobena z vhodného materiálu a je dostatečně pevná pro umístění konstrukcí a samotných panelů?

Statika střechy je mnohdy opomíjena, ale je to jedno z nejdůležitějších kritérií - zvlášť v případě, kdy máte na střeše nainstalováno více panelů. Stejně tak je důležitá velikost střechy, protože pokud nemáte dostatek místa, nevleze se na střechu dostatek solárních panelů a potenciální výroba elektricité z fotovoltaiky utrpí.

Chcete-li dojít jistotě, můžete využít našich bezplatných služeb technického zhodnocení vašeho domu pro účely instalace fotovoltaiky, kterou provádí náš technik přímo v obci Rudná. Náš odborník se postará o kompletní kontrolu střechy a poskytne Vám profesionalni rady a doporučení.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Dosažení dotací na fotovoltaiku může výrazně zkrátit návratnost vaší investice, proto je třeba detailně prostudovat podmínky pro získání těchto podpor. K dispozici je řada dotačních programů na podporu obnovitelných zdrojů včetně RES+, OP TAK a dalších.

Mezi nejrelevantnější programy pro rodinné a bytové domy patří program Nová zelená úsporám, ovšem je důležité mít na paměti, že se tento program od 01. 09. 2024 mění.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Rudná je jedním z míst, kde je možnost připojení fotovoltaické elektrárny do distribuční sítě stále reálná. Díky své geografické poloze a dostatku slunečních dní je Rudná ideální lokalitou pro využití solární energie.

Struktura elektrické sítě v Rudné je však stále velmi proměnlivá, což ovlivňuje možnosti připojení nových fotovoltaických elektráren. Doporučujeme tedy konzultovat možnosti připojení přímo s provozovatelem distribuční soustavy. Ryze lokální technické podmínky mohou totiž výrazně ovlivnit jakým způsobem je fotovoltaická elektrárna do sítě připojena.

Zájemcům o provoz fotovoltaické elektrárny v Rudné proto doporučujeme obrátit se na odborníky, kteří pomohou se získáním potřebných informací a případě i s vyřízením žádosti o připojení. Veškeré potřebné kroky je totiž nutné absolvovat dle předpisů, a to i v případě, že kapacita na dané lokalitě Rudná je dostatečná.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Rudná se stává stále populárnější pro investice do solárních panelů, především díky optimálnímu počasí a vhodnému terénu. Skutečnosti, že se solární energie v Rudné stává stále atraktivnější, napomáhá i zvýšený zájem o obnovitelné zdroje energie, který je patrný po celé České republice.

Nicméně při plánování investice do solární elektrárny v Rudné, je důležité vzít v úvahu různé faktory. Celkovou spotřebu elektrické energie, cenu elektřiny, dotační podporu, velikost a typ navrženého systému je nutné řádně analyzovat ve spojení s plánovaným umístěním v Rudné.

Podle vyhodnocení různých případových studií a dat je zřejmé, že pokud jsou všechny tyto proměnné správně zohledněny, pak se investice do solární elektrárny v Rudné může velmi vyplatit. Ale jak již bylo zmíněno, je důležité mít na paměti, že se vždy jedná o odhad a konečný výsledek může být ovlivněn řadou dalších nekontrolovatelných faktorů.

Závěr

Investice do fotovoltaické elektrárny je velkým rozhodnutím, pro které je potřeba vážně promýšlet všechny aspekty. Prvním krokem je přezkoumání místa instalace, a v případě obyvatelů města Rudná, je nutné zvážit specifické podmínky pro tento typ energie v regionu.

Důležitý je také technický rozbor projektu - kvalita použitých materiálů, výpočet návratnosti a efektivity. Ve městě Rudná máme zkušenosti s instalací fotovoltaických elektráren různých velikostí a tipů.

Nabízíme bezplatnou konzultaci a technický rozbor pro ty, kteří o investici vážně uvažují. Naše služby jsou k dispozici pro všechny obyvatele Rudná a okolí. Kontaktujte nás a my Vám poskytneme všechny potřebné informace pro Vaše rozhodnutí.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Prečo by som mal investovať do fotovoltaiky v Rudná s firmou Mobis?

  Mobis je rodinná firma s bohatými skúsenosťami v obore fotovoltaiky. Ponúkame profesionálne služby od tvorby projektu po samotnú inštaláciu fotovoltaických systémov. Som sme dlhoroční hráči na trhu, rozumieme dynamike a meniacim sa trendom, čo nám umožňuje poskytnúť našim zákazníkom najaktuálnejšie a najefektívnejšie riešenia pre využitie solárnej energie. Ale naša ponuka nekončí len pri inštalácii, poskytujeme kompletný servis vrátane údržby už nainštalovaných systémov. A Rudná je ideálnou lokalitou pre inštaláciu fotovoltaických systémov vďaka svojej relatívne nízkej oblačnosti a vysokému počtu slnečných dní. Stávajúci ako aj budúci vlastníci nemovitostí v Rudná tak môžu profitovať z výhodných podmienok pre výrobu solárnej energie.

 • Ako môže inštalácia fotovoltaického systému ovplyvniť hodnotu mojej nehnuteľnosti v Rudná?

  Inštalácia fotovoltaického systému môže zvýšiť hodnotu vašej nehnuteľnosti až o 4 %. Solárna energia je čistý a efektívny spôsob, ako znížiť výdaje domácnosti za elektrickú energiu a zároveň prispieť k ochrane životného prostredia. Okrem týchto výhod, v Rudná sú nemovitosti s fotovoltaikou vnímané ako modernejšie a ekologickejšie, čo zvyšuje ich atraktivitu pre potenciálnych kupcov. S nami, rodinnou firmou Mobis, investíciou do fotovoltaiky získate nielen úspory na nákladoch za energiu, ale môžete očakávať aj zvýšenie hodnoty vašej nehnuteľnosti na trhu.

 • Ako môže Mobis pomôcť so získaním dotácií na fotovoltaiku v Rudná?

  Ako experti v oblasti fotovoltaiky plne rozumieme procesom a podmienkam pre získanie dotácií na fotovoltaické systémy. Vieme, že tieto procesy môžu byť zložité a časovo náročné, preto vám ponúkame našu asistenciu a poradenstvo. Ako člen komunity v Rudná navyše pravidelne monitorujeme regionálne a lokálne programy podpory, tak aby sme vám mohli poskytnúť aktuálnu a relevantnú informáciu. S nami, firmou Mobis, môžete využiť maximálne prínosy investovania do fotovoltaiky v Rudná.

Další lokality: