Fotovoltaika Beroun: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Středočeský kraj > Beroun

V roce 2024, Beroun, malebné české město se může pochlubit novými pokroky v oblasti fotovoltaiky, díky práci naše rodinné firmy MOBIS. S více než 30 lety zkušeností v této oblasti jsme se stali majoritní hráč na trhu solárních elektráren.

Na našem týmu se spoléhá Beroun - složený je z projektantů, elektrikářů, revizních a servisních techniků, kteří mají zkušenosti s vlastní realizací projetků fotovoltaických elektráren. Bez záloh a s garantovanou instalací do 60 dnů, jsme pro naše zákazníky rychlým a efektivním řešením.

Zájemci o fotovoltaiku v Berounu jsou vítáni, aby nám zanechali své telefonní číslo pro co nejrychlejší bezplatnou konzultaci. Naše společnost MOBIS je zde, aby sloužila občanům Berounu a přispěla k trvalé udržitelnosti tohoto krásného města.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Geografická poloha je první a možná i nejdůležitější faktor, který ovlivňuje efektivitu vaší fotovoltaické elektrárny. Je důležité, aby se váš dům, kde chcete solární panel umístit, nacházel na lokalitě, kde je dostatek slunečního světla. Například v Berouně je dostatek slunečního svitu na většinu části roku, což tuto lokalitu dělá ideální pro instalaci fotovoltaických panelů.

Dalším faktorem, který je potřeba zvážit je velikost vašeho domu a orientace střechy. Ideální pro instalaci solárních panelů je jižně orientovaná střecha bez stínů. Pokud je vaše střecha malá, nebo není orientována ideálně, může to negativně ovlivnit efektivitu vaší fotovoltaické elektrárny.

Každá obec má také svá vlastní pravidla týkající se instalace solárních panelů. V Berouně bylo například nedávno vyhlášeno, že každý nově postavený dům musí mít solární panely. Před investicí do fotovoltaické elektrárny je tedy důležité se seznámit s těmito pravidly a zjistit, zda je v vašem městě instalace solárních panelů povolena a zda existují nějaké dotace nebo pobídky.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Beroun poskytuje řadu příležitostí pro instalaci solárních panelů, ale je důležité znát technické omezení vaší střechy. Není každá střecha ideální pro fotovoltaické elektrárny - některé mohou být příliš malé nebo špatně orientované, což by vedlo k výraznému poklesu výroby elektřiny.

Je rovněž nutné zohlednit typ materiálu střechy: například eternit je nepříznivý, jelikož po instalaci solárních panelů může zatékat. Statika střechy je také důležitý faktor, musí být schopna nést váhu panelů a konstrukcí bez deformace.

Pro obyvatele Berouna existuje řešení: naše firma poskytuje bezplatné služby technického zhodnocení střech pro účely instalace fotovoltaiky. Tuto službu provádí náš odborný technik, který vám pomůže ověřit, zda vaše střecha vyhovuje pro montáž solárních panelů.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

V Berouně můžete využít také regionálních programů. Mezi ně patří program na podporu obnovitelných zdrojů pro domácnosti Dotace Beroun, ze kterého můžete získat až 50% nákladů na výstavbu solární elektrárny.

Město Beroun vyhlásilo letos rekordní rozpočet na Dotace Beroun a to ve výši 3,5 milionu korun. Není neobvyklé, že tuto dotaci lze kombinovat s některými státními programy, a tak může být návratnost investice ještě kratší.

Dotací na solární elektrárnu v městě Beroun využilo v loni přes 70 domácností. Pro získání dotace od města Beroun je důležité dodržovat všechny stanovené podmínky a termíny, které můžete najít na oficiálních webových stránkách města.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Při plánování instalace fotovoltaické elektrárny je klíčovým krokem zajištění připojení k distribuční síti. Bez řádného připojení by vaše elektrárna mohla fungovat jen v ostrovním režimu, což znamená, že byste nebyli schopni prodávat přebytkovou energii zpět do sítě. Z doposud uvedených důvodů je tedy zřejmé, že připojení do distribuční sítě je zásadní pro efektivní využití vaší fotovoltaické elektrárny.

Je důležité si uvědomit, že kapacita distribuční sítě se liší v různých oblastech, včetně města Beroun. EGD nabízí užitečný nástroj zvaný mapa připojitelnosti, který může poskytnout orientační údaje o dostupnosti připojení ve vaší lokalitě. To vám umožní zjistit, zda je v Berouně kapacita sítě již vyčerpaná.

Nicméně je třeba podotknout, že konečnou potvrzení o možnosti připojení do sítě získáte až po podání žádosti o připojení. Pro obyvatele Berouna i ostatní zákazníky tuto žádost můžeme zařizovat na základě jejich požadavků. Zajistíme tedy, že provozovatelé fotovoltaických elektráren v Berouně a jinde budou moci efektivně využívat své zařízení na maximalizaci svého zisku a přínosu pro životní prostředí.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Investice do solární elektrárny se může zdát na první pohled jako velký finanční závazek. V případě správného plánování a zohlednění všech důležitých faktorů však může být tato volba nejen přínosná pro životní prostředí, ale také velmi lukrativní z hlediska peněžní návratnosti.

Ve městě Beroun máme k dispozici řadu odborníků, kteří dokážou vyhodnotit všechny parametry nezbytné pro úspěšné využití solární energie. Mezi tyto parametry patří například celková spotřeba elektrické energie, roční produkce sluneční energie, možnosti státní podpory a mnoho dalších.

V Berouně také nabízíme kompletní servis včetně instalace a následné údržby solárních elektráren. Je důležité si uvědomit, že ačkoli počáteční investice může být vysoká, dlouhodobě se solární elektrárna může stát velmi výdělečným projektem. Pro ty, kteří zváží všechny faktory a jsou připraveni do tohoto projektu investovat, může být výsledkem výrazná úspora nákladů na energie a příspěvek k ochraně našeho životního prostředí.

Závěr

Beroun se stává čím dál tím více populárním místem pro instalaci fotovoltaických elektráren. Klíčové faktory, které je potřeba brát v úvahu před investicí do fotovoltaické elektrárny v Berounu, zahrnují: pochopení půdních a klimatických podmínek v regiónu Beroun, možnost připojení do distribuční sítě a rozumění přísným regulacím na výstavbu fotovoltaických elektráren v České republice.

Je důležité zaměřit se na půdní a klimatické podmínek v Berounu, protože jak sluneční záření, tak kvalita půdy mají významný vliv na výkon fotovoltaických panelů. Rovněž je nutné zvážit možnosti připojení do distribuční sítě, což může znamenat další investice do infrastruktury nebo vyjednávání s místními dodavateli elektřiny. Nezbytně je také nutné věnovat pozornost přísným regulacím na výstavbu fotovoltaických elektráren v České republice, aby nedošlo k nějakému právnímu konfliktu.

Vzhledem ke všem těmto faktorům doporučujeme vždy konzultovat s odborníky před investicí do fotovoltaické elektrárny. Pokud jste z Berouna a uvažujete o instalaci fotovoltaické elektrárny, neváhejte se obrátit na nás pro bezplatnou konzultaci.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Jak mi MOBIS může pomoci s instalací fotovoltaických panelů v Berouně?

  Jako dlouholetý hráč na trhu fotovoltaiky, firma MOBIS nabízí komplexní řešení pro instalaci solární elektrárny přímo v Berouně. Náš tým zkušených profesionálů zajistí kompletní realizaci projektu, od technického návrhu až po konečnou montáž. S naším poradenstvím získáte vhled do vypovídajících aspektů, jako jsou náklady, dotační programy, úspory energie a doba návratnosti investice.

 • Je moje střecha v Berouně vhodná pro instalaci fotovoltaických panelů?

  Každá střecha je jedinečná a vyžaduje individuální přístup. Naši odborníci posoudí technickou vhodnost vaší střechy pro instalaci fotovoltaiky. Zohledňujeme různé faktory, jako je sklon a orientace střechy, její konstrukce, stínování a potenciál pro připojení k distribuční síti. Pokud je vaše střecha v Berouně vhodná pro instalaci, rádi vám pomůžeme s plánováním a realizací projektu.

 • Je investice do fotovoltaiky v Berouně ekonomicky výhodná?

  Ano, v Berouně si můžete s fotovoltaickými systémy vytvářet významně levnější elektrickou energii než je běžná maloobchodní cena. Do návratnosti investice ovšem vstupuje řada faktorů, jako je například množství vyrobené elektřiny a vyšší pořizovací náklady. Naše firma MOBIS vám poskytne podrobnou kalkulaci, která tyto faktory zohlední. Kromě toho je možné získat státní dotace, které mohou významně snížit původní náklady na instalaci.

Další lokality: