Fotovoltaika Chotěšov: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Plzeňský kraj > Chotěšov

V Chotěšově Plzeňský kraj je rok 2024 rokem vzestupu fotovoltaiky, díky iniciativě rodinné firmy MOBIS. Firma se specializuje na instalaci solárních panelů a působí na trhu více než 30 let.

Jejich spolehlivý realizační tým zahrnuje projektanty, elektrikáře, revizní a servisní techniky. MOBIS nepožaduje zálohy na solární elektrárny a garantuje instalaci do 60 dní v Chotěšově Plzeňský kraj.

Uživatelé s zájmem o fotovoltaiku jsou vyzváni, aby zanechali své kontaktní údaje pro bezplatnou konzultaci. MOBIS se rád obrátí na potenciální klienty v Chotěšově Plzeňský kraj a nabídne jim své služby v oblasti obnovitelné energie.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Poloha a orientace střechy: Pro maximální využití solárního záření je důležité, aby byla střecha orientována na jih. Výhodnějším místem pro instalaci jsou tak oblasti s vysokou intenzitou slunečního záření, jako je například Chotěšov v Plzeňském kraji.

Velikost a stáří budovy: Velikost a stáří budovy, na které plánujete instalovat solární panely, je také důležité zvážit. Pro menší objekty, jako jsou rodinné domy v Chotěšově Plzeňském kraji, je instalace fotovoltaických panelů velmi výhodná, ale vždy je nutností mít na paměti dobu návratnosti investice.

Dotace a granty: Stát poskytuje různé granty a dotace na obnovitelné zdroje energie včetně fotovoltaiky. Tyto granty a dotace jsou v Chotěšově v Plzeňském kraji hojně využívané a mohou významně snížit původní náklady na instalaci fotovoltaických panelů. K informacím o dostupných grantech a dotacích se lze nyní dostat velmi snadno.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

V první řadě je nezbytné uvědomit si, že ne každá střecha je vhodná pro instalaci solárních panelů. Zejména střechy s malou plochou, špatnou orientací nebo vyrobené z nevhodného materiálu, jako je eternit, mohou významně omezit efektivitu fotovoltaiky.

Dalším kritickým faktorem je stabilita střechy. Je důležité zajistit, že konstrukce střechy je dostatečně silná na to, aby unesla dodatečnou váhu solárních panelů a další potřebné vybavení. V opačném případě může dojít k deformaci nebo dokonce zničení střechy.

V obci Chotěšov v Plzeňském kraji nabízíme bezplatné technické zhodnocení vašeho domu pro účely instalace fotovoltaiky, které provádí náš zkušený technik. Toto zhodnocení pomůže určit, zda je střecha vašeho domu v Chotěšově technicky vyhovující pro instalaci solárních panelů.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Území Chotěšov Plzeňský kraj je zapojené do těchto dotačních programů, tudíž obyvatelé této lokality mohou dosáhnout na dotační podporu na realizaci solární elektrárny.

Zároveň existují i regionální dotační programy, pro oblast Chotěšov Plzeňský kraj je to Regionální operační program Jihozápad. V něm je možné získat dotace na vytápění, klimatizaci, výrobu teplé vody z obnovitelných zdrojů včetně solárních elektráren.

Při zvažování získání dotační podpory na solární elektrárnu, je tedy důležité zvážit nejen obecné podmínky dané dotačním programem, ale také možnosti konkrétní lokality. Pro obyvatele Chotěšov Plzeňský kraj je například důležité vědět, že k mání jsou nejen národní, ale i regionální podpory.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

V oblasti Chotěšova v Plzeňském kraji je stále rostoucí zájem o instalaci fotovoltaických elektráren. Investoři se však často ptají, zda je možné jejich elektrárnu připojit do místní distribuční sítě.

Připojení do sítě je zásadní, neboť bez něj by fotovoltaická elektrárna fungovala pouze v tzv. ostrovním režimu. Tento režim znamená, že elektrárna je "odříznutá" od sítě a není možné prodávat přebytky energie zpět do sítě.

Pro ověření možnosti připojení je doporučeno využít mapu připojitelnosti od EGD, která zobrazuje aktuální kapacitu sítě. V případě Chotěšova v Plzeňském kraji je třeba tuto možnost ověřit individuálně. S 100% přesností se možnost připojení dozvíte až po podání žádosti o připojení.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Ekonomické investice do solárních elektráren vzrůstají i na malých městech, jako je například Chotěšov Plzeňský kraj. Rozvoj udržitelných zdrojů energie je klíčový pro zajištění energetické nezávislosti a zmenšení struktury na fosilní paliva.

Pro občany Chotěšov v Plzeňském kraji to může znamenat významné úspory na nákladech za elektrickou energii. Investice do solárních panely často přitahuje i díky státním subvencím a různým formám podpory.

Nicméně jakékoli rozhodnutí ohledně solární energie v městě Chotěšov v Plzeňském kraji by mělo být založeno na pečlivém zkoumání všech aspektů, včetně finančních. Doporučujeme konzultaci s odborníkem, který Vám poskytne detailní přehled o možné návratnosti investice na základě specifik Vaší nemovitosti a spotřeby energie.

Závěr

Chotěšov, Plzeňský kraj, je jedním z míst, které je pro investování do fotovoltaických elektráren ideální. Přírodní podmínky a regulace v regionu podporují tento druh investice.

Před uskutečněním takového projektu je nutné důkladně zhodnotit několik faktorů. Mezi nejdůležitější patří především poloha nemovitosti, existence přístupových cest nezbytných pro instalaci a údržbu elektrárny a také orientace střechy. Existují prokazatelné technologie, které vám mohou pomoci tento proces zjednodušit a zefektivnit.

Kromě toho je důležité také pečlivě zvážit ekonomické okolnosti včetně možných příjmů z prodeje elektrické energie a počátečních nákladů na instalaci elektrárny. V Chotěšově, Plzeňský kraj, je k tomu nyní ideální doba, protože vláda nabízí řadu dotací pro ty, kteří se rozhodnou investovat do fotovoltaické energetiky.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Jaké jsou výhody instalace fotovoltaických systémů v městě Chotěšov od společnosti Mobis?

  Investice do fotovoltaiky je stále oblíbenější v důsledku rostoucích cen energie a nestability dodávek. Společnost Mobis, která je dlouhodobým hráčem na trhu s fotovoltaikou, nabízí v Chotěšově komplexní služby od návrhu až po instalaci solárních panelů.

 • Jaké jsou technické požadavky pro instalaci fotovoltaického systému v městě Chotěšov?

  Uvažujete-li o fotovoltaice v Chotěšově, měli byste zvážit technickou vhodnost vaší střechy a možnosti připojení do distribuční sítě. Společnost Mobis poskytuje konzultace a vyřizuje všechny technické detaily za vás.

 • Jaké jsou možnosti dotací pro fotovoltaické systémy v městě Chotěšov?

  Dotace na fotovoltaické systémy mohou významně zkrátit dobu návratnosti investice. Je však důležité důkladně se seznámit s podmínkami pro získání těchto dotací. Mobis nabízí podporu a poradenství týkající se možných dotací pro obyvatele Chotěšova.

Další lokality: