Fotovoltaika Svitavy: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Pardubický kraj > Svitavy

Firma MOBIS z města Svitavy je vaším spolehlivým partnerem v oblasti fotovoltaiky již více než 30 let. Nabízíme komplexní služby v oblasti fotovoltaických systémů, díky našemu vlastnímu realizačnímu týmu, který zahrnuje projektanty, elektrikáře, revizní a servisní techniky.

Naše firma se vyznačuje transparentností a rychlostí - na solární elektrárnu od nás nevybíráme žádné zálohy a zajišťujeme instalaci do 60 dnů. Zákaznický servis je pro nás na prvním místě, takže se zákazníkům z Svitav a okolí snažíme vycházet co nejvíce vstříc.

Pokud máte zájem o fotovoltaiku a chcete využít naše služby, neváhejte nám zanechat své telefonní číslo pro bezplatnou konzultaci. Jsme tu pro vás, abychom vám pomohli přejít na čistou energii v Svitavách co nejefektivněji a s minimem starostí.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Předinvestiční analýza je klíčovým krokem pro optimální výběr vaší fotovoltaické elektrárny ve městě Svitavy. Zahrnuje zjištění vyplácení se investice a návratnosti, stanovení optimální velikosti systému na základě spotřeby elektrické energie a dostupnosti solárního záření v místě instalace.

Vybavení a poloha nemovitosti ve městě Svitavy jsou důležitými faktory pro úspěšnou instalaci fotovoltaické elektrárny. Poměrně rovná, nezastíněná plocha orientovaná preferenčně na jih, s minimem překážek jako jsou stromy, komíny nebo jiné budovy představují ideální podmínky pro instalaci.

Nakonec, ale neméně důležité, je důkladná kontrola regulačních požadavků a možných dotací pro obnovitelné zdroje v rámci Svitav nebo na úrovni státu. Důkladné porozumění všem legislativním aspektům může významně ovlivnit ekonomický výnos vaší investice do fotovoltaické elektrárny.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Svitavy se v poslední době stávají aktivními účastníky v oblasti udržitelné energie, nicméně pro instalaci fotovoltaických panelů musí být střecha dostatečně vhodná.

Malá střecha, špatně orientovaná poloha, nevhodný materiál střechy nebo nedostatečná statika mohou znemožnit instalaci solárních panelů. Technické zhodnocení střechy v Svitavách je tedy kritickou součástí před rozhodnutím o instalaci fotovoltaiky.

Náš technik ve Svitavách nabízí bezplatnou službu technického zhodnocení vašeho domu pro účely instalace fotovoltaiky. Tato služba vám pomůže určit, zda je vaše střecha v Svitavách vhodná pro instalaci solárních panelů. Dokážeme tak předcházet možným komplikacím a zajistit efektivní využití sluneční energie ve vašem domě.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Vrácení investovaných peněz do solární elektrárny může být rychlejší díky vysoce ceněným dotacím na fotovoltaiku. Díky tomuto finančnímu podpoření je důležité zkontrolovat a prostudovat všechny požadavky pro získání dotace.

Existuje nespočet různých podpůrných programů na podporu obnovitelných zdrojů, včetně programů jako RES+ a OP TAK. Nicméně, pro rodinné a bytové domy je nejpřiléhavější program Nová zelená úsporám, který se od 1.9.2024 mění.

Závěrem, příprava na získání tohoto typu finanční podpory může být náročná, ale výsledky mohou být velmi odměňující. S těmito programy můžete dosáhnout svých cílů v obnovitelné energetice rychleji a efektivněji.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Pokud plánujete instalaci fotovoltaické elektrárny v Svitavách, je klíčové zjistit, jestli vás provozovatel distribuční sítě "připojí" do distribuční sítě. Bez připojení by mohla být vaše elektrárna spuštěna pouze v ostrovním režimu, což znamená, že nebudete moci prodávat nadbytečnou energii zpět do sítě.

Kapacita distribuční sítě se liší v různých lokalitách, včetně Svitav. Energie Distribuce, a.s. poskytuje nástroj nazývaný mapa připojitelnosti, který vám umožní zjistit, jestli je v Svitavách již kapacita sítě vyčerpána. Samotnou možnost připojení však garantuje až formální žádost o připojení.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Investování do solární elektrárny se může zdát jako lukrativní příležitost, ale je důležité pečlivě zvážit všechny faktory tak, aby se investice skutečně vyplatila. Při hodnocení ekonomické efektivity je klíčové vzít v úvahu nejen celkovou spotřebu elektrické energie a cenu elektřiny, ale také případné dotační podpory a specifikace navrhovaného systému.

Je také důležité pamatovat na to, že některé firmy nabízejí velmi optimistické předpovědi návratnosti investice, které nemusí být vždy zcela přesné. Efektivní ekonomická analýza výhodnosti fotovoltaické elektrárny je nutností, kterou by měl provádět profesionální odborník s přístupem ke kvalitním datům a předpovědím cen.

I když se stále jedná o odhad, vytvoření pečlivé analýzy může být rozhodující při posouzení, zda bude investice do solární elektrárny rozumným finančním rozhodnutím. V konečném důsledku je důležité při hodnocení investice mít co nejpřesnější informace.

Závěr

Investice do fotovoltaické elektrárny vyžaduje značné úsilí a důkladné plánování, pokud chcete maximalizovat výnosy a minimalizovat rizika.

Za prvé, musíte vyhodnotit, zda je Vaše nemovitost v obci Svitavy vhodná pro instalaci fotovoltaiky, což zahrnuje hodnocení směru a sklonu střechy, jakož i dostatečnosti slunečního světla.

Poté byste měli zvážit ekonomické aspekty takové investice, pokud jste ze Svitav, včetně návratnosti investice a fiskálních pobídek. Navíc mít technické znalosti nebo se obrátit na odborníka, který Vám pomůže posoudit kvalitu vybavení, je nezbytné pro úspěšnou instalaci a provoz fotovoltaických systémů v Svitavách.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Jaká je výhoda instalace fotovoltaických systémů od MOBIS v Svitavách?

  MOBIS je rodinná firma se sídlem ve Svitavách, která je dlouhou dobu považována za předního dodavatele fotovoltaických systémů. Naše lokální znalosti a dlouholeté zkušenosti nám umožňují nabídnout řešení šité na míru. Počáteční investice se může rychle vrátit díky snížení energetických nákladů, závislosti na dodavatelích energie a možnému příjmu z prodeje přebytečné energie do sítě.

 • Jaké jsou zkušenosti MOBIS s instalací solárních panelů na různých typech střech ve Svitavách?

  MOBIS má bohaté zkušenosti s instalací fotovoltaických systémů na širokou škálu střešních konstrukcí ve Svitavách. Naši specialisté dokážou navrhnout a realizovat projekt tak, aby byl maximálně efektivní. Provádíme také technickou kontrolu vhodnosti střechy pro instalaci systému.

 • Je možné získat v Svitavách nějaké dotace na instalaci fotovoltaického systému od MOBIS?

  Ano, je možné získat dotace na instalaci solárních panelů, včetně těch, které vám dodáme a nainstalujeme. Dotace a podpora pro obnovitelné zdroje energie se mohou měnit, ale náš tým je vždy dostupný, aby vám pomohl s výběrem nejlepšího řešení a poskytnul aktuální informace o dostupných finančních podporách.

Další lokality: