Fotovoltaika Černošice: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Středočeský kraj > Černošice

Fotovoltaika Černošice se stává stále oblíbenějším řešením pro domácnosti a firmy, které hledají ekologické a ekonomicky výhodné zdroje energie. Naše společnost MOBIS nabízí špičkové služby v oblasti fotovoltaických systémů již více než 30 let a nyní se zaměřuje na rozvoj a instalace těchto systémů právě v oblasti Černošice.

Naši zákazníci oceňují, že máme vlastní realizační tým včetně projektantů, elektrikářů, revizních a servisních techniků. Díky tomu jsme schopni nabídnout komplexní služby od návrhu až po instalaci a servis fotovoltaických panelů. Není potřeba vybírat žádné zálohy a instalujeme do 60 dnů, což naše služby staví na přední příčky ve srovnání s konkurencí.

Pokud máte o fotovoltaiku v Černošicích zájem, neváhejte nám zanechat své telefonní číslo a my se vám co nejdříve ozveme pro bezplatnou konzultaci. Naše zkušená a přátelská skupina profesionálů je připravena vám pomoci najít nejlepší řešení pro vaše potřeby.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Především, lokalita je zásadní pro efektivitu vaší fotovoltaické elektrárny. Velmi oblíbené jsou lokality s mnoha hodinami slunečního svitu ročně, jako jsou například Černošice.

Dále je důležité zohlednit vlastnosti pozemku. Terénní nerovnosti, poloha vůči slunci, možnost stínění od okolních vysokých objektů, tato všechna kritéria ovlivňují výkon a efektivitu fotovoltaických panelů. Například v oblasti Černošic mohou být tyto faktory velmi příznivé.

Nakonec je důležitý také finanční aspekt - dostupné finanční prostředky, možnosti úvěru, doba návratnosti investic nebo prognóza budoucích cen elektřiny. Právě proto je potřeba zvážit, zda je investice do fotovoltaiky v městě Černošice pro vás ta pravá.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Prvním krokem při instalaci solárních panelů na střechu domu v Černošicích je důkladný technický průzkum střechy. Je nutné zvážit několik faktorů, mezi které patří velikost střechy, její orientace, materiál a statika. Malá střecha může znamenat, že nebudete moci instalovat dostatečné množství panelů pro optimální výrobu elektrické energie.

Dalším důležitým faktorem pro instalaci solárních panelů v Černošicích je orientace střechy. Pokud je špatně orientovaná, může to negativně ovlivnit výrobu elektrické energie. Materiál střechy také hraje roli, například některé instalatérské firmy se vyhýbají střechám z eternitu, protože po instalaci na nich často zatéká.

Posledním, ale neméně důležitým faktorem pro instalaci solárních panelů v Černošicích, je statika střechy. Je nutné zajistit, že zatížení panelů a konstrukce nebude střechu deformovat. Nejjednodušší možností, jak všechny tyto aspekty ověřit, je využít našich bezplatných služeb technického zhodnocení vašeho domu pro účely instalace fotovoltaiky, který provádí náš zkušený technik.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Právě Nová zelená úsporám nabízí občanům města Černošice možnost získat až 200 000 Kč na nákup a instalaci solárních panelů. Vyhlášení druhé výzvy programu je naplánováno na září 2024.

Získání dotace je podmíněno splněním určitých kritérií. Například, musíte být vlastníkem nemovitosti v Černošicích a musíte osadit minimálně 10 m2 plochy solárními panely. Důležité je také dodržení termínu podání žádosti, který je do 30. listopadu 2024.

Postup při žádání o dotaci může být poměrně náročný, ale vzhledem k možnosti značné úspory na energetických nákladech se vyplatí zvážit tuto investici. Dokáže vám to uspořit až třetinu nákladů na vytápění ve vašem domě v Černošicích. Představte si takovou úsporu v průběhu několika let.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Vlastníci nemovitostí v Černošicích, kteří uvažují o instalaci fotovoltaické elektrárny, by si měli položit zásadní otázku: Připojí mě distributor do sítě? Bez tohoto připojení by bylo možné elektrárnu spustit pouze na tzv. ostrovní režim, což znamená, že přebytky energie by nebylo možné prodávat zpět do sítě. Nezbytným krokem je zjistit, zda je ve vaší oblasti stále dostatečná kapacita v distribuční síti.

Mapa připojitelnosti, kterou nabízí Energetický regulační úřad (ERÚ), může poskytnout orientační představu o kapacitě sítě. Například, pokud je území na mapě označeno modře, to znamená, že kapacita sítě v dané oblasti je již vyčerpána a připojení nové elektrárny by nebylo možné. Ale i pro obyvatele Černošic platí, že jistotu o možnosti připojení získají až po podání žádosti o připojení k provozovateli distribuční soustavy.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Ve vysoce konkurenčním prostředí, jako je Černošice, vám může investice do solární elektrárny prinést mnoho výhod. Zejména v situaci, kdy se ceny elektřiny neustále zvyšují, a vláda poskytuje finanční podporu pro instalaci solárních systémů.

Výhodnost investice není jednoduché spočítat, ale úspěšné firmy v Černošice už využívají solární energii k snížení svých nákladů. Ta nejenže výrazně snižuje náklady na energii, ale také zlepšuje image firmy, podporuje její šetrnou politiku a přináší další přínosy, jako je nezávislost na dodavatelích energie.

Pokud přemýšlíte o investici do solárního systému v Černošice, je důležité vyhodnotit všechny faktory a zvážit potenciální návratnost. Pamatujte, že nejlepší rozhodnutí je vždy založené na pečlivé a důkladné analýze. Investice do solárního systému může být jednou z nejpřínosnějších investic do budoucnosti vaší firmy.

Závěr

Investování do fotovoltaické elektrárny je vhodným krokem pro ty, kteří hledají udržitelné a finančně efektivní řešení pro svou nemovitost. Zásadní je však pečlivě zvážit několik důležitých aspektů.

Předně je potřeba zhodnotit polohu a orientaci vaší nemovitosti v Černošicích. Zastínění, sklon střechy a úhel k slunci jsou faktory, které mohou výrazně ovlivnit výkon fotovoltaické elektrárny. Je důležité také zvážit legislativní omezení v Černošicích, jako jsou například stavební předpisy.

Nakonec, je třeba provést finanční analýzu. Pro úspěšnou investici do fotovoltaické elektrárny je klíčové zvážit počáteční náklady na instalaci, předpokládaný výnos z prodeje elektřiny a dobou návratnosti investice. Hodnotíme-li výhodnost takové investice v Černošicích, nesmíme zapomínat zahrnout i možné dotace a daňové úlevy. Samotné rozhodování pak není jednoduché a vyžaduje přístup k čerstvým informacím a technickým znalostem. Proto je vždy dobré s takto komplexním rozhodováním obrátit se na profesionály z oblasti.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Jak MOBIS podporuje rozvoj fotovoltaiky v Černošice?

  Rodinná firma MOBIS je dlouholetým hráčem na trhu fotovoltaiky nejen v Černošice, ale po celé České republice. V Černošice nám záleží na tom, aby naši zákazníci měli z instalace solárních panelů co největší užitek, který je založený na zohlednění daných lokálních podmínek. Díky našim individuálním analýzám a zkušenostem v oboru dokážeme vytvářet projekty, které jsou šité na míru potřebám našich zákazníků z Černošic a okolí.

 • Proč je fotovoltaika dobrá investice pro obyvatele Černošic?

  Pro obyvatele města Černošice se investice do fotovoltaických systémů stávají stále atraktivnějšími. Důvodem je rostoucí nestabilita dodávek energie a stoupající ceny energie. Pomocí fotovoltaických systémů MOBIS mohou obyvatelé Černošic zajistit stabilní dodávku čisté a obnovitelné energie přímo u sebe doma. A to nejen v letních měsících, ale po celý rok. Navíc se podpora obnovitelných zdrojů stále více prosazuje a díky dotacím se doba návratnosti investice do fotovoltaiky může výrazně zkrátit.

 • Jaké jsou benefity instalace fotovoltaických systémů MOBIS v Černošice?

  MOBIS nabízí v Černošice komplexní služby v oblasti solární energie. Kromě garantované kvality a dlouhé životnosti našich fotovoltaických systémů nabízíme také profesionální konzultace a servis. Navíc, díky blízkosti naší firmy jsme schopni poskytnout rychlý servis a individuální přístup. S našimi systémy tak můžete nejen ušetřit na nákladech za energie, ale také přispět ke zlepšení místního životního prostředí.

Další lokality: