Fotovoltaika Rokycany: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Plzeňský kraj > Rokycany

Fotovoltaika Rokycany v roce 2024 nabízí možnosti ušetření do rodinných rozpočtů a podporu udržitelné energie. Rokycany, malé město v západních Čechách, se stane domovem nové rozvíjející se energetické revoluce díky rodinné firmě MOBIS.

S více než 30 lety zkušeností v oboru fotovoltaiky, tato firma je silným hráčem v Rokycanech. MOBIS poskytuje vlastní realizační tým fotovoltaických projektů, elektrikáře, techniky pro revizi a servis, což nabízí klientům komplexní služby. Prostředky solární elektrárny se nevybírají jako zálohy a instalace se provádí do 60 dnů.

Pokud máte o fotovoltaiku v Rokycanech zájem, zanechte nám své telefonní číslo pro bezplatnou konzultaci. Vaše cesta k udržitelné energetické budoucnosti v Rokycanech pravděpodobně začne zde, s rodinnou firmou MOBIS.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Rokycany jsou ideální lokalitou pro investici do fotovoltaických elektráren. Jejich poloha a klimatické podmínky jsou ideální pro získávání solární energie. Důležité je také zvážit dostupnost vhodné plochy pro instalaci elektrárny, která by měla být co nejefektivnější pro maximální využití slunečního světla.

Dále je třeba se zabývat finanční stránkou věci. Investice do fotovoltaických elektráren v Rokycanech vyžaduje počáteční kapitál, ale díky státním dotacím a dlouhodobému výnosu z prodané energie se jedná o investici s rychlou návratností. Je třeba rovněž vzít v úvahu provozní a údržbové náklady asociované s tímto druhem podnikání.

Dalším klíčovým faktorem je legislativa. Před tím, než se rozhodnete investovat do fotovoltaické elektrárny v Rokycanech, je důležité se seznámit s legislativou na tuto problematiku. To zahrnuje nejen stavební povolení a další legislativní náležitosti, ale také seznámení s podmínkami pro prodej vyrobené energie do sítě.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Rokycany se stávají stále více moderním městem a trendem poslední doby je instalace solárních panelů na střechy domů. Avšak, nemůžeme přehlédnout skutečnost, že ne každá střecha je vhodná pro instalaci těchto panelů.

Většinou se setkáváme s problémy spojenými s malou plochou střechy, špatnou orientací nebo nevyhovujícím materiálem střechy, jako je například eternit. Je nutné zohlednit i stavební statiku střechy, tak aby zatížení panelů a konstrukcí střechu nedamážovalo.

Pro občany města Rokycany proto nabízíme bezplatné technické zhodnocení jejich střechy pro účely instalace fotovoltaiky, které provádí náš technik. Pro Rokycany a její obyvatele je takto jednoduché zjistit, zda je jejich střecha vhodná pro instalaci solárních panelů.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Důležitý aktérem na poli obnovitelných zdrojů v České republice je Rokycany. Město Rokycany se snaží podporovat obyvatele v přechodu na zelenou energii a zásadně tím přispívá ke snižování emisí. Rokycany tak patří mezi progressive města v ČR v oblasti ekologie.

Využití sluneční energii je stále častější volbou nejen pro velký průmysl, ale i pro provozovatele malých podniků a domácností. Pokud jste z Rokycan a uvažujete o instalaci solární elektrárny, je důležité informovat se o možnostech financování. Ať už je to dotace, úvěr či leasing. Všechny tyto formy financování mají své specifika, která je třeba zvážit.

Při výběru správného typu financování je klíčovou otázkou výše Vašeho vlastního kapitálu. Před zahájením jakéhokoli projektu je třeba mít připraven podrobný finanční plán, který zahrnuje i možné rizika. Jedním z největších rizik je zpoždění výstavby, což může negativně ovlivnit celkovou návratnost Vašeho investovaného kapitálu.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Rokycany patří k lokalitám, kde je možné připojení fotovoltaické elektrárny do distribuční sítě, ale i zde je nutné brát v úvahu kapacitu sítě. Mnoho obyvatel Rokycan již realizovalo svůj záměr a připojilo svou vlastní fotovoltaickou elektrárnu.

Každopádně, než budete investovat do fotovoltaické elektrárny v Rokycanech, doporučujeme využít nástroje mapy připojitelnosti. Pokud není kapacita sítě ve vašem místě vyčerpaná, připojení vaší elektrárny by nemělo být problém. Naopak, pokud je kapacita již naplněna, je možné požádat o revizi distribuční sítě.

Ve čtvrtém kroku postupu připojení fotovoltaické elektrárny do sítě je nutné požádat o technické podmínky připojení. Následně provozovatel distribuční soustavy prověří a stanoví technické a ekonomické podmínky připojení vaší elektrárny. Bez tohoto kroku nenechá distributor vaši elektrárnu do své sítě připojit.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systémuV Rokycanech probíhá stále rostoucí trend investic do solárních elektráren. Zvýšený zájem je přičítán atraktivitě investice z hlediska ekonomiky i ekologie. Zároveň stále pokleslé ceny solárních panelů a jejich rostoucí účinnost činí investici stále atraktivnější.

Nicméně, doba návratnosti a ekonomické výhodnosti instalace solární elektrárny se u každého projektu liší. Je nezbytné zohlednit individuální aspekty - jako například: sluneční záření v oblasti Rokycany, ceny za energii a dané legislativní podmínky. Vždy doporučujeme konzultaci s odborníky, kteří provádí kompletní ekonomickou analýzu na základě předpovědí trhu a nejpřesnějších dat.

S cílem poskytnout co nejvíce informativní a objektivní závěry, je výsledek takové analýzy považován pouze za odhad. I přesto, v městě Rokycany, představuje investice do solární elektrárny potenciálně výhodnou možnost jak snížit náklady na energii, navýšit energetickou soběstačnost a zároveň přispět k udržení životního prostředí. Před zahájením jakéhokoli projektu by však měla být provedena pečlivá analýza finanční výhodnosti.

Závěr

Klíčovým prvkem při investování do fotovoltaické elektrárny je posouzení vhodnosti konkrétní nemovitosti. Je důležité zjistit, jestli je výstavba technicky možná a jestli se investice vyplatí.

Dalším krokem je získání aktuálních informací a dostatečných technických znalostí. Podnikání v oblasti obnovitelných zdrojů se rychle vyvíjí a je třeba být na vrcholu aktuálních trendů a poznatků.

Pokud přemýšlíte o investici do fotovoltaiky v Rokycanech, ale stále váháte, můžeme Vám nabídnout bezplatnou konzultaci. Stačí nám zanechat Vaše telefonní číslo a my se Vám ozveme v Rokycanech co nejdříve.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Proč bych měl zvolit právě firmu MOBIS pro instalaci fotovoltaického systému v Rokycany?

  Rodinná firma MOBIS je dlouholetým hráčem na trhu fotovoltaiky v Rokycany a okolí. Máme bohaté zkušenosti s projekty různých velikostí a typů, ať už jde o domácnosti, firmy nebo větší komerční projekty. Kromě toho nabízíme komplexní služby, od tvorby projektu, přes montáž a instalaci, až po servis a údržbu.

 • Jaký je výhodný je v Rokycanach provoz fotovoltaického systému?

  V Rokycanech a okolí je dobře zastoupen sluneční svit, který je klíčový pro efektivní provoz solárních elektráren. Navíc, vzhledem k rostoucím cenám energie a nestabilitě dodávek se investice do fotovoltaiky jeví jako chytrý a výhodný krok. MOBIS jako místní firma má navíc skvělý přehled o místních podmínkách a regulačních opatřeních, což vám garantuje, že využijeme všechny možnosti pro optimalizaci výkonu a úspor.

 • Je možné získat v Rokycanech dotace na fotovoltaiku?

  Ano, v Rokycanech stejně jako v jiných částech České republiky můžete získat státní podporu na instalaci fotovoltaického systému. MOBIS má s tímto procesem bohaté zkušenosti a rádi vám pomůžeme s přípravou žádosti a vyřízením všech formalit. Je důležité mít na paměti, že získání dotace může významně zkrátit dobu návratnosti vaší investice do solárního systému.

Další lokality: