Fotovoltaika Dolní Břežany: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Středočeský kraj > Dolní Břežany

Dolní Břežany je domovem pro naši přední rodinnou firmu MOBIS, která se na trhu s fotovoltaikou pohybuje již více než 30 let. Můžeme se pochlubit vlastními projektanty, elektrikáři a servisními techniky, kteří jsou vždy připraveni vyjít vstříc potřebám našich klientů.

Jedním z našich konkurenčních výhod je, že na instalaci solárních elektráren nevybíráme žádné zálohy, a navíc jsme schopni realizovat instalaci do 60 dnů. Tato skutečnost nám umožňuje efektivně a rychle reagovat na požadavky našich zákazníků a zároveň dolovat maximum z potenciálu fotovoltaiky.

Pokud máte zájem o naše služby v oblasti fotovoltaiky v Dolní Břežanech, neváhejte nás kontaktovat. Je důležité, aby nám zanechal telefonní číslo a my se vám ozveme pro bezplatnou konzultaci. Naše odborníky těší, že se s vámi setkají a pomohou vám přijít na kloub všem otázkám týkajících se fotovoltaiky.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Poloha: Město Dolní Břežany má vhodné podmínky pro instalaci fotovoltaických panelů, díky dostatečnému množství slunečního záření během roku.

Orientace a sklon střechy: V Dolní Břežany, jak v celé České republice, je ideální orientace fotovoltaických panelů na jih a sklon střechy mezi 30 až 45 stupňů.

Velikost a stáří střechy: Velikost střechy ovlivňuje kolik panelů je možné na ni umístit a také stáří střechy by mělo být zohledněno, starší střechy mohou vyžadovat opravu před instalací panelů.

Spotřeba elektřiny: Před investicí do fotovoltaiky v Dolní Břežany je důležité vyhodnotit vaši aktuální a budoucí spotřebu elektřiny, jelikož množství vyrobené energie by mělo ideálně korespondovat s množstvím spotřebované energie.

Silou a kvalitou slunečního záření, ideální orientací a sklonem střechy, vhodnou velikostí a stářím střechy, a správně vyhodnocenou spotřebou elektřiny se můžete těšit na úspěšnou investici do fotovoltaiky v Dolní Břežany.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Dolní Břežany stále více přemýšlí o přechodu na ekologické zdroje energie, mnoho obyvatel proto uvažuje o instalaci solárních panelů na své střechy. Však ne každá střecha je ideální pro instalaci fotovoltaické elektrárny - je důležité vzít v úvahu faktory, jako jsou rozměry střechy, její orientace a použitý materiál.

Střecha příliš malá může nesplňovat požadavky pro efektivní výrobu solární energie, zatímco špatně orientovaná střecha může negativně ovlivnit potenciální výrobu fotovoltaiky. Střechy z nevhodných materiálů, například eternitů, mohou ztěžovat instalaci a následně vést k problémům, jako je zatékání. Je také důležité zohlednit statiku střechy, aby zatížení panelů a konstrukcí střechu nedeformovalo.

Pro občany Dolní Břežany, kteří se rozhodnou pro instalaci solárních panelů, je nejjednodušší možností využití našich bezplatných služeb technického zhodnocení vašeho domu. Naše společnost nabízí technické zhodnocení vašeho domu pro účely instalace fotovoltaiky, které provádí náš zkušený technik, který dokáže poradit a řešit i specifické situace.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Důležité je, že pro Dolní Břežany jsou určeny konkrétní podmínky, které je třeba splnit pro získání dotace na solární elektrárnu. Dotace jsou poskytovány na instalaci nových solárních panelů, ale nelze je získat na již existující solární elektrárnu.

Před podáním žádosti je velmi důležité si uvědomit, že je nutné mít předem vypracovaný projekt solární elektrárny. Projekt musí být vypracován odborníkem a musí obsahovat specifické parametry solární elektrárny jako je výkon, umístění a orientace panelů.

Přestože proces získání dotace může v Dolní Břežany být náročný, finanční podpora významně pomůže zkrátit dobu návratnosti investice do solárního systému. Proto je dobré využít nabídky odborníků, kteří Vám s řízením o dotaci pomohou.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Pokud máte doma v Dolní Břežany zájem postavit fotovoltaickou elektrárnu, možná se ptáte, zda vás distributor připojí do sítě. Tato informace je nesmírně důležitá, protože bez připojení byste mohli využívat elektrárnu pouze v tzv. ostrovním režimu, což znamená, že byste nemohli prodávat přebytky zpět do sítě a byli byste tak "odříznutí" od distribuční sítě.

Kapacita sítě se ve skutečnosti liší v každém místě, takže i v Dolní Břežany může být situace různá. K dostání je relativně přesný nástroj z dílny Energie Distribuční Soustavy (EDS), který se nazývá mapa připojitelnosti. Tato mapa vám umožní zjistit, zda ve vaší lokalitě je kapacita sítě již plná. Pokud je území modře označené, znamená to, že kapacita je již vyčerpaná.

Nicméně, s 100 % jistotou můžete zjistit možnost připojení až po podání žádosti o připojení, kterou pro naše zákazníky v Dolní Břežany dokážeme zprostředkovat. Je důležité zdůraznit, že výše zmíněný nástroj a informace jsou pouze orientační a můžou se lišit od skutečného stavu.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Investovat do solární elektrárny se může vyplatit, ale je nutné vzít v úvahu několik faktorů. Dolní Břežany je jednou z lokalit, kde může být taková investice výhodná. Při zohlednění celkové spotřeby elektrické energie, ceny elektřiny, dotační podpory, velikosti a typu navrženého systému, může být ekonomický návrat investice přijatelný.

Některé instalační firmy mohou slibovat velmi rychlou návratnost investice, ale všechny tyto odhady jsou často jen orientační. Pro přesné vyhodnocení ekonomické výhodnosti investice do solární elektrárny v Dolních Břežanech je nejlepší obrátit se na odborníky, kteří mohou provést detailní analýzu na základě konkrétních dat.

I přesto, že se jedná pouze o odhad, je důležité takovou analýzu provést pro zhodnocení výhodnosti investice. Solární elektrárna v Dolních Břežanech může být dobrou investicí, ale je nutné se řídit konkrétními daty a ne pouze odhady.

Závěr

Investování do fotovoltaických elektráren se stává stále populárnějším. Zelená energie je budoucností a Dolní Břežany se postupem času stávají bustling centrem pro solární technologie.

Klíčem pro úspěšný start je pečlivé plánování a pochopení lokálních podmínek. Investoři by měli pečlivě studovat climatological data Dolní Břežany a okolních oblastí, aby jim pomohli vyhodnotit potenciální úspěch a výnos jejich fotovoltaických elektráren.

Je také důležité se obeznámit s pravidly a předpisy týkajícími se instalace fotovoltaických elektráren v Dolní Břežany. Různé regiony mohou mít různé regulace, které ovlivňují, jak a kde mohou být fotovoltaické elektrárny postaveny. Oslovte naše specialisty a získejte zcela zdarma a nezávaznou konzultaci pro Váš projekt.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Jaké jsou výhody instalace fotovoltaických systémů v Dolní Břežany?

  Dolní Břežany se nachází v ideální geografické poloze pro využití solární energie. Díky vysokému počtu slunečných dnů v roce, zde můžete dosáhnout optimální výkonu Vašeho fotovoltaického systému. MOBIS jako místní firma s dlouholetou praxí Vám navíc nabízí kompletní servis od projektu až po instalaci. Investice do fotovoltaiky tak představuje udržitelnou alternativu k rostoucím cenám energie.

 • Jaký je proces instalace a jak dlouhá je doba návratnosti investice do fotovoltaiky s firmou MOBIS v Dolní Břežany?

  MOBIS provádí nejprve technický průzkum a následně vytvoří projekt přizpůsobený vašim konkrétním požadavkům a podmínkám vašeho domu. Díky našemu dlouhodobému působení na trhu a zkušenostem s místními podmínkami, jsme schopni efektivně optimalizovat dobu návratnosti Vaší investice. Touto cestou se oplatí investovat do fotovoltaiky již během několika let, a to i přesto, že Dolní Břežany nejsou specifickým záměrem dotační podpory.

 • Je možné v Dolní Břežany využít dotace na fotovoltaické systémy?

  Ano, pro majitele rodinných domů existují různé dotační programy na instalaci fotovoltaických systémů. MOBIS vám poskytne veškeré potřebné informace a poradí vám, jak vyhovět všem podmínkám pro získání těchto dotací. I když Dolní Břežany nejsou přímo cílem specifických dotačních programů, MOBIS díky své orientaci a znalosti trhu zajistí, aby Vaše investice byla co nejvíce efektivní.

Další lokality: