Fotovoltaika Zbůch: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Plzeňský kraj > Zbůch

V oblasti fotovoltaiky, se naše firma MOBIS, považuje za jednoho z nejzkušenějších hráčů na trhu. Jsme na trhu již 30 let, operujeme primárně v Zbůchu v Plzeňském kraji a vyznačujeme se vlastním realizačním týmem, jenž zahrnuje projektanty, elektrikáře, revizní a servisní techniky.

Jedním z našich hlavních odlisů je neunity, že pro realizaci solární elektrárny, v opci Zbůch v Plzeňském kraji, nevybíráme žádné zálohy. Navíc, jsme schopni instalaci provést do 60 dnů od uzavření smlouvy.

Pokud máte o fotovoltaiku zájem, nenechte si ujít příležitost ke bezplatné konzultaci. Prosíme, zanechte nám své telefonní číslo a my se Vám obratem ozveme.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Prvním faktorem je výběr lokality, kde fotovoltaická elektrárna nejvíce vynese. Nejlepší výsledky přináší umístění fotovoltaických panelů k jihu, na střechu s nízkým nakloněním, kde je dostatek slunce a není stíněno stromy či budovami. Například obyvatelé Zbůchu v Plzeňském kraji mají výhodu v tom, že se jedná o lokalitu s velkou mírou slunečního záření.

Druhou důležitou skutečností je velikost vaší střechy a její statika. Průměrná fotovoltaická elektrárna o výkonu 10 kW potřebuje plochu cca 70 m2. Zbůch v Plzeňském kraji je ideální pro své rodinné domy s velkými střechami.

Poslední důležitou věcí je vybrat správnou... (nejdále do třetice) Pro správnou volbu je nezbytné se poradit s odborníkem, který vám pomůže s výpočtem, jestli se vám investice do fotovoltaických panelů vrátí a za jak dlouho. Město Zbůch v Plzeňském kraji má řadu odborníků, kteří vám rádi pomohou s instalací fotovoltaických panelů a jejich provozem.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

V obci Zbůch, Plzeňský kraj, probíhají široce diskuse o instalaci solárních panelů na střechách domů. Je však důležité podotknout, že ne každá střecha je vhodná pro tento druh instalace.

Zhodnocení, zda se ve vašem případě instalace solárních panelů vyplatí, je ovlivněno několika faktory. Velikost a orientace střechy, materiál, z nějž je střecha vyrobená, a statika střechy jsou klíčovými aspekty, které je nutné vzít v úvahu. Například pokud je střecha menší nebo špatně orientovaná, solární panely by nemohly efektivně využít slunečního svitu.

Na obyvatele Zbůchu, Plzeňský kraj, je v rámci bezplatných služeb nabízena možnost technického zhodnocení jejich domů pro účely instalace fotovoltaických systémů. Naši technici provedou důkladnou kontrolu a poskytnou detailní report, který pomůže rozhodnutí ohledně dalšího postupu.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Zbůch Plzeňský kraj je jednu z lokalit, kde si můžete svou solární elektrárnu realizovat s výhodou možnosti dosáhnout na dotační podporu. Při hledání možnosti instalace solární elektrárny je důležité nejen vybrat vhodný dotační program, ale také se odvolat na odborné servisní služby, které Vám pomůžou s přípravou a podáním žádosti o dotaci.

Ing. Jakub Maršálek, energetický konzultant ze společnosti ELPlus s.r.o., působící v Zbůchu v Plzeňském kraji, k tomuto tématu uvádí: „Nejvyšší možná dotační podpora na solární elektrárnu v rámci programu "Nová zelená úsporám" činí 175 000 Kč. V rámci tohoto programu je tak možné pokrýt až 85% nákladů na pořízení solární elektrárny.“

Je tedy důležité, aby občané Zbůchu Plzeňský kraj a okolních obcí dobře znali podmínky pro získání dotace a využili odborného poradenství při přípravě a podání žádosti. Jen tak mohou maximalizovat své šance na úspěch a na dosažení vysoké úrovně návratnosti investice do solární elektrárny.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Pokud byste chtěli instalovat fotovoltaickou elektrárnu na vaší nemovitosti ve městě Zbůch v Plzeňském kraji, jedním z nejdůležitějších aspektů je zda vás provozovatel distribuční soustavy připojí do sítě. Bez připojení do distribuční sítě by byla vaše elektrárna funkční pouze v tzv. ostrovním režimu, který neumožňuje proudění přebytečné energie zpět do sítě.

Silným nástrojem pro zjištění kapacity distribuční sítě je Mapa připojitelnosti od Energetického regulačního úřadu (ERÚ). Ve městě Zbůch v Plzeňském kraji, například, můžete zjistit, zdali je kapacita distribuční sítě ve vašem místě již vyčerpaná. Však abyste získali 100 % přesné informace, budete potřebovat podat žádost o připojení, kterou můžeme pro naše zákazníky zpracovat my.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Investice do solárních elektráren se nabízí jako ekologická i ekonomická alternativa k tradičním zdrojům energie. Zbůch Plzeňský kraj, ležící v oblasti s hodnotným počtem slunečních dnů v roce, je jedním z míst, kde může být tato investice perspektivní.

Detailní ekonomickou analýzu provedení této investice je nutné pojmout individuálně. Vrátí se vám vaše počáteční investice? To je otázka s mnoha proměnnými, zahrnující mimo jiné úroveň spotřeby elektrické energie, cenu elektřiny, dostupnost dotační podpory a specifikaci vybraného solárního systému.

I když některé instalatérské firmy mohou slibovat rychlou návratnost, je potřeba mít na paměti, že tato čísla jsou často jen orientační. Zbůch Plzeňský kraj, v němž se hodláte na cestu solární energie vydat, je dobře vybaven pro takový krok. Přesto je nutné vrhnout se do hloubky čísel a údajů, aby si potenciální investoři mohli být jisti svým rozhodnutím. Provedení precizní ekonomické analýzy je proto klíčem k úspěšnému rozhodnutí.

Závěr

Fotovoltaická elektrárna může být skvělou investicí do budoucnosti a způsobem, jak se stát nezávislým na dodavateli elektrické energie. Důležitým krokem před instalací takového zařízení je ale kompletní zhodnocení možnosti a efektivity daného řešení.

Zbůch v Plzeňském kraji je ideální lokalitou pro instalaci solárních panelů z důvodu vysokého počtu slunečných dnů v roce. Pro samotnou instalaci je důležité zvážit řadu faktorů, včetně orientace střechy, sklonu a přítomnosti stínících prvků.

Pokud nejste jisti, zda je investice do fotovoltaických panelů pro vás to pravé, nabízíme bezplatnou konzultaci pro oblast Zbůch v Plzeňském kraji. Stačí nám za tím účelem zanechat své telefonní číslo a my se vám ozveme co nejdříve to bude možné. Vězte, že správné informace a technické poradenství mohou být klíčem k úspěšné a výnosné investici.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Jaké jsou hlavní výhody investování do fotovoltaiky v Zbůch?

  Investování do fotovoltaiky v Zbůch s firmou MOBIS přináší hlavní výhodu v podobě dlouhodobé finanční úspory. Rostoucí ceny energie a nestabilita dodávek se stávají vážným problémem, který může být vyřešen pomocí investice do solární energie. Navíc, Zbůch je vhodně situované pro maximalizaci slunečního záření, což dodává solárním panelům vysokou efektivitu.

 • Jaká je technická proveditelnost instalace fotovoltaických panelů na střechách v Zbůch?

  Firma MOBIS nabízí komplexní služby v oblasti solární energie a hodnotí technickou vhodnost střechy pro instalaci solárních panelů. Ve městě Zbůch jsou dobré podmínky pro instalaci – mnoho střech je dobře orientovaných a má dostatečný sklon, čímž dovoluje efektivní zachycení slunečního svitu.

 • Jaké jsou možnosti získání dotací na fotovoltaiku v Zbůch?

  Investování do fotovoltaiky je podporováno několika dotačními programy. Firma MOBIS se orientuje v tomto prostředí a poskytuje konzultační služby ohledně možnosti získání dotací na fotovoltaiku v Zbůch a Plzeňském kraji. Pomůže vám s celým procesem, od žádosti až po instalaci.

Další lokality: