Fotovoltaika Hradištko: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Středočeský kraj > Hradištko

V roce 2024 se Hradištko Středočeský kraj stane středem využívání solární energie. MOBIS, rodinná firma s 30 letou tradicí na trhu s fotovoltaikou, se zde rozhodla posunout ekologické využití energie na další úroveň.

Pro realizaci svých projektů využívá firma vlastní tým speciálně vyškolených profesionálů - od projektantů, přes elektrikáře až po revizní a servisní techniky. Díky tomuto týmu je firma schopná zajistit instalaci solární elektrárny do 60 dnů, a to včetně návrhu a realizace celého projektu. Důležitá informace pro zájemce o fotovoltaiku je, že firma MOBIS nevybírá žádné zálohy na instalaci solární elektrárny.

Pokud máte o využití solární energie zájem, MOBIS nabízí zájemcům z Hradišťka Středočeský kraj možnost bezplatné konzultace. Nejdůležitějším krokem ovšem je zanechat firmě své telefonní číslo, na které se specialisté z firmy sami co nejdříve ozvou. Tak se můžete i vy stát součástí ekologického trendu, který město Hradištko Středočeský kraj v roce 2024 ovládne.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Fyzické podmínky pro umístění jsou jeden z nejvýznamnějších faktorů. Představte si například vesnici Hradištko ve Středočeském kraji, kde svahy okolních kopců nabízí ideální podmínky pro maximalizaci výhod vámi plánované investice do fotovoltaické elektrárny.

Místo, jako je Hradištko ve Středočeském kraji, může nabídnout vynikající předpoklady pro insolaci, tedy množství slunečního světla, které dostanou solární panely. Tento faktor dominantně ovlivňuje efektivitu vaší potenciální investice. Současně nesmíme zapomenout na právní a administrativní podmínky, které mohou mít velký vliv na obtížnost a ziskovost vašeho projektu.

Ekonomické předpoklady jsou dalším důležitým faktorem pro investici do fotovoltaické elektrárny v Hradištku ve Středočeském kraji. Rovněž nesmíme opomenout vývoj technologií a jeho dopad na budoucí efektivitu vašeho solárního projektu. Pravidelně sledujte trh a vývoj v této oblasti před tím, než učiníte definitivní rozhodnutí.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Hradištko Středočeský kraj se stává stále oblíbenějším místem pro instalaci solárních panelů. Tento trend je důsledkem rostoucího zájmu o obnovitelné zdroje energie a neustále klesajících cen solárních technologií.

Nicméně, než se rozhodnete pro instalaci solárních panelů na své střeše, je důležité posoudit několik klíčových faktorů.Velikost střechy, její orientace a materiál, z kterého je vyrobena, jsou zásadními faktory, které ovlivňují efektivitu a funkčnost instalace solárních panelů. Pokud je střecha příliš malá, panelů se na ni nevejde dostatek k dosažení požadované elektrické kapacity. Pokud je špatně orientovaná, může to negativně ovlivnit potenciální výrobu elektřiny.

Kromě toho, pokud je střecha vyrobena z nevhodného materiálu, jako je například eternit, může to komplikovat instalaci a vést k problémům, jako je zatékání. Dalším důležitým faktorem je statika střechy. Přetížení způsobené instalací solárních panelů a konstrukcí může vést k deformaci střechy. Proto je důležité před instalací získat odborný názor na statiku střechy a zohlednit to při plánování instalace. V Hradištku ve Středočeském kraji nabízíme bezplatnou službu technického zhodnocení vašeho domu pro účely instalace fotovoltaiky. Tuto prověrku provádí náš odborný technik.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Hradištko Středočeský kraj je jedním z mnoha míst, kde může až 90% nákladů na instalaci solární elektrárny pokrýt státní dotace z programu Nová zelená úsporám. Pro získání těchto dotací je potřeba podat žádost předem, přestože systém je automaticky připojený k distribuční síti až po dokončení instalace. Mimo to je nutné splnit několik dalších podmínek.

Jednou z nich je energetický audit domu, který musí prokázat energetickou účinnost budovy. Dále je třeba dodržet technické normy a standardy pro instalaci fotovoltaiky a dokázat, že elektrárna nebyla spuštěna před podáním žádosti o dotaci. V případě domů a bytových jednotek v Hradištku Středočeský kraj je možné získat dotaci až do výše 100 000 Kč.

Kromě výše uvedeného je důležité dodržovat termíny vyplývající z harmonogramu programu. Za podání žádosti může stát pěkný balík peněz, proto je lepší se obrátit na odborníka, který se celým procesem zorientuje. Zájemci o dotace pro fotovoltaiku v Hradištku Středočeský kraj by měli sledovat aktualizace podmínek programu na v příštích letech, kdy dojde k dalším změnám.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Pokud uvažujete o instalaci fotovoltaické elektrárny v obci Hradištko Středočeský kraj, je nezbytné zjistit, zda vás distribuční společnost "připojí" do své sítě. Bez tohoto připojení je provoz elektrárny možný pouze v tzv. ostrovním režimu, což v praxi znamená, že nebudete moci prodávat přebytky energie zpět do sítě a v podstatě bude vaše elektrárna "odříznutá" od celkové distribuční sítě.

Kapacita distribuční sítě se však liší dle konkrétní lokality. K dispozici je nástroj od EGD nazývaný mapa připojitelnosti, který poskytuje vztažný náhled na kapacitu sítě v konkrétních lokalitách, jako je Hradištko Středočeský kraj. Modrými značkami jsou označeny území, kde je kapacita již plně vyčerpána.

Přesnou možnost připojení v Hradištko Středočeský kraj však ověříte až podáním žádosti o připojení. Tuto službu nabízíme pro naše zákazníky, kteří se tak nemusí starat o složitý proces a mohou se spolehnout na naše odborné zkušenosti a znalosti.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Hradištko Středočeský kraj je ideální pro instalaci solární elektrárny díky své poloze a klimatu. Investice do solární elektrárny se vyplatí jak ekonomicky, tak i z hlediska udržitelnosti životního prostředí.

Nicméně je třeba vzít v úvahu celkovou spotřebu elektrické energie, cenu elektřiny a dostupné dotační programy v Hradištku Středočeský kraj, než se rozhodneme pro finální investici. I přesto, instalatérské firmy často slibují návratnost investice velmi rychle, ale tyto výstupy je třeba brát jen jako orientační při rozhodování.

Pro přesnější hodnocení je pak nezbytné provést podrobnou ekonomickou analýzu výhodnosti konkrétní instalace solární elektrárny. Tento odhad je nezbytný při hodnocení finanční výhodnosti investice do solárního systému v oblasti Hradištko Středočeský kraj.

Závěr

Hradištko Středočeský kraj se v poslední době stává oblíbenou destinací pro instalaci fotovoltaických elektráren. Přesto, předtím než do takové investice půjdete, je třeba zvážit několik důležitých faktorů, jako je umístění vaší nemovitosti, eventuální stavební a technická omezení, a samozřejmě ekonomickou návratnost celého projektu.

Prvním nezbytným krokem je provést detailní studii vaší nemovitosti, abyste zjistili, zda je vaše nemovitost v Hradištku Středočeský kraj vhodná pro instalaci fotovoltaických panelů. Tato studie by měla zahrnovat analýzu dostupnosti slunečního svitu, stavebních norem a předpisů v Hradištku Středočeský kraj a možnosti připojení k elektrické síti.

Druhým krokem je zhodnotit ekonomickou výhodnost takové investice. To zahrnuje analýzu počátečních nákladů, dlouhodobých provozních nákladů a výnosů z prodeje vyrobené elektrické energie. Zkrátka, důkladně zvážte všechny faktory před tím, než se rozhodnete pro instalaci fotovoltaické elektrárny v Hradištku Středočeský kraj.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Jaký je potenciál sluneční energie v městě Hradištko?

  Díky své geografické poloze a průměrnému počtu slunečních hodin je Hradištko Středočeský kraj ideálním místem pro využití fotovoltaických systémů. Naši specialisté z firmy Mobis vám pomohou určit maximální výkon, který může váš systém generovat.

 • Co mohu očekávat od instalace fotovoltaického systému firmou Mobis v Hradištku?

  Naše rodná firma Mobis, která má dlouholeté zkušenosti s fotovoltaikou, nabízí komplexní služby od návrhu po instalaci. Provádíme také optimalizaci systémů pro jejich maximální výkon a efektivitu v Hradištku Středočeský kraj.

 • Jaké jsou možnosti dotací na fotovoltaiku v Hradištku?

  Dotace mohou významně pomoci se zkrácením doby návratnosti investice. Ať již jste domácnost nebo podnikatel v Hradištku Středočeský kraj, naše tým Mobis vás rád provede možnostmi finanční podpory a pomůže vám s její žádostí.

Další lokality: