Fotovoltaika Tachov: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Plzeňský kraj > Tachov

V Tachově si rozvíjíme trh s fotovoltaikou s pomocí naší rodinné firmy MOBIS, která na trh přichází s 30letou historií. V našem realizačním týmu najdete veskrze profesionály, od projektantů, přes elektrikáře, až po revizní a servisní techniky.

Významnou výhodou naší společnosti je, že na instalaci solární elektrárny nevybíráme žádné zálohy a zajišťujeme její instalaci do 60 dnů. Vaši poptávku po našich službách můžeme vyřídit rychle a pohodlně.

Pokud máte jako návštěvník webu o fotovoltaiku zájem, zašlete nám své telefonní číslo a my Vás budeme co nejdříve kontaktovat pro bezplatnou konzultaci. Tímto způsobem se snažíme poskytnout svým zákazníkům v Tachově co nejlepší služby.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Poloha a orientace
První a klíčový faktor, který je třeba zvážit je poloha vámi navrhované fotovoltaické elektrárny. Pokud se nacházíte ve městě Tachov, je potřeba zjistit dostatečný počet slunečních hodin a ideální orientaci střechy či pozemku na kterém bude elektrárna instalována.

Velikost a využití produkce
Druhým faktorem je velikost plánované elektrárny a plánované využití vyrobené elektřiny. Zde je důležité zvážit výši vaši spotřeby elektrické energie, možnost prodeje nadbytečné energie do sítě a také legislativní podmínky které platí ve městě Tachov či celé České republice.

Ekonomika investice
Třetím a také důležitým faktorem je ekonomika celé investice. Je potřeba zjistit celkové náklady na instalaci fotovoltaické elektrárny, možnosti financování (např. Dotace, úvěry apod.), ale také případné provozní náklady a možná rizika. Toto je také důležité pro město Tachov a celou Českou Republiku, kde se ekonomické podmínky a legislativa mohou lišit.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Pokud máte v plánu instalovat solární panely na vaší střeše, je důležité zajistit, že technicky je vaše střecha pro tuto úpravu vhodná. Je důležité brát v úvahu faktory jako Velikost střechy, Orientace střechy, Typ materiálu střechy a Statické zatížení střechy.

Pokud je střecha příliš malá, nemusí se na ni vejít dostatek solárních panelů k efektivní výrobě energie.

Rovněž je důležité zvážit orientaci střechy - pokud nesměřuje správným směrem, může to ovlivnit výrobu fotovoltaiky. Je také důležité zkontrolovat, z jakého materiálu je střecha vyrobena; například pokud je střecha z eternitu, některé instalační firmy mohou odmítnout instalaci, protože tato střecha může poté zatékat.

Nakonec je nutné mít na paměti statické zatížení střechy; extra váha solárních panelů a konstrukcí by neměla deformovat střechu. Pro nejjednodušší způsob, jak prověřit, zda je vaše střecha připravena na instalaci solárních panelů, využijte našich bezplatných služeb technického zhodnocení vašeho domu pro účely instalace fotovoltaiky, které poskytuje náš technik.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Fotovoltaické systémy jsou výhodné pro město Tachov, které je známé svými slunnými dny a ideálními podmínkami pro generování solární energie. Zájem o instalaci solárních panely na domy stále roste v celé České republice, včetně města Tachov.

V rámci programu Nová zelená úsporám je potřeba projekty na instalaci solárních panelů včas připravit a podat žádost. Proto je nutné se včas informovat a začít s projektovou dokumentací co nejdříve.

Pro občany Tachova je důležité vědět, že z dotace mohou pokrýt až 80% nákladů na instalaci solárního systému. Využití obnovitelných zdrojů v Tachově tedy díky dotacím nabízí významnou ekonomickou výhodu.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Připojení fotovoltaické elektrárny do distribuční sítě je klíčovou otázkou při její instalaci. Bez připojení by elektrárna fungovala pouze v tzv. ostrovním režimu a byla by odříznuta od sítě, což by omezovalo možnosti prodeje přebytku energie do sítě.

Kapacita distribuční sítě je v každém místě odlišná a provozovatelé by měli využít dostupné nástroje pro kontrolu. Jeden z nich je například mapa připojitelnosti od EGD, která poskytuje představu o dostupnosti distribuční sítě v daném místě. Například v případě města Tachov může být tato informace klíčová.

100 % přesnost informace o možnosti připojení elektrárny do sítě získáte až pomocí žádosti o připojení. Tento proces vyřizujeme pro naše zákazníky my a pomáháme jim tak se snadno orientovat v možnostech připojení své elektrárny v městě Tachov.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

V městě Tachov je velký zájem o ekologické způsoby výroby elektřiny, a solární elektrárny se stávají stále populárnějším řešením. Investice do solárních elektráren je však třeba pečlivě zvážit, jelikož se jedná o značný finanční výdaj, který se musí v dlouhodobém horizontu vyplatit.

Návratnost investice do solární elektrárny se pohybuje v závoslosti na velikosti a typu systému, ceně elektřiny a dotační podpoře. Na první pohled může být návratnost investice v městě Tachov atraktivní, avšak je nutné si uvědomit, že všechny výpočty a odhady jsou pouze orientační. Bez ohledu na to, ekonomická analýza a odhad návratnosti, který vytvoříme, jsou důležitými ukazateli pro rozhodování o této investici.

Přestože se nám může zdát, že investice do solárního systému v městě Tachov je ideální volba, je potřeba počítat s tím, že se jedná o dlouhodobý závazek. Proto je třeba vše pečlivě zvážit a nechat si vypracovat detailní ekonomickou analýzu.

Závěr

Investice do fotovoltaické elektrárny je rozhodnutí, které považuje mnoho lidí v Tachově za cestu k udržitelnější budoucnosti a potenciální úsporám. Před rozhodnutím o této investici v Tachově je však třeba vzít v úvahu několik faktorů.

Nejdůležitější je posouzení vhodnosti nemovitosti v Tachově pro instalaci fotovoltaické elektrárny - to zahrnuje hodnocení dostupnosti slunce, orientaci budovy a stavební regulace v Tachově. Dalším důležitým bodem je finanční stránka - zda bude investice do fotovoltaiky v Tachově dlouhodobě výnosná, to je potřeba zhodnotit s odborníkem.

Proto pokud uvažujete o investici do fotovoltaiky v Tachově, doporučujeme konzultaci s odborníkem. Spolehlivý poradce Vám pomůže se všemi technickými a finančními aspekty. To Vám umožní učinit informované rozhodnutí a přispět k ekologické budoucnosti města Tachov.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Proč zvolit právě fotovoltaiku od firmy Mobis v Tachově?

  Firma MOBIS je spolehlivý partner v oboru fotovoltaiky v Tachově. Díky dlouholetým zkušenostem a odborným znalostem nabízíme komplexní služby, od návrhu projektu až po jeho realizaci. Zároveň sledujeme nejnovější trendy a technologické inovace v oblasti solární energie, což nám umožňuje přizpůsobit naši nabídku aktuálním potřebám a možnostem našich zákazníků. Fotovoltaika vám pomůže snížit náklady na energie a stát se nezávislými na nestabilních dodávkách elektrické energie.

 • Jaké jsou přínosy investice do fotovoltaiky v Tachově v roce 2024?

  Tachov je ideální lokalita pro investice do fotovoltaických systémů díky vysokému počtu slunečních dnů v roce. Kromě ekologického hlediska, kdy přispějete ke snížení emisí CO2, je fotovoltaika také ekonomicky výhodná. Stále rostoucí ceny energie znamenají, že náklady na instalaci solárního systému se vám rychle vrátí ve formě úspor za energie. V roce 2024 navíc počítáme s dostupností dotačních programů, které tuto investici ještě více zpřístupní.

 • Jak mi může firma Mobis pomoci získat dotace na fotovoltaiku v Tachově?

  Firma Mobis má rozsáhlé zkušenosti s nastavením financování projektů v oblasti fotovoltaiky. Dokážeme vám pomoci s celým procesem žádosti o dotace, včetně přípravy dokumentace a zastoupení při komunikaci s dotací poskytujícími orgány. Jakmile získáte dotaci, postaráme se o veškeré administrativní a technické záležitosti týkající se instalace vašeho fotovoltaického systému. Nejenže vám pomůžeme získat finanční podporu, ale také zajistíme, aby vaše investice do fotovoltaiky byla co nejvýhodnější.

Další lokality: