Fotovoltaika Lysá Nad Labem: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Středočeský kraj > Lysá Nad Labem

Fotovoltaika Lysá Nad Labem je předním hráčem na českém trhu v oblasti solární energie. S 30letou zkušeností a silným realizačním týmem jsme schopni instlovat fotovoltaické systémy do 60 dnů bez vyžádání předchozí zálohy.

Jsme MOBIS, rodinná firma s vlastními projektanty, elektrikáři, revizními a servisními techniky, a to vše na jednom místě ve Lysé Nad Labem. Rádi poskytneme bezplatnou konzultaci pro každého, kdo má o fotovoltaiku a solární energii zájem.

Neváhejte nás kontaktovat, nechte nám na našem webu své telefonní číslo a rádi Vás co nejdřív kontaktujeme a osvětlíme Vám vše o fotovoltaice nejen v Lysé Nad Labem, ale také po celé ČR.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Investice do solárních panelů se mohou zdát jako ideální řešení pro snížení energetických nákladů, avšak je potřeba zvážit několik kritérií. Před nákupem je důležité se zaměřit zejména na polohu a osvětlení vaší nemovitosti, výkon plánované fotovoltaické elektrárny a finanční návratnost investice.

Poloha a osvětlení jsou klíčové pro efektivitu fotovoltaiky. Ptáte se proč? Jednoduše, ne každá nemovitost je vhodná pro instalaci fotovoltaické elektrárny. Například pokud je nemovitost umístěna v stínu nebo je jiným způsobem omezena vystavenost slunci, může být výnosnost solárních panelů omezena.

Dalším důležitým faktorem je výkon plánované fotovoltaické elektrárny. Je třeba vzít v úvahu očekávané energetické nároky domácnosti nebo firmy a velikost dostupné plochy pro instalaci. Nakonec je nezbytné zvážit finanční návratnost investice. I když mohou být náklady na instalaci vysoké, stále se vyplatí zvážit dlouhodobou úsporu, kterou může fotovoltaika přinést.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Lysá Nad Labem se stává populárním městem pro instalaci solárních panelů. Ale ne všechny střechy jsou vhodné pro tuto instalaci. Velikost střechy, její orientace a materiál jsou klíčové faktory, které ovlivňují možnost instalace.

Pokud je střecha příliš malá, nemůže pojmout dostatek solárních panelů. Špatná orientace střechy může snížit potenciální výrobu energie. Střechy z některých materiálů, jako je například eternit, mohou způsobit problémy s instalací a následným zatékáním.

Poslední, ale neméně důležitou otázkou, je statika střechy. Takové zatížení by mohlo střechu deformovat. V Lysá Nad Labem provádíme bezplatné technické zhodnocení vhodnosti vaší střechy pro instalaci fotovoltaické elektrárny.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Lysá Nad Labem má možnost získávat dotaci na náklady od zeleného fondu, který je součástí programu Nová zelená úsporám. Informace týkající se pravidel a podmínek pro získání dotace je možné najít na webových stránkách Ministerstva životního prostředí.

Pro občany Lysá Nad Labem, kteří se rozhodnou investovat do solárních panelů, je ale navíc k dispozici ještě jedna možnost - a to přes místní program RES+. V rámci tohoto programu je možné získat až 160 tisíc korun na instalaci solárních panelů, pokud jsou splněny některé z předepsaných podmínek.

Významné jsou také změny, které nabírá program Nová zelená úsporám od 1.9.2024. Důležité změny se týkají především toho, že program se zaměří na podporu pouze některých typů obnovitelných zdrojů energie, což může mít vliv i na město Lysá Nad Labem.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Fotovoltaická elektrárna může být zajímavým doplňkem pro domy a firmy v Lysé Nad Labem, avšak její efektivita záleží na úspěšném připojení k distribuční síti. Tato problematika je často opomíjena, přestože je nezbytným kritériem pro zajištění maximálního využití energie získané z solárních panelů.

Jednou z možností je provozování elektrárny na tzv. ostrovní režim, což ovšem znamená, že provozovatel nebude schopen prodávat přebytky energie zpět do sítě. Kromě toho je kapacita distribuční sítě v různých částech Lysé Nad Labem různá, a to musí být také zohledněno při hodnocení možností připojení.

EGD nabízí mapu připojitelnosti, která pomáhá zjistit, zda je v konkrétním regionu, jako je Lysá Nad Labem, ještě k dispozici kapacita pro připojení fotovoltaických elektráren. Tato mapa ovšem neslouží jako jediný zdroj informací, finální potvrzení možnosti připojení bude možné získat až po podání formální žádosti.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Lysá Nad Labem je jedním z měst, kde je investice do solární energetiky stále populárnější. Díky své poloze a klimatu je totiž ideálním místem pro provoz fotovoltaických elektráren.

Je důležité si uvědomit, že taková investice může být výhodná i ekonomicky. V Lysá Nad Labem tak můžete nejen přispět k ochraně životního prostředí, ale také ušetřit na nákladech za elektřinu.

Nicméně, abyste mohli rozpoznat výhodnost takové investice, je nutné věnovat se podrobné ekonomické analýze, kterou Vám mohou poskytnout odborníky. Zvažte tedy všechny faktory a možnosti, které Vám Lysá Nad Labem nabízí, a učiňte informované rozhodnutí.

Závěr

Lysá Nad Labem nyní nabízí všem majitelům nemovitostí příležitost investovat do zelené energie prostřednictvím fotovoltaických elektráren. Před tím, než rádne investovat, je však třeba zvážit několik faktorů zajišťujících maximální efektivitu a návratnost.

Provoz fotovoltaické elektrárny vyžaduje dostatečné množství slunečního světla, proto je důležité zvážit polohu a orientaci dané nemovitosti. Ve Lysá Nad Labem jsou počasí a sluneční svit ideální pro provoz takovýchto elektráren. Je také třeba vzít v úvahu velikost a strukturu střechy na nemovitosti.

Další aspekt, který by měl být zvážen, je technická životnost systému, která je v průměru 25 let, a případné náklady na údržbu. Zelená energie je v Lysá Nad Labem top tématem a investice do fotovoltaických elektráren se může stát skvělou příležitosti pro majitele nemovitostí.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Jaká je přidaná hodnota pro instalaci fotovoltaického systému ve městě Lysá Nad Labem?

  Ve městě Lysá Nad Labem má instalace fotovoltaického systému mnoho výhod. Díky své poloze a počasí ve městě jsou podmínky pro solární energii optimální. Naše rodinná firma MOBIS má dlouholeté zkušenosti v oboru a poskytuje komplexní služby v oblasti solární energie. Zajistíme cely projekt od návrhu až po instalaci, s garancí kvality a servisu.

 • Jaká jsou technická omezení pro fotovoltaickou instalaci ve městě Lysá Nad Labem?

  V městě Lysá Nad Labem mohou být některá omezení návrhu fotovoltaického systému z důvodu regulací a stavebních kódů. Naše firma MOBIS ovšem díky svým zkušenostem a místní znalosti je schopná zvládnout jakýkoliv projekt a zajistit, že vaše solární elektrárna bude maximalně efektivní a v souladu se všemi předpisy.

 • Jaká je ekonomická návratnost fotovoltaiky pro obyvatele Lysá Nad Labem?

  Ekonomickou návratnost fotovoltaiky ovlivňuje řada faktorů. Nicméně, s rostoucími cenami energie a nestabilitou dodávek se investice do solárních panelů stává čím dál tím atraktivnější. Firma MOBIS vám poskytne detailní kalkulaci, beroucí v potaz spotřebu elektrické energie, cenu elektřiny a možné dotační podpory. S našou pomocí můžete snížit své energetické náklady a investovat do ekologicky šetrné energie.

Další lokality: