Fotovoltaika Třemošná: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Plzeňský kraj > Třemošná

Fotovoltaika Třemošná se může chlubit mnohaletou přítomností na trhu díky naší rodinné firmě MOBIS. Jsme specialisté s třicetiletou praxí v oboru, disponujeme vlastním realizačním týmem, který se skládá z projektantů, elektrikářů, revizních a servisních techniků.

Navíc, v rámci našeho servisu v oblasti fotovoltaiky v Třemošné, nevyžadujeme žádné zálohy a dokážeme instalovat solární elektrárnu do 60 dnů. Jde o službu na klíč, kterou provádíme rychle, efektivně a s maximálním zřetelem na kvalitu.

Pokud máte o fotovoltaiku v Třemošné zájem, neváhejte nás kontaktovat a zanechat nám své telefonní číslo. Ozveme se Vám co nejdříve a nabídneme Vám bezplatnou konzultaci, během které probereme všechny důležité aspekty týkající se instalace solární elektrárny.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Orientace střechy a stínování
Prvním faktorem, který je třeba zvážit před investicí do fotovoltaických panelů v Třemošné, je orientace vaší střechy a její potenciální stínování. Ideální je orientace na jih, ale panely mohou být efektivní i při orientaci na východ nebo západ. Stínování může výrazně ovlivnit efektivitu panelů, proto je třeba respektovat vzdálenosti od stromů, budov a dalších překážek.

Efektivita fotovoltaických panelů a náklady
Dalším faktorem, který je třeba zvážit v Třemošné, je efektivita fotovoltaických panelů a jejich náklady. Efektivita panelů se měří podle toho, kolik energie dokáží vytvořit z množství světla, které na ně dopadá. Vyšší efektivita panelů znamená, že budou schopny vygenerovat více energie, ale také mohou být dražší.

Státní a regionální dotace a legislativa
Posledním důležitým faktorem jsou státní a regionální dotace a legislativa v oblasti fotovoltaiky v Třemošné. Různé regiony a státy nabízí různé úrovně finanční podpory pro fotovoltaické projekty a také se může lišit legislativa ohledně instalace a provozování fotovoltaických elektráren. Je velmi důležité se seznámit se všemi aspekty této problematiky, než se rozhodnete pro investici do fotovoltaiky v Třemošné.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Máte zájem o instalaci solárních panelů na svou střechu v Třemošné? Předtím se však musíte ujistit, že je vaše střecha vhodná pro takovou instalaci.

Velké množství faktorů ovlivňuje, zda je střecha vhodná pro instalaci solárních panelů. Patří sem velikost střechy, její orientace a materiál, ze kterého je vyrobena. Statika střechy je také důležitým faktorem, který je nutné vzít v úvahu před instalací.

Chcete-li zjistit, zda je vaše střecha v Třemošné vhodná pro instalaci solárních panelů, můžete využít naší bezplatné služby technického zhodnocení vaší střechy. Toto zhodnocení provádí náš technik, který vám poskytne podrobné informace o možnostech instalace.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Některé z těchto programů poskytují dotace až do výše 30% nákladů na instalaci solárního systému. Například v Třemošné mohou občané a podnikatelé využívat právě zmíněný program Nová zelená úsporám.

Třemošná je totiž na seznamu obcí, které jsou oprávněny čerpat dotace z tohoto programu. Program Nová zelená úsporám alloci patří mezi nejpřístupnější dotace na obnovitelné zdroje energie.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Pokud se rozhodujete o instalaci fotovoltaické elektrárny v Třemošné, je třeba se nejprve ujistit, že vás provozovatel distribuční soustavy přijme do své sítě. Bez připojení by fotovoltaická elektrárna v Třemošné mohla fungovat pouze v takzvaném ostrovním režimu, což vylučuje možnost prodeje přebytků energie zpět do sítě.

Je důležité ověřit, zda distribuční síť v Třemošné má dostatečnou kapacitu pro připojení vaší elektrárny. Nápomocným nástrojem v tomto ohledu je mapa připojitelnosti nabízená EGD, která ukazuje, zda není kapacita sítě v daném místě již plná.

Je třeba zdůraznit, že konečnou možnost připojení vaší fotovoltaické elektrárny v Třemošné zjistíte až po podání žádosti o připojení. Tento úkon pro naše zákazníky zajišťujeme my.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Třemošná se stává ideálním místem pro instalaci solárních panelů pro mnoho investorů. To je dáno výhodnými geografickými a klimatickými podmínkami, které Třemošná nabízí pro výrobu elektrické energie ze slunce.

Investice do fotovoltaických elektráren v Třemošná se vyplácejí nejen ekonomicky, ale také ekologicky, což z něj dělá atraktivní volbu pro ty, kteří chtějí přispět k udržitelné budoucnosti. Výnosy z solárních panelů nejsou pouze finanční, ale také ve formě redukovaných emisí skleníkových plynů, což je pro mnoho investorů v Třemošná stejně důležité jako finanční výnosy.

Na závěr, přestože je analýza návratnosti investice v solární elektrárny v Třemošná doporučené, je důležité vzít v úvahu celkový dopad na ekologii a budoucnost naší planety.

Závěr

Naše konzultanti v Třemošné mají dlouholeté zkušenosti s instalací fotovoltaických elektráren a jsou připraveni pomoci Vám s rozhodováním.

Zahrnuje to zejména posouzení možnosti instalace solárních panelů, orientace střechy, výpočet návratnosti investice a také možnost dotací na fotovoltaické panely. Při volbě správného systému jsou důležitá mnohá kritéria. V Třemošné nabízíme řadu moderních řešení, která optimálně využívají dostupné sluneční světlo a přeměňují ho na elektřinu.

K tomu všemu poskytujeme plnou podporu po celou dobu provozu systému. Náš tým v Třemošné se těší na Vaši návštěvu a na to, jak Vám můžeme pomoci. Uvítáme Vás v našem prodejním centru pro poradenství a dokážeme Vám, že investice do fotovoltaiky jsou skutečným způsobem, jak šetřit náklady na energie a zároveň přispívat k ochraně životního prostředí.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Jaké jsou výhody instalace fotovoltaických systémů s firmou Mobis v Třemošná?

  Naší rodinnou firmou MOBIS se můžete spolehnout na dlouholeté zkušenosti v oboru a komplexní služby, které zahrnují vše od výchozího projektu po samotnou instalaci. Pochopitelně, naše služby jsou pružně přizpůsobené specifickým podmínkám a potřebám v oblasti Třemošná. Výhody fotovoltaických systémů jsou obrovské, zejména v době rostoucích cen energií a nestability jejich dodávek. Navíc, pokud se rozhodnete pro instalaci fotovoltaických systémů, můžete využít různé dotace, které významně usnadní a zrychlí návratnost takové investice.

 • Je Třemošná vhodná lokace pro instalaci fotovoltaických systémů?

  Rozhodně, Třemošná a okolí poskytuje skvělé podmínky pro instalaci fotovoltaických systémů. Je důležité však zvážit několik faktorů, jako je orientace střechy, její sklon a stínění, protože tyto aspekty mohou významně ovlivnit výkon a efektivnost fotovoltaického systému. MOBIS má zkušenosti s optimalizací těchto faktorů a zajistí, že instalace bude co nejefektivnější.

 • Jaké jsou možnosti financování a dotací pro instalaci fotovoltaických systémů v Třemošná?

  Financování instalace fotovoltaických systémů se stává stále přístupnější, díky stále širší nabídce dostupných dotací a podpor. MOBIS se rád postará o celý proces získání finančních prostředků pro vás. Postaráme se o komunikaci s dotací poskytovateli a pomůžeme vám získat dotaci, která nejlépe vyhovuje vaší konkrétní situaci a potřebám. Pamatujte, že je důležité si podmínky pro získání podpory důkladně prostudovat, abyste mohli maximálně využít svých možností.

Další lokality: