Fotovoltaika Nové Strašecí: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Středočeský kraj > Nové Strašecí

Nové Strašecí vstupuje do éry obnovitelné energie s plánem investovat do fotovoltaiky v roce 2024. Tento krok je považován za pozitivní úsilí směrem k prosazování udržitelných a ekologických způsobů života.

Rodinná firma MOBIS, která působí na trhu s fotovoltaikou již 30 let, je původcem této iniciativy. Firma se může pochlubit vlastními projektanty, elektrikáři, revizními a servisními techniky, kteří jsou s to zajistit instalaci solárního panelu do 60 dnů bez požadavku na zálohu.

Pokud má někdo v Novém Strašecí o tuto službu zájem, je důležité, aby firmě zanechal své telefonní číslo pro bezplatné konzultace. Tím se umožňuje efektivní komunikace a maximalizuje se průhlednost procesu. Proměna Nového Strašecí do fotovoltaického území tak nabízí obrovský potenciál pro trvalou udržitelnost.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Umístění je jedním z nejdůležitějších faktorů, které ovlivňují účinnost a tedy i návratnost investice do fotovoltaické elektrárny. Například v Novém Strašecí je pro výkon sluneční elektrárny ideální jižní orientace a sklon okolo 35 stupňů.

Další důležitou skutečností je, že velikost úložiště pro energii závisí na velikosti fotovoltaické elektrárny a také na měrné spotřebě elektrické energie. Nové Strašecí je díky své geografické poloze ideálním místem pro instalaci fotovoltaických panelů, které lze naplánovat podle konkrétních potřeb domácnosti.

Investice do fotovoltaické elektrárny závisí také na legislativě a na podporách, kterých se region, jako je Nové Strašecí, může dočkat. Uvažujete-li o investici do fotovoltaiky v Novém Strašecí, informujte se o aktuálních možnostech financování a podpory ze strany státu či regionu.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Město Nové Strašecí se může pochlubit vysoce kvalifikovanými techniky, kteří dokonale prověří, zda je Vaše střecha vhodná pro instalaci solárních panelů. Nezanedbatelným prvkem je nejen velikost, orientace a materiál střechy, ale také její statická zátěž.

Pokud je Vaše střecha v Novém Strašecí malá, špatně orientovaná, nebo z nevhodného materiálu jako je eternit, mohou nastat komplikace a může dojít k omezení potenciální produkce fotovoltaické energie. Současně existuje riziko, že po instalaci do střechy začne zatékat.

Tato problematika je v Novém Strašecí dobře známa, a proto se nabízí řešení ve formě technického zhodnocení střechy pro instalaci fotovoltaiky, a to zdarma. Toto hodnocení je prováděno výhradně kvalifikovanými techniky, kteří Vám poskytnou objektivní a spolehlivé výsledky, na jejichž základě budete moci rozhodnout o dalších krocích. Proveďte proto analýzu Vaší střechy v dřív, než se rozhodnete pro instalaci fotovoltaických panelů, abyste se vyhnul potenciálním komplikacím.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Nové Strašecí má mnoho možností, jak využít solární energii pro svou energetickou soběstačnost. Investování do solárních panely může znamenat velký úspěch.

S důvěrou v budoucnost obnovitelných zdrojů energie tedy možná i vy z Nového Strašecí zvážíte instalaci solárních panelů na svůj dům či byt. Než se však do toho pustíte, nezapomeňte se podívat na možnosti financování přes dotační programy.

Díky dotacím na fotovoltaiku se návratnost Vaší investice výrazně zkrátí a tak je důležité detailně prostudovat podmínky pro získání dotace nejen v Novém Strašecí. Důležité je si uvědomit, že se podmínky pro získání dotačních programů v průběhu let mění, a tak je dobré být vždy na běžúcí vlně.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Určitě jste uvažovali nad investicí do fotovoltaické elektrárny. Klíčové je zjistit, zda Vás provozovatel distribuční soustavy připojí do distribuční sítě. Bez tohoto připojení totiž funguje elektrárna v tzv. ostrovním režimu, což znamená, že není možné prodávat přebytky zpět do sítě.

Kapacita distribuční sítě se liší v každém místě, včetně města Nové Strašecí. Relativně přesný nástroj k zjišťování kapacity nabízí EGD pod názvem mapa připojitelnosti. Modře označené území na mapě značí, že kapacita je již vyčerpaná.

Nicméně, se 100 % přesností možnosti připojení zjistíte až prostřednictvím žádosti o připojení, kterou pro naše zákazníky z Nového Strašecí a dalších měst vyřizujeme my.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Nové Strašecí se díky své geografické poloze prezentuje jako půda vhodná pro instalaci solárních elektráren. Nové Strašecí je známé svými častými a dlouhými slunečnými obdobími, což mu dává potenciálně vysokou sluneční energii pro výrobu elektrického proudu.

Důležitým faktorem je zde i štědrá dotační politika, která v Novém Strašecí pro investice do solárních technologií existuje. Investice do solárních technologií v Novém Strašecí se tak jeví jako ekonomicky příznivé, avšak vždy je nutné počítat s inicializačními náklady a periodou jejich návratu.

Investiční rozhodnutí by vždy mělo být založeno na důkladné a individuální ekonomické analýze, kterou by měl provést odborný poradce. Installace solárních panelů v Novém Strašecí může být díky jejímu slunečnému klimatu a dotační politice města velmi výhodná, ale vždy je nutné zvážit všechny faktory.

Závěr

Pokud jste z Nového Strašecí a chcete si pořídit fotovoltaickou elektrárnu, je potřeba zvážit několik faktorů. Mezi ně patří poloha nemovitosti, kvalita střešní krytiny a dostupnost slunečního záření.

V Novém Strašecí je průměrná roční doba slunečního svitu výhodná pro provoz fotovoltaické elektrárny. Výhodou je také snadný přístup k elektrické síti a schopnost distribučního systému zvládnout případné přetížení.

Před instalací fotovoltaické elektrárny v Novém Strašecí je nutné provést detailní technický průzkum a zhodnotit ekonomickou návratnost investice. Pro kompletní servis a bezplatné poradenství v oblasti fotovoltaiky se obraťte na odborníky z naší firmy.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Jaké jsou klíčové výhody instalace fotovoltaických panelů od firmy MOBIS v Nové Strašecí?

  Jako lokalizovaná rodinná firma s působením v Nové Strašecí, má MOBIS přímý přístup k instalacím a je schopná poskytnout rychlou a efektivní servis. Naše silou je znalost místních podmínek a požadavků stavebního úřadu. Kromě toho nabízíme kompletní řešení 'fotovoltaika na klíč', které zahrnuje jak design a instalaci, tak i údržbu fotovoltaických panelů.

 • Je v Nové Strašecí výhodné investovat do fotovoltaických panelů?

  Ano, investování do fotovoltaiky v Nové Strašecí je výhodné. Rostoucí ceny energie a nestabilita dodávek činí solární energii atraktivní alternativou. Navíc je díky naší dotační podpoře návratnost investice do fotovoltaiky velmi příznivá. Rozhodně je třeba zvážit všechny faktory, ale obecně řečeno, v Nové Strašecí je instalace fotovoltaických panelů dobrým a ekonomicky efektivním řešením.

 • Jak MOBIS pomáhá zájemcům o fotovoltaiku v Nové Strašecí?

  Naše služby zahrnují konzultace, návrh a realizaci projektů fotovoltaiky. Pomáháme zákazníkům zjistit, zda je jejich střecha vhodná pro instalaci solárních panelů, jak je možné je připojit do distribuční sítě a jak optimálně využívat energii ze slunce. Kromě toho poskytujeme poradenství ohledně dostupných dotací a pomáháme s jejich získáním.

Další lokality: