Fotovoltaika Horní Bříza: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Plzeňský kraj > Horní Bříza

V roce 2024, Horní Bříza se stane domovem pro inovativní fotovoltaický projekt, který realizuje rodinná firma MOBIS. Tato firma má v průmyslu fotovoltaiky již 30 let zkušeností a disponuje vlastním realizačním týmem, včetně projektantů, elektrikářů a revizních a servisních techniků.

Služby firmy MOBIS jsou špičkové, nabízí dokonce instalaci solární elektrárny bez jakýchkoliv záloh, a to v rychlém tempu – do 60 dnů od objednávky. To představuje velké výhody pro obyvatele Horní Břízy, kterým se tak otevírají nové možnosti v oblasti obnovitelných zdrojů energie.

Pokud máte o tento zajímavý projekt zájem, nebo se chcete více dozvědět o fotovoltaice v Horní Bříze, neváhejte nás kontaktovat. Zanechte nám své telefonní číslo a náš tým Vás bude co nejdříve kontaktovat pro bezplatnou konzultaci. Těšíme se na Vás a naší spolupráci na cestě k udržitelnému životu v Horní Bříze.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Poloha a Orientace střechy: Poloha a orientace vaší střechy je klíčovým faktorem pro úspěch jakékoliv instalace fotovoltaických panelů. Střecha orientovaná směrem na jih je ideální, ale za předpokladu, že je bez stínů. Je rovněž důležité zvážit stínící prvky v okolí, jako jsou vysoké stromy nebo budovy.

Velikost střechy: Velikost vaší střechy určuje kolik fotovoltaických panelů můžete instalovat. Horní Bříza je oblast s obecně menšími parcely a menšími střechami, ale to neznamená, že instalace solární elektrárny není možná. Malé systémy jsou také efektivní a mohou výrazně snížit vaše účty za elektrickou energii.

Finanční aspekty: Konečně, je velmi důležité vzít v úvahu náklady a možné výnosy z vaší nové fotovoltaické elektrárny. V Horní Bříze jsou k dispozici různé státní a regionální dotace a subvence na instalaci solárních panelů, které mohou výrazně snížit vaše počáteční náklady. Doporučujeme konzultovat tyto možnosti s odborníkem před rozhodnutím o instalaci.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Horní Bříza se stává populárním místem pro implementaci solárních panelů. Avšak, není každá střecha ideální pro instalaci fotovoltaické elektrárny. Příliš malá, špatně orientovaná nebo střecha z nevyhovujícího materiálu mohou znamenat, že se některé střechy pro tuto instalaci nehodí.

V případě, že je střecha příliš malá, nevleze se na ni dostatek solárních panelů, což vede k snížené efektivitě systému. Pokud je střecha špatně orientovaná, může být výroba fotovoltaiky výrazně omezena.

A co se týče materiálu střechy, mnoho instalatérů odmítá pracovat s eternitovými střechami, jelikož po instalaci často zatéká. Dále potřebujete zohlednit statiku Vaší střechy, aby zatížení panelů a konstrukcí střechu nedeformovalo. Nicméně, naše firma nabízí v Horní Bříza bezplatné služby technického zhodnocení vašeho domu pro účely instalace fotovoltaiky, kterou provádí náš specializovaný technik.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Horní Bříza má nyní jedinečnou příležitost využít více druhů dotací na instalaci solárních elektráren. To může přinést obyvatelům města významné úspory na nákladech za elektřinu a zvýšit jejich energetickou nezávislost.

Dotační programy jako je RES+, OP TAK a především Nová zelená úsporám jsou k dispozici pro rodinné a bytové domy. Je však důležité mít na paměti, že Nová zelená úsporám prochází od 1.9.2024 změnami.

Kromě toho, město Horní Bříza má potenciál pro solární energii, což zvyšuje efektivnost takové investice. Analýza a detailní prostudování těchto dotací zkrátí návratnost investice a přinese občanům města výhody kromě finančních úspor ve formě ekologicky čisté energie.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Při stavbě fotovoltaické elektrárny v Horní Bříze je nutné vzít v úvahu několik faktorů. Prvním a nejdůležitějším je zjistit, zda vás provozovatel distribuční soustavy "připojí" do distribuční sítě. Bez připojení by bylo možné spustit elektrárnu pouze na tzv. ostrovní režim, což by znamenalo, že byste nemohli prodávat přebytky zpět do sítě. Kapacita distribuční sítě se liší v každém místě, včetně Horní Břízy.

Mapa připojitelnosti, kterou nabízí Energetický regulační úřad (ERÚ), je relativně přesným nástrojem pro zjištění kapacity sítě. V mapě lze snadno zjistit, zda již není kapacita sítě v Horní Bříze vyčerpaná - modře označené území znamená, že je kapacita již naplněna.

Ale se 100% jistotou je možné zjistit možnost připojení až po podání žádosti o připojení. Tuto službu pro obyvatele Horní Břízy zajišťujeme my a budeme se těšit na vaše další kroky směrem k obnovitelným zdrojům energie.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Solární elektrárny jsou stále populárnějšími a ekonomicky výhodnými řešeními pro výrobu energie. Výhodnost investice do fotovoltaických panelů je ovlivněna řadou faktorů, zejména celkovou spotřebou elektřiny, aktuálními cenami elektřiny a dostupnými dotačními programy.

Nabídky od instalačních firem často inzerují velmi krátkou dobu návratnosti investice do solárních panelů. Důležité je si uvědomit, že tyto odhady jsou často založeny na předpokladech a mohou být silně orientační.

Pro vlastníky nemovitostí v Horní Bříze tak může být klíčové nechat si vypracovat důkladnou ekonomickou analýzu výhodnosti investice do solární elektrárny. I když je takový odhad stále pouze přibližný, může dát lepší představu o tom, zda se investice do solárních panelů v Horní Bříze vyplatí.

Závěr

Fotovoltaická elektrárna je významnou investicí, která vyžaduje důkladné vyhodnocení a poradenství. Je třeba vzít v úvahu mnoho faktorů, včetně polohy vaší nemovitosti, klimatických podmínek a intenzity slunečního záření v oblasti Horní Bříza.

Proto je důležité konzultovat váš záměr s odborníky, kteří vám poskytnou nejen užitečné informace, ale také výhled do budoucna a možný vývoj této technologie. Kompetentní odborník by měl být také schopen poskytnout rozsáhlé porovnání nákladů a výnosů z investice do fotovoltaiky v Horní Bříze.

Nabízíme bezplatnou konzultaci pro všechny, kteří uvažují o instalaci fotovoltaické elektrárny v Horní Bříze. Stačí nám zanechat váš kontaktní údaj a my se vám ozveme v nejbližší možné době.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Jak mohou fotovoltaické systémy od společnosti Mobis přispět k udržitelnější Horní Bříze?

  Fotovoltaické systémy od naší rodinné firmy Mobis vám nejen zaručí špičkovou kvalitu a profesionální instalaci, ale také nabízí možnost aktivně přispět k udržitelnému rozvoji Horní Břízy. Naše fotovoltaické systémy jsou efektivní, snižují emise a pomáhají zajistit světlušku energetickou nezávislost jednotlivých domácností a podniků. V roce 2024 očekáváme další nárůst zájmu o solární energii v Horní Bříze a jsme připraveni vám poskytnout naši odbornou pomoc na cestě k čistší budoucnosti.

 • Jaký je proces instalace fotovoltaických panelů od firmy Mobis v Horní Bříze?

  Proces instalace fotovoltaických panelů firmou MOBIS v Horní Bříze je komplexní, ale naše zkušený tým vás provede celým procesem krok za krokem. Zahrnuje následující kroky: První krok je technická prohlídka střechy a posouzení možnosti připojení do distribuční sítě. Po úspěšném posouzení je na řadě vytvoření projektu pro vaše specifické požadavky. Stanovíme tak velikost a typ systému, umístění panelů a předpokládanou výrobu energie. Poté následuje instalace a připojení systému. A nakonec realizujeme předání do provozu současně s odborným seznámení s provozem fotovoltaických panelů.

 • Jaké jsou finanční přínosy investice do fotovoltaiky od firmy Mobis v Horní Bříze?

  Investice do fotovoltaických systémů společnosti Mobis vám nabízí řadu finančních přínosů. S rostoucími cenami energie a nestabilitou jejich dodávek se fotovoltaika stává čím dál tím atraktivnějším řešením. Nejenže můžete výrazně snížit vaše měsíční náklady na energie, ale také můžete využít státní dotace a další podpory pro obnovitelné zdroje energie. Díky tomu se doba návratnosti investice významně zkracuje a z dlouhodobého hlediska může energetická nezávislost přinést i finanční zisk.

Další lokality: