Fotovoltaika Přelouč: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Pardubický kraj > Přelouč

Nacházíte se v Přelouči a hledáte spolehlivé řešení fotovoltaiky pro svůj domov nebo podnikání? Rodinná firma MOBIS situovaná v Přelouči je na trhu s fotovoltaikou již 30 let a stojí připravena poskytnout vám kompletní servis v oblasti solární energie.

MOBIS má v Přelouči vlastní realizační tým, který zahrnuje projektanty, elektrikáře, revizní a servisní techniky. Vaše potřeby jsou pro nás na prvním místě, zákaznický servis je pro naši společnost nejvyšší priorita. Nebudeme po vás vyžadovat žádné zálohy a zaručujeme instalaci solární elektrárny do 60 dnů.

Je pro nás důležité, abychom vám mohli poskytnout co nejlepší služby. Pokud máte o naši nabídku fotovoltaiky v Přelouči zájem, neváhejte nám zanechat své telefonní číslo pro bezplatnou konzultaci. My se vám co nejdříve ozveme!

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Geografická poloha vašeho majetku a dostupnost sluneční energie: Přelouč je obzvláště vhodná pro instalaci fotovoltaických systémů kvůli její pozici a dostatku slunečního svitu. Je však důležité poradit se s odborníkem na vyhodnocení energetického potenciálu vaší nemovitosti.

Rozpočet: I když je fotovoltaický systém dlouhodobou investicí, pořizovací náklady mohou být významné. Zákazníci v Přelouči by měli vzít v úvahu počáteční náklady spojené s nákupem a instalací systému, stejně jako náklady na údržbu a potenciální opravy.

Možnosti financování: V Přelouči jsou k dispozici různé možnosti financování pro investory do solárních panelů, včetně úvěrů a dotací. Je důležité si před investicí zjistit všechny finanční možnosti a vybrat si tu nejvýhodnější.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Město Přelouč je hrdé na své občany, kteří se rozhodli instalovat solární panely na své střechy, ale ne všechny střechy jsou pro tyto kratší systémy vhodné. Povrch, velikost a orientace střechy, stejně jako materiál, ze kterého je vyrobená, jsou všechno faktory, které mohou mít vliv na to, zda je vaše střecha vhodná pro instalaci solárních panelů.

Pokud je vaše střecha v Přelouči příliš malá, mohou být solární panely příliš velké a nebude na ní dostatek místa pro jejich instalaci. Špatně orientované střechy mohou také znamenat, že panely nebudou schopné efektivně zachytávat sluneční světlo, což znamená, že potenciální výroba energie může být snížena. Některé materiály střechy, jako je eternit, také není pro solární panely vhodný, protože může dojít k průniku vody.

Na závěr, je důležité zvážit také statiku střechy. Vaše střecha v Přelouči musí být dostatečně silná, aby unesla zatížení panelů a konstrukcí, aniž by došlo k deformaci. Technické zhodnocení střechy je nezbytné před instalací solárních panelů a v Přelouči jsme na to připraveni s našimi odborníky, kteří poskytují bezplatné služby technického zhodnocení střechy.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

V Přelouči máte také možnost získat dotaci na fotovoltaické systémy. Tyto dotace vám umožní snížit počáteční náklady na instalaci a zkrátit tak dobu návratnosti investice.

Jedním z nejpopulárnějších programů je Program nové zelené úsporám, který nabízí finanční podporu v Přelouči na instalaci solárních panelů pro bytové a rodinné domy a od 1.9.2024 se tento program mění.

Jiné podpůrné programy dostupné v Přelouči zahrnují RES+ a OP TAK. Tato opatření mohou významně přispět k rozšíření použití obnovitelných zdrojů energie v Přelouči.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Přemýšlíte o instalaci fotovoltaické elektrárny v Přelouči? Nejdůležitější otázka, kterou je potřeba vyřešit, je: Připojí distributor do sítě vaší fotovoltaickou elektrárnu? Bez připojení by byla vaše elektrárna spuštěna pouze v režimu ostrova, což znamená, že by byla odrezavěna od sítě a přebytky energie by nebylo možné prodat zpět do sítě.

Kapacita distribuční sítě se liší v různých částech Přelouče a to je důvod, proč je potřeba zjistit dostupnou kapacitu sítě ve vaší lokalitě. Pro tuto účely je k dispozici nástroj, který nabízí Energetický regulační úřad (ERÚ), mapa připojitelnosti, která vám poskytne relativně přesný přehled o dostupné kapacitě sítě.

I přes pomoc s mapou připojitelnosti však budete moci zjistit možnost připojení s plnou jistotou až poté, co podáte žádost o připojení. Tuto žádost vám může usnadnit vaše elektrofirma, která pro vás bude celý proces řešit.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Přelouč je ideální místo pro instalaci solární elektrárny kvůli své umístění a počasí, které podporuje produkci solární energie. Díky poměrně stabilnímu počtu slunečných dní během roku je míra výroby elektrické energie z fotovoltaických systémů optimální.

Investice do solární elektrárny v Přelouči je tudíž potenciálně velmi výhodnou volbou. Náklady na pořízení a instalaci solární elektrárny se mohou rozdílně pohybovat, ale díky státním dotacím a výhodným úvěrům lze počáteční investici výrazně snížit. Díky těmto výhodám se návratnost investice může pohybovat i kolem sedmi let.

Je však důležité nezůstat jen u těchto předběžných údajů a důkladně analyzovat ekonomickou návratnost, roční provozní náklady a průměrnou roční produkci. Hlavní faktory, které ovlivňují ekonomickou návratnost investice do solární elektrárny v Přelouči, zahrnují mimo jiné výrobní kapacitu fotovoltaického systému a konkrétní cenu za prodej elektřiny do sítě.

Závěr

Investicí do fotovoltaické elektrárny v Přelouči můžete dosáhnout významné úspory energie a snížit svou uhlíkovou stopu. Prvním krokem musí být pečlivé zhodnocení vašeho místa a vyhodnocení, zda je pro instalaci elektrárny vhodné.

Chcete-li efektivně využít výhod solární energie, měli byste zvážit několik faktorů, včetně sklonu a orientace vaší budovy, množství slunečního záření v Přelouči a velikosti dostupné plochy pro solární panely. Kromě toho je třeba zvážit také náklady na instalaci a údržbu solárního systému.

Přelouč nabízí mnoho možností pro instalaci fotovoltaických elektráren, ať už jde o rezidenční, komerční nebo průmyslové objekty. Je důležité se informovat o možných dotacích a finanční podpoře, kterou může město Přelouč poskytnout pro instalaci fotovoltaických elektráren. Je také vhodné konzultovat vaše plány s odborníkem na fotovoltaiku, který vám může pomoci vyřešit technické a právní otázky.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Jaké služby v oblasti fotovoltaiky nabízí firma MOBIS v Přelouč?

  Jako rodinná firma s dlouholetými zkušenostmi nabízíme v Přelouč i okolí kompletní služby v oblasti fotovoltaiky. Od zpracování projektu, přes dodání a instalaci až po servis a údržbu systémů. Každý projekt přistupujeme individuálně a snažíme se najít řešení customizované na míru potřebám našeho klienta.

 • Je investice do fotovoltaiky v Přelouč ekonomicky výhodná?

  Investování do fotovoltaiky se díky rostoucím cenám energie a nestabilitě dodávek stává čím dál tím populárnější volbou. Dalšími výhodami jsou dotace na instalaci solárních panelů a podpora obnovitelných zdrojů. Ve většině případů se investice do solárního systému vyplatí během několika let. Ekonomickou výhodnost je ale třeba posuzovat individuálně, my vám v tom rádi pomůžeme.

 • Jaká je situace s dotacemi na fotovoltaiku v Přelouč?

  Dotace na instalaci solárních panelů jsou dostupné nejen na úrovni státu, ale často i na úrovni regionu. Je ale třeba mít na paměti, že podmínky pro získání dotací se mohou měnit. My v MOBIS sledujeme aktuální situaci a pomůžeme vám optimalizovat investici s ohledem na dostupné dotační programy.

Další lokality: