Fotovoltaika Blovice: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Plzeňský kraj > Blovice

Firma MOBIS na trhu s fotovoltaikou působí již po dobu třiceti let, s působištěm v Blovicích. Náš tým sestává z členů s různými odbornostmi včetně projektantů, elektrikářů, revizních a servisních techniků, což nám umožňuje poskytovat komplexní služby na klíč.

Pro naši společnost je prioritou bezproblémová realizace fotovoltaických projektů - na solární elektrárnu od našich zákazníků nevybíráme žádné zálohy, a garantujeme instalaci do 60 dnů od uzavření smlouvy.

Pro osobní konzultaci nás může potenciální klient oslovit prostřednictvím telefonu - stránky nabízejí formulář, ve kterém mohou zájemci zanechat své telefonní číslo. Odezvu slibujeme co nejdříve, společně s bezplatnou konzultací týkající se možností instalace fotovoltaických systémů v Blovicích.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Poloha a velikost: místo, kde plánujete instalovat fotovoltaickou elektrárnu, je nesmírně důležité. Rovinatá plocha s minimem stínů a překážek pro přímé sluneční světlo je ideální. Pokud jste ze Blovic, obecně platí, že jih České republiky, kde se Blovice nachází, má v průměru více slunečních dnů než sever.

Velikost elektrárny: rozhodněte se, kolik energie chcete vyprodukovat. To ovlivní velikost vaší fotovoltaické elektrárny a tím i místo, které budete potřebovat. Velikosti se liší, pokud plánujete zásobovat celý dům v Blovicích nebo jen část.

Náklady a financování: investice do fotovoltaické elektrárny může být významná, a je tedy důležité zvážit, jaký bude výnos. V Blovicích a jinde je možné získat státní podporu nebo bankovní úvěr na financování vaší solární elektrárny. Doba splácení a míra návratnosti investic jsou dalšími důležitými aspekty, které je třeba zvážit.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Blovice se v posledních letech stává skvělým místem pro instalaci solárních panelů díky svým optimálním povětrnostním podmínkám. Ale jak si můžete být jisti, že je vaše střecha vhodná ‚pro tuto účel? Existují čtyři klíčové faktory, které musíte zvážit: velikost střechy, orientace, typ materiálu a statická zátěž.

Velikost střechy je základním faktorem - pokud je střecha příliš malá, solární panely se na ni prostě nevejdou a jejich kapacita pro výrobu energie bude omezená. Druhým důležitým aspektem je orientace střechy - nesprávně orientovaná střecha může dramaticky ovlivnit efektivitu solárních panelů. Materiál je také klíčový - například střechy z eternitu jsou obvykle nevhodné pro instalaci solárních panelů, protože mohou způsobit problémy se zatékáním.

Statická zátěž je také důležitá - přídavná hmotnost solárních panelů by mohla deformovat střechu. Pro ověření technické vhodnosti vaší střechy v oblasti Blovice, doporučujeme využití našich bezplatných služeb technického hodnocení vašeho domu pro instalaci solárních panelů.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Blovice, stejně jako ostatní české obce, může využít dotační programy na instalaci solárních elektráren. Například program Nová zelená úsporám poskytuje finanční pomoc všem, kteří mají zájem o obnovitelné zdroje energie.

Není to však jen o financích. Instalace solární elektrárny může znamenat nejen úsporu na energiích, ale přispívá také ke snižování emisí a tak chrání životní prostředí. Pokud i vy v Blovicích přemýšlíte o solární elektrárně, nenechte se odradit a zkuste získat dotační podporu.

Důležité je ovšem pečlivě sledovat aktualizace dotací, jelikož podmínky pro získání dotací se mohou často měnit. Například program Nová zelená úsporám prošel změnou již od 1.9.2024. Informace o tom, jak získat dotační podporu na solární elektrárnu v Blovicích, naleznete na webových stránkách příslušných dotací.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Co se týče připojení fotovoltaických elektráren do sítě, je to proces, který by měl být prováděn odborníky. Distribuční společnosti provádějí připojení fotovoltaických elektráren do sítě, ale je nezbytné, aby byla tato práce prováděna kompetentními profesionály, kteří se na tuto oblast specializují.

V Blovicích existují odborníci, kteří dokáží provést tento proces efektivně a poskytnout vám nejlepší služby. Tyto služby se liší v závislosti na vašem geografickém umístění v Blovicích. Pokud jste v Blovicích, ujistěte se, že jste si vybrali ten nejlepší tým, aby vaše fotovoltaická elektrárna byla připojena správně.

Vždy se ujistěte, že jste si vybrali profesionály se zkušenostmi v připojování fotovoltaických elektráren do sítě a kompetentní tým, který dokáže poskytnout kvalitní služby v celých Blovicích. Je třeba pečlivě vybrat své odborné pracovníky, abyste měli jistotu, že vaše fotovoltaická elektrárna funguje optimálně a je správně připojena do sítě.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Investice do solárních elektráren může přinést řadu ekonomických výhod pro obyvatele Blovice, a stát se tak ideální alternativou k tradičním způsobům získávání energie.

Investice do solárního systému v Blovice vyžaduje počáteční náklady na nákup a montáž solárních panelů, stejně jako na údržbu a případné opravy. Nicméně, díky stále se snižujícím cenám solárních panelů a jejich rostoucí účinnosti se stává tato technologie ekonomicky výhodnější.

Návratnost investice do solární energie v Blovice lze očekávat během několika let, v závislosti na výši počáteční investice a množství vyrobené elektrické energie. Dalším faktorem, který může ovlivnit ekonomickou výhodnost této investice, je dostupnost státních dotací a pobídek pro instalaci solárních panelů.

Závěr

Blovice je ideálním místem pro investování do fotovoltaiky. Oblast nese potenciál pro vysoký energetický výnos díky svému slunečnému klimatu a dostupnosti volné půdy. Investice musí zvážit příslušné požadavky města, včetně legislativy a stavebních kódů.

Instalace fotovoltaických panelů v oblasti Blovice vyžaduje úzké partnerství s místními orgány a dodavateli elektrické energie. Zajišťuje tak reálnou a efektivní dodávku energie do místní sítě a zaručuje zisk pro investora.

Ve světle těchto faktů je nutné důkladně zvážit, zdali je investice do fotovoltaické elektrárny v městě Blovice pro vás tou správnou cestou. Je však důležité si uvědomit, že i přes počáteční náklady, fotovoltaické instalace přinášejí dlouhodobé úspory a navíc přispívají k udržitelnému životnímu prostředí.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Jaká jsou specifika instalace fotovoltaických systémů v Blovicích?

  Firma MOBIS má dlouholeté zkušenosti s instalací fotovoltaických systémů v Blovicích a okolí. Tato oblast je ideální pro solární energii díky vysokému počtu slunečných dní. Společnost MOBIS umí vyřešit všechny technické a legislativní aspekty instalace v této konkrétní lokalitě, včetně připojení do distribuční sítě.

 • Jaká jsou finanční hlediska investice do fotovoltaiky v roce 2024 v Blovicích?

  Investice do fotovoltaických systémů se stává vždy populárnější z hlediska rostoucích cen energie a nestability dodávek. Firma MOBIS vám poskytne detailní finanční analýzu vaší plánované investice, včetně výpočtu možných dotací a doby návratnosti investice. V roce 2024 můžete očekávat atraktivní podmínky pro investice do solární energie i díky snižování cen technologií.

 • Proč zvolit pro instalaci fotovoltaických systémů firmu MOBIS v Blovicích?

  MOBIS je rodinná firma se silnou lokální přítomností a odborností v oblasti fotovoltaiky. Přístup na míru, důkladná příprava a realizace projektů, spolehlivá a kvalitní technická podpora, to jsou jen některé z důvodů, proč stále více zákazníků v Blovicích volí právě MOBIS. Využijte našich zkušeností a podpořte tak nejen své financování, ale i udržitelnost města Blovice.

Další lokality: