Fotovoltaika Příbram: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Středočeský kraj > Příbram

Fotovoltaika Příbram je hrdá na svůj dlouholetý provoz a služby na trhu. Naše rodinná firma MOBIS je synonymem pro kvalitu a důvěru už třicet let.

Naše silné stránky jsou vlastní realizační tým včetně zkušených projektantů, elektrikářů, revizních a servisních techniků. Nevyžadujeme žádné zálohy a slibujeme rychlou instalaci do 60 dnů.

Jestliže máte o fotovoltaiku zájem, neváhejte nám zanechat vaše telefonní číslo. Ozveme se vám co nejdříve pro bezplatnou konzultaci.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Investiční náklady na pořízení a instalaci fotovoltaické elektrárny jsou jedním z klíčových faktorů, které byste měli zvážit. Nejčastějšími překážkami jsou nejen vysoké počáteční náklady, ale také skutečnost, že návratnost investice se významně liší. Většinou se pohybuje kolem 8-12 let. To výrazně závisí na velikosti a typu instalace, stejně jako na místě její instalace - Příbram je do své polohy a slunečnímu svitu velmi vhodnou lokalitou.

Před investicí do fotovoltaické elektrárny v Příbrami, je také důležité posoudit dostupnost a velikost střešní plochy, kde bude elektrárna umístěna. Ne každá střecha je pro instalaci slunečních panelů vhodná. Je nutné brát v úvahu orientaci střechy, stínění a rovnoměrné rozložení slunečního záření.

Nakonec je klíčové zvážit, zda je stávající elektrická instalace v Příbrami dostatečně vybavená pro napojení solárních panelů. Připojení fotovoltaických systémů může vyžadovat značné úpravy elektrických systémů, což může výrazně zvýšit náklady na instalaci a zpozdit návratnost investice. Proto je důležité zvážit všechny tyto faktory před tím, než se rozhodnete pro investici do solární elektrárny.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Investování do solárních panelů se stává stále populárnější volbou pro mnoho majitelů domů v Příbramu. Existuje však řada faktorů, které by měli zohlednit při rozhodování o použití solární energie.

Velikost a orientace střechy jsou kritické faktory, které ovlivňují efektivitu solárních panelů. Pokud je střecha příliš malá nebo je špatně orientovaná, může to negativně ovlivnit celkovou výrobu energie. Důležitým faktorem je také samotný materiál střechy. Například střechy z eternitu mohou komplikovat instalaci a poté mohou být náchylné k průniku vody.

Kromě toho je důležité posoudit statickou odolnost střechy, aby zbytečně nedošlo k její deformaci v důsledku hmotnosti panelů a konstrukce. V Příbramu je možné využít i službu technického hodnocení střechy pro instalaci fotovoltaiky, kterou provádí odborníci.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

V rámci programu Nová zelená úsporám se obyvatelé města Příbram mohou ucházet o dotace na instalaci solárních panelů na jejich nemovitosti. Program se ale od 1.9.2024 mění, přičemž přesné podmínky zatím nejsou stanoveny.

Existují ale také další dotační programy jako RES+ a OP TAK, které les můžou uplatnit i obyvatelé Příbrami. Je však důležité mít na paměti, že každý program má své konkrétní podmínky, které je nutné detailně prostudovat.

Využití těchto programů významně zkracuje návratnost investice do fotovoltaiky a přispívá k postupnému přechodu města Příbram na obnovitelné zdroje energie.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Pokud uvažujete o instalaci fotovoltaické elektrárny v Příbrami, je jedním z klíčových kroků zajištění připojení do distribuční sítě provozovatele. Bez tohoto připojení by bylo možné provozovat elektrárnu pouze v tzv. ostrovním režimu, což by vyloučilo možnost prodávat nadbytečnou energii zpět do sítě.

Kapacita distribuční sítě v Příbrami, stejně jako v jakémkoli jiném místě, je omezená. Pro zjištění, zda je kapacita sítě ve vašem místě již vyčerpaná, poskytuje Energetický regulační úřad nástroj zvaný mapa připojitelnosti.

Vaši skutečnou možnost připojení však můžete zjistit pouze prostřednictvím žádosti o připojení, kterou pro naše zákazníky v Příbrami vyřizujeme my.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Solární elektrárny jsou investicí, o které se mnozí z nás v současnosti zajímají, ať už se nacházíme v Příbrami či jiném městě České republiky. Při uvažování o takovéto investici je však nutné zohlednit několik faktorů, mezi které patří mimo jiné i celková spotřeba elektrické energie, cenu elektřiny a možnost dotační podpory.

Instalační firmy často slibují krátkou návratnost investice do solárních elektráren, ale ve skutečnosti jsou výstupy z těchto analýz často pouze orientační. V Příbrami, stejně jako jinde, je tedy důležité přistupovat k takovým slibům s rezervou a dělat si vlastní průzkum.

Na druhou stranu, i přesto, že analýzy výhodnosti fotovoltaické elektrárny jsou často pouze odhadem, mohou být cennou pomůckou při zhodnocení výhodnosti investice. Ať už tedy plánujete instalaci solární elektrárny v Příbrami nebo jiné lokalitě, mějte na paměti, že ekonomická analýza je klíčový krok na cestě k úspěšné investici.

Závěr

Fotovoltaická elektrárna představuje značnou investici, a proto je důležité před jejím pořízením zvážit několik faktorů. Předně je nutné věnovat pozornost fyzickým podmínkám pro instalaci takového zařízení - například dostatečnému množství slunečního světla, dostupnosti plochy pro instalaci a dalším technickým aspektům.

Přestože se zcela jistě jedná o dlouhodobou investici, je potřeba vzít v potaz i faktory jako jsou návratnost investic a úspory na energii. Při výběru dodavatele i konkrétní technologie je rovněž třeba akcentovat význam kvalitního servisu a po-prodejních služeb.

Rozhodli jste se pro investici do fotovoltaiky na vaší nemovitosti v Příbramu, ale chybí vám potřebné informace či technické znalosti? Nabízíme Vám možnost bezplatné konzultace, kde se dozvíte vše potřebné pro úspěšnou realizaci vaší investice. Kontaktujte nás a my zodpovíme všechny vaše otázky týkající se fotovoltaických elektráren v Příbramu.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Jaká je situace s fotovoltaikou v Příbrami v roce 2024?

  V Příbrami je rok 2024 skvělým obdobím pro investice do fotovoltaických systémů. Rodinná firma MOBIS, která je dlouholetým hráčem na trhu fotovoltaiky, vám nabízí komplexní služby v oblasti solární energie. Z důvodu rostoucích cen energie a nestability dodávek se stále více domácností a firem rozhoduje pro investici do vlastní solární elektrárny. Navíc přispívá podpora obnovitelných zdrojů ke snížení doby návratnosti takové investice.

 • Jak mohu zjistit, zda je moje střecha v Příbrami vhodná pro instalaci fotovoltaických panelů?

  Pro zjištění vhodnosti vaší střechy pro instalaci fotovoltaických panelů je nejlepší obrátit se na odborníky. MOBIS je firma specializovaná na fotovoltaiku v Příbrami, která vám může nabídnout komplexní zhodnocení situace. Zohledníme technické aspekty jako orientaci střechy, její sklon a možnost připojení do distribuční sítě. Na základě těchto informací vám navrhneme optimální řešení.

 • Jaké jsou možnosti dotační podpory na fotovoltaiku v Příbrami?

  Úrovně dotační podpory se mohou lišit v závislosti na konkrétních podmínkách a legislativě. Firma MOBIS se neustále snaží být informovaná o nejnovějších zprávách a změnách v oblasti dotační podpory. Pomůžeme vám prozkoumat dostupné možnosti a zjistit, na jaké podpory máte nárok při instalaci fotovoltaických panelů v Příbrami. Začněte hned dnes a zjistěte, jak může fotovoltaika prospět právě vám.

Další lokality: