Fotovoltaika Kolín: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Středočeský kraj > Kolín

V oblasti fotovoltaiky je v Kolíně stabilní firma, MOBIS, která působí na trhu již více než 30 let. Tato rodinná firma se zabývá nejenom prodejem, ale i instalací solárních elektráren, a to bez nutnosti vybírat zálohy a s rychlou realizací do 60 dnů.

MOBIS se v Kolíně pyšní vlastním realizačním týmem, který zahrnuje odborné projektanty, elektrikáře, a také revizní a servisní techniky. Získávání energie ze slunce je tak v rukou odborníků, kteří zvládnou jakýkoliv projekt týkající se fotovoltaiky.

Pokud má návštěvník o fotovoltaiku zájem, je důležité, aby zanechal své telefonní číslo pro bezplatnou konzultaci přímo s firmou. MOBIS v Kolíně doporučuje svým zákazníkům toto jedinečné řešení pro získávání volné energie bez jakýchkoliv poplatků.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Výběr lokalita je jedním z nejdůležitějších faktorů, který ovlivňuje efektivnost fotovoltaické elektrárny. Uvažuje-li se o instalaci v rámci města Kolín, je ideální se zaměřit na oblasti s maximální expozicí k zachování slunečního světla během celého roku.

Regulace a zákony jsou dalším faktorem, který je potřeba zvážit. Před instalací fotovoltaické elektrárny v Kolíně je důležité se seznámit s místními stavbami a regulacemi týkajícími se obnovitelných zdrojů energie. Dobrým příkladem je zjistit, zda místní samospráva v Kolíně nabízí nějaké programy nebo pobídky pro lidi, kteří se rozhodli investovat do solární energie.

Posledním, ale neméně důležitým faktorem je technické provedení a dodavatel. Při výběru odborníka na instalaci fotovoltaických panelů v Kolíně je nutné zkontrolovat jejich kvalifikaci, zkušenosti a reference od předchozích klientů. Na základě této kontroly můžete vytvořit informované rozhodnutí a ujistit se, že vaše investice do fotovoltaické elektrárny v Kolíně bude dobře využita.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Důležité je si uvědomit, že ne každá střecha je vhodná pro instalaci solárních panelů. Faktory jako je velikost střechy, její orientace, použitý materiál i statika budovy hrají roli v tom, jestli je možné na střechu panel instalovat, a jaký bude výkon.

První omezení je často velikost střechy - pokud je příliš malá, na střechu se nevleze dostatek solárních panelů potřebných pro efektivní výrobu energie. Dalším faktorem je orientace střechy, protože špatně orientovaná střecha může ovlivnit potenciální výrobu fotovoltaiky.

Materiál střechy je rovněž důležitý - například pokud je střecha z eternitu, může dojít k problémům se zatékáním po instalaci. A konečně, je důležité zohlednit i statiku střechy, aby zatížení panelů a konstrukcí střechu nedeformovalo. Nejjednodušší cestou, jak zjistit, zda je vaše střecha vhodná, je využití našich bezplatných služeb technického zhodnocení vašeho domu pro účely instalace fotovoltaiky, kterou provádí náš technik.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Kolín má nyní možnost dosáhnout na dotaci z dotačních programů na podporu obnovitelných zdrojů energie, jako je fotovoltaika či solární elektrárna. K dispozici jsou programy jako RES+, OP TAK, či Nová zelená úsporám, jež je určena pro rodinné a bytové domy.

Od 1.9.2024 se podmínky pro získání dotace z Nové zelená úsporám mění, proto je vhodné je detailně prostudovat. Jedná se o významný krok pro Kolín a jeho obyvatele směřující k většímu využívání obnovitelných zdrojů energie.

Dotace představují významný benefit, který výrazně zkracuje návratnost investic do fotovoltaických či solárních elektráren. Pro obyvatele Kolína to představuje velkou příležitost k investicím do ekologických zdrojů energie.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Pokud jste z Kolína a máte zájem o instalaci fotovoltaické elektrárny, jednou z klíčových otázek, kterou je třeba řešit, je, zda vás poskytovatel elektrické energie připojí do své sítě. Bez tohoto připojení by vaše elektrárna mohla fungovat pouze v ostrovním režimu, což znamená, že nebudete moci prodat přebytečnou energii zpět do sítě.

V Kolíně a okolí se kapacita distribuční sítě liší, proto je důležité předem zjistit, zda není kapacita již vyčerpána. To můžete udělat pomocí nástroje EGD, který se nazývá mapa připojitelnosti, kde modrá oblast značí, že kapacita je již plná.

Nicméně, konečná možnost připojení do sítě bude potvrzena až po podání žádosti o připojení. Tuto žádost pro naše zákazníky v Kolíně můžeme podat my.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Kolín se začíná dostávat do popředí zájmu investorů, co se týče investic do solárních elektráren. Díky své poloze a optimálnímu množství slunečního svitu je Kolín ideálním městem pro umístění solárních panelů. Ekonomická efektivita solárních elektráren v Kolíně, závisí na několika klíčových faktorech. Jedním z nich je spotřeba elektrické energie, druhým cena elektřiny a třetím dotační podpora, která může výrazně ovlivnit návratnost investice. S ohledem na typ a velikost systému je vždy nutné provést detailní analýzu, která přesně zhodnotí výhodnost takovéto investice. Samozřejmě, musíme brát na vědomí, že veškeré odhady jsou orientační a skutečná návratnost může být ovlivněna řadou nepředvídatelných faktorů. Přesto je ekonomická analýza nezbytným krokem pro potenciální investory v Kolíně, a to zejména pokud uvážíme, že se jedná o téma vysoce aktuální a s obrovským potenciálem v oblasti udržitelné energetiky.

Závěr

Fotovoltaické elektrárny jsou stále populárnější a investice do nich může přinést významné úspory. Předtím, než se však rozhodnete pro tento krok, je důležité zvážit několik faktorů. Potřebujete posoudit, zda je vaše nemovitost vhodná pro instalaci, záleží na orientaci střechy, místě instalace a množství slunce v průběhu roku.

Ve městě Kolín je k dispozici řada expertů na fotovoltaiku, kteří vám mohou poskytnout detailní analýzu a poradit s přípravou projektu. Druhým krokem je finanční plánování a vyhodnocení návratnosti investice. Fotovoltaické elektrárny představují značnou počáteční investici, ale mohou vytvořit značný příjem a snížit vaše energetické náklady.

Posledním, ale neméně důležitým krokem je pochopit právní a regulační aspekty vlastnictví fotovoltaické elektrárny. V Kolíně a celé České republice platí konkrétní pravidla, které regulují tuto oblast. Nezapomeňte také na důležité aspekty, jako jsou pojištění a údržba elektrárny.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Proč bych měl zvolit fotovoltaické systémy od společnosti MOBIS v Kolíně?

  Firma MOBIS nabízí více než 20 let průkazných výsledků v oblasti fotovoltaiky. Tato rodinná firma působící v Kolíně zaručuje profesionální přístup, osobní poradenství a osvědčené technologie, které pomáhají maximálně využít potenciál solární energie. Ze zákaznických recenzí je jasné, že MOBIS je synonymem pro kvalitně instalovanou fotovoltaiku v Kolíně a okolí.

 • Jaké jsou výhody investování do fotovoltaiky v Kolíně v roce 2024?

  Investování do fotovoltaického systému v Kolíně vám umožní snížit energetickou nákladnost a závislost na dodávkách elektřiny od poskytovatelů. S rostoucími cenami energie a finanční podporou obnovitelných zdrojů představují fotovoltaické systémy dlouhodobě výhodnou investici. K tomu všemu budete přispívat k ochraně životního prostředí tím, že využíváte obnovitelný zdroj energie.

 • Co je potřeba zvážit před instalací fotovoltaických systémů v Kolíně?

  Před instalací systému je vhodné zvážit několik faktorů. Technická vhodnost střechy je jedním z klíčových aspektů, protože určuje, kolik solární energie může být zachyceno. Dále je důležité zvážit možnosti připojení do distribuční sítě. S firmou MOBIS můžete projít všechny tyto body a stanovit tak ideální řešení pro vaši střechu v Kolíně. MOBIS také poskytuje informace o možných dotacích, jejich přípravě a získávání.

Další lokality: