Fotovoltaika Poděbrady: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Středočeský kraj > Poděbrady

Poděbrady se stávají v roce 2024 lídrem na poli fotovoltaiky díky pionýrovství rodinné firmy MOBIS. Tato firma, která se na trhu s fotovoltaikou pohybuje již více než 30 let, přináší do Poděbrad revoluční přístup k výstavbě a instalaci solárních elektráren.

Firma MOBIS v Poděbradech vyniká svým realizačním týmem skládajícím se z kvalifikovaných projektantů, elektrikářů, revizních a servisních techniků. Tento tým je zárukou toho, že veškeré instalace solárních elektráren se uskuteční do 60 dnů a to bez nutnosti vybírat od zákazníků jakékoliv zálohy předem.

Pro návštěvníky s potenciálním zájmem o fotovoltaiky v Poděbradech je nejdůležitější zanechat společnosti MOBIS své telefonní číslo. Firma se jim poté ozve s nabídkou bezplatné konzultace na téma fotovoltaických systémů, poskytnutí informací a následné vyřízení veškerých formalit.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Poloha a orientace: Umístění a orientaci fotovoltaického systému je třeba pečlivě zvážit. Optimalizace polohy a orientace zařízení může výrazně ovlivnit produkci energie. Pro maximální využití slunečního záření, by měla být fotovoltaická elektrárna orientována k jihu a mít sklon kolem 30-50 stupňů.

Velikost systému: Před investicí do solárního systému je potřeba zvážit kolik energie plánujete vyprodukovat a podle toho si vybrat velikost systému. Jde o důležitý krok, který může ovlivnit jak počáteční náklady, tak i příjmy z prodeje elektřiny.

Státní dotace a regulace: Je potřeba seznámit se také s aktuálními státními dotacemi a regulacemi v oblasti obnovitelných zdrojů. Možnosti dotací můžou významně ovlivnit návratnost investice do fotovoltaiky. V městě Poděbrady i jinde v České republice je možné získat na instalaci fotovoltaického systému různé dotace. Poděbrady je známo svou podporou obnovitelných zdrojů.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Pokud žijete v Poděbradech a uvažujete o instalaci solárních panelů na svou střechu, mějte na paměti, že ne všechny střechy jsou pro tuto úlohu ideální. Několik faktorů může ovlivnit úspěšnou instalaci, včetně velikosti střechy, orientace k slunci, materiálu střechy a celkové statiky vaší střechy.

Je-li vaše střecha v Poděbradech malá, nemusí být dostatek místa pro instalaci potřebného počtu panelů. Důležitou roli také hraje správná orientace střechy. Nevyhovující materiál střechy, například eternit, může být další překážkou, protože mnoho instalačních firem se instalace na takových střechách raději vyhne. Statika střechy je další důležité hledisko k zvážení, jelikož střecha musí být schopna nést váhu panelů a montážních konstrukcí.

Pokud nejste jisti, zda je střecha vašeho domu v Poděbradech vhodná pro instalaci solárních panelů, nezoufejte. Mohli byste využít naší bezplatné služby technického zhodnocení vaší střechy pro potřeby instalace fotovoltaiky. Tuto službu provádí náš technik, který vám poskytne všechny potřebné informace a poradí, jak postupovat dále.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Poděbrady jsou jedním ze měst, jež se zapojují do dotačních programů zaměřených na podporu solárních elektráren. Je důležité podotknout, že takové programy jsou často regionálně specifické a mohou se lišit podmínkami a výší podpory.

V rámci Nové zelené úspory je pro majitele nemovitostí v Poděbradech k dispozici podpora na instalaci solárních panelů. RES+ a OP TAK jsou další dva programy nabízející dotační podporu pro rodinné a bytové domy. Přestože se od září 2024 mění, tyto programy stále poskytují významné příležitosti pro ty, kdo chtějí investovat do obnovitelné energie.

Poděbrady tak představují ideální místo pro zájemce o solární energii, kteří chtějí maximalizovat svůj výnos z investice díky využítí dostupných dotačních programů.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Poděbrady nabízí perfektní podmínky pro instalaci fotovoltaických elektráren díky své výhodné geologické poloze. Připojení k distribuční síti je základním předpokladem pro využití výkonu vaší fotovoltaické elektrárny na maximum.

Poděbrady disponuje širokým spektrem možností připojení fotovoltaických elektráren k distribuční síti, ale je nutné zajistit si připojení u provozovatele distribuční soustavy. Mapa připojitelnosti od EGD je skvělým nástrojem k získání předběžné informace o kapacitě distribuční sítě.

Garance 100% připojitelnosti vaší fotovoltaické elektrárny v Poděbradech však získáte pouze po podání žádosti o připojení. Tu za vás můžeme vyřídit my, abychom vám usnadnili cestu k ekologické a efektivní energii.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Investování do solární elektrárny se může vyplatit z ekonomického hlediska, pokud máte předem jasno o některých základních faktorech. Vzpomeňte na celkovou spotřebu elektrické energie, cenu elektřiny a dotační podporu, které se kombinují s velikostí a typem vašeho navrženého systému.

Je důležité zvážit, že instalační firmy často slibují návratnost investice během krátkého časového období, ale výstupy z těchto analýz jsou často jen orientační. Ekonomická analýza výhodnosti fotovoltaické elektrárny, kterou vám vyhotovíme zdarma, je založena na nejpřesnějších datech a předpovědích cen, ale vždy je třeba mít na paměti, že se jedná pouze o odhad.

I přesto je takový odhad nezbytný při rozhodování o výhodnosti investice do solární elektrárny ve městě Poděbrady. Takže pokud zvažujete investice do solární energie v Poděbradech, neváhejte nás kontaktovat pro detailní ekonomickou analýzu.

Závěr

Řada faktorů může ovlivnit efektivitu a návratnost investice do fotovoltaické elektrárny. Jedním z těchto faktorů je geografická poloha, jako například město Poděbrady, kde může být sluneční svit silnější a tím pádem výroba elektřiny efektivnější.

Také je důležitá orientace stavební plochy k slunci, typ a výkon solárních panelů a také potřeba oprav a údržby těchto technologií. Více informací o instalaci fotovoltaické elektrárny v Poděbradech nebo jakémkoli jiném městě najdete na našem webu.

Jako další faktor je zapotřebí brát v úvahu také ekonomické a legislativní podmínky pro provoz ování solárních elektráren. Nezapomeňte, využití solární energie může přinést řadu výhod, nejen pro životní prostředí, ale také na úrovni finanční, a to jak pro občany Poděbrad, tak pro jakékoliv jiné město.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Jaké jsou výhody instalace fotovoltaických systémů od firmy Mobis v Poděbradech?

  Naše rodinná firma Mobis nabízí v Poděbradech komplexní instalaci fotovoltaických systémů, která zahrnuje vše od projektování po realizaci. Jsme dlouhodobým hráčem na trhu s fotovoltaikou a naše služby jsou špičkové. Výhodou instalace fotovoltaických systémů je rostoucí nestabilita energetických dodávek a rostoucí ceny energie. Jeho využití vede ke snížení těchto nákladů, plus může být podpořeno z dotací na obnovitelné zdroje energie.

 • Co bych měl zvážit před instalací fotovoltaického systému v Poděbradech?

  V prvé řadě je potřeba zvážit technickou vhodnost vaší střechy pro instalaci solárních panelů. Tým naší firmy Mobis vám k tomu může poskytnout odbornou konzultaci. Dále je důležité zvážit ekonomickou výhodnost, která závisí na mnoha faktorech, jako je vaše aktuální spotřeba elektrické energie, ceny elektřiny a dostupné dotační programy.

 • Existují nějaké specifické dotační programy pro obyvatele Poděbrad, kteří se rozhodnou pro instalaci fotovoltaiky s firmou Mobis?

  Podpora obnovitelných zdrojů energie je klíčovou oblastí vládních a regionálních iniciativ a dotací. Podmínky pro získání těchto podpor se mohou lišit. Naše firma Mobis má široké zkušenosti s navigováním těmito procesy a rádi vám poskytneme podporu při získání dotace, která vám umožní zkrátit dobu návratnosti vaší investice do fotovoltaiky.

Další lokality: